Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
V dramatickém derby Lvi nedali svou kůži lacino, přesto padli
30.11.2007 | Kateřina Mádlová, Jan Horák

V dramatickém derby Lvi nedali svou kůži lacino, přesto padli

L i t v í n o v - Chemici i proti Ústí prokázali svou sílu na domácím ledě. Hosté v úvodu přežili dvě oslabení a sami pak ve 14. minutě využili početní výhodu Špirkem. Litvínov však s odpovědí dlouho neotálel, na 1:1 srovnal Jenáček. Na začátku druhé části se v dvojnásobné převaze trefil Pojkar a Lvi znovu vedli. Chemici ovšem hosty vzápětí zmrazili dvěma údery po sobě a rázem se octli ve vedení 3:2. V 53. minutě navíc potrestal v přesilovce často faulující Ústí Reichel. Jiskřičku ústecké naděje vykřesal v 59. minutě Václav Novák, Ústí ale na body nedosáhlo a v Litvínově prohrálo 3:4.

Zimní stadion Ivana Hlinky
26. kolo
pátek 30. 11. 2007, 17:30 h
4:3
(1:1, 2:1, 1:1)
 

Branky a nahrávky: 16. Jenáček (Černý), 26. Punčochář (Jenáček), 27. Poživil (Rindoš), 53. Reichel (Lukeš) - 14. Špirko (Janků), 23. Pojkar (Novotný), 59. Novák. Rozhodčí: Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:11, navíc Šlégr 5 + OK ZHK, Reichel (oba LIT) 10 min NESP, Zápotočný 10 min NESP, Hořava (oba UNL) 10 min NESP. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6056. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.

Litvínov: Hübl - Poživil, Šlégr, Vobořil, Skuhrovec, Koma, Hranáč, Punčochář, Tůma - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Černý, Jenáček - Trávníček, Benda, Sklenička - Machulda, Rindoš, Bednařík.

Ústí n. L.: Přikryl - Zeman, Vágner, Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný, Ficenc, Gýna - Janků, Pazourek, Klimt - Novák, Martinec, Šaffer - Šagát, Špirko, Klobouček - Přeučil, Nedorost, Hašek.

Komentář

Po počátečním vzájemném oťukávání, z něhož asi nejvíce zaujaly projektily Šlégra a Punčocháře od modré a pokus Janků o prostrčení puku na Nováka do výhodné pozice, se dostaly ke slovu i nebezpečnější situace. Kubinčák nahození tečoval Hranáč mimo. Šagátovu ostrou příhru přes šířku kluziště proměnil Špirko ve střelu z první, ale Hübl se zvládl přesunout. V této fázi hry měli lehce navrch hosté, aktivně napadali a Litvínovským působili problémy s rozehrávkou. Tak domácího brankáře postupně otestovali Janků, Šaffer i Nedorost. Domácí pro změnu hrozili z přesilových her. Ve třinácté minutě tuto výhodu získali ale i Lvi a neváhali ji zužitkovat. Nejprve vystřelil Pojkar, Hübl puk vyrazil před sebe, k tomu se dostal Janků, domácí gólman opět zasáhl, ale na pokus třetího ústeckého hráče už byl krátký, Rastislav Špirko poslal hosty do vedení 0:1. To ale nemělo trvat dlouho. Třikrát dorážet puk – tolik času nechali Lvi Martinu Jenáčkovi, až se prostě trefit musel. Zbytek třetiny se neodehrával zrovna v přátelském duchu. Ve středu hřiště zůstal po střetu se Šlégrem ležet Jiří Zeman, ve výhodě měl šanci Janků, ale pak byla hra přerušena kvůli vážným obavám o zdravotní stav ústeckého beka, který nakonec utkání nedohrál stejně jako litvínovský Šlégr, jenž za zásah do oblasti hlavy a krku putoval do sprch.

Hned na začátku druhé třetiny se litvínovské oslabení změnilo ve dvojnásobné, tuto výhodu neváhal využít David Pojkar, k němuž se odrazila střela Novotného. O tom, že domácí nehrají v rukavičkách se brzy přesvědčil i Ficenc, který si musel s vyraženým dechem dojet na střídačku pro herdu do zad od maséra. Iniciativy se nyní po obdržené brance chopili Litvínovští, nejprve zahrozil Benda, který si vybruslil před Přikryla a mohl by ještě dorážet nebýt faulován Šafferem. Z následující početní výhody ale už zapršelo. Hosté opět neuhlídali litvínovské hráče před brankovištěm, Přikryl už ležel a Punčochář tak měl podstatně zjednodušenou práci – 2:2. Slepit jeden gól s druhým většinou znamená našlápnout k vítězství a právě to se dnes Litvínovu podařilo. Poprvé do vedení jej poslal Lukáš Poživil střelou od modré do horního růžku Přikrylovy branky. I přes sympatické pokusy Vágnera, Haška a Janků se stav nepodařilo korigovat. Ke konci třetiny si ještě zahráli domácí 5 proti 3, ale největší šance Jánského z mezikruží se neujala. Po druhém dějství byl stav 3:2.

Třetí třetinu rozkouskoval vysoký počet vyloučených, převaha kolísala stejně jako počet hráčů na ledě. Ze začátku to vypadalo, že se Ústečtí vrátili ke hře, která je zdobila v prvním dějství – to znamenalo pokusy Janků, Šaffera a Pazourka. Naopak na druhé straně si před Přikryla vybruslil Kubinčák, ale nepřekoval ho ani nadvakrát, Reichel rovněž neuspěl, Trávníček branku přestřelil. Litvínov ale dostal i další výhodu dvojnásobné přesilové hry a v ní už se Robert Reichel nezmýlil, když dostal nádhernou příhru od Lukeše na druhou stranu branky, střela z první pak znamenala vedení domácích 4:2. Na ledě se přiostřilo, v krátkém sledu došlo ke dvěma zákrokům u hrazení a Daniel Zápotočný vyzýval k bitce Lukeše, rozhodčí jim ale tuto zábavu zatrhli. Zbytek třetiny už se prakticky nehrálo pět proti pěti. Ústečtí se snažili snížit. To se ale podařilo až v čase 58:39 při signalizovaném vyloučení doklepl puk do odkryté branky Novák. Vzápětí se ale hosté museli bránit a posledních deset vteřin hry v plném počtu bylo příliš krátkých. Domácí tak potvrdili výbornou bilanci na svém ledě, když zdolali rivala ze severu Čech 4:3.

Vzájemné zápasy v sezóně 2007/2008
18.10.07 | Ústí n. L. - Litvínov | 2:1P
30.11.07 | Litvínov - Ústí n. L. | 4:3
8.1.08 | Ústí n. L. - Litvínov | 0:2
21.2.08 | Litvínov - Ústí n. L. | 2:3sn
18.8.08 | Litvínov - Ústí n. L. | 4:5
Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv