Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Slovan přišel v Berouně o dvoubrankový náskok, nakonec však těsně zvítězil
28.02.2007 | Miloslav Růžička, Jan Horák

Beroun - I poslední duel šelem vyzněl lépe pro ústecké dravce. Lvi skórovali už ve 3. minutě, kdy využil přesilovku svých barev Pazourek. I v druhé brance hostí měl prsty centr prvního útoku, to když asistoval Janků, jenž zajistil Lvům vedení 2:0. Domácí však stihli do konce druhé části srovnat. Dvounásobnou přesilovku přetavil ve snížení Heřman a na konci 40. minuty připravil Lvy o celý náskok Vlček. Ve prospěch Ústí nakonec rozhodlo zaváhání domácí obrany, které díky pohotovému Klozovi potrestal poslední brankou utkání Tomáš Micka. Slovan tedy vybojoval těsnou výhru 3:2

48.
středa 28. 2. 2007, 18:00 h
2:3
(0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Heřman (Novotný, Nakládal), 40. Vlček (Heřman) - 3. Pazourek (Antoš, Nádašdi), 27. Janků (Pazourek, Antoš), 47. Micka (Kloz). Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Žídek . Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1560. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Beroun: Kameš - Jelínek, Lukačovič, Nakládal, Čížek, Hrach, V. Kameš, Heřman, Vlček - Mrňa, Černý, Novotný - Jech, Hudíček, Pavel - Semorád, Jindřich, Karpov.

Ústí n. L.: Přikryl - Jan Kudrna, Nádašdi, Hořava, Houdek, Ficenc, Zápotočný, Kolafa, Grof - Janků, Pazourek, Antoš - Liščák, Martinec, Klimt - Ivan, Micka, Hulva - Kloz, Jiří Kudrna, Přeučil.

Do zápasu vstoupili lépe hosté a na začátku 3. minuty se ujali vedení. V přesilové hře, když na trestné lavici seděl berounský Vlček, nahrál Antoš od mantinelu Pazourkovi, ten puk jen lehce tečoval a proklouzl mezi betony Kameše do branky - 0:1. Lepší hokejovou vyspělost hostů nahrazovali Medvědi zvýšenou bojovností, ale na branku Petra Přikryla stříleli jen ze střední vzdálenosti. Na začátku 8. minuty ujel Jakub Hulva a Jaroslav Kameš napravil svoje zaváhání při prvním gólu. Beroun měl největší šanci v úvodní dvacetiminutovce v 10. minutě, když střílel Michal Pavel, brankář Přikryl jen vyrazil, ale Jan Semorád minul opuštěnou branku.

Ve druhé třetině Medvědi výrazně zlepšili pohyb i kombinaci a byli favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Přesto ale museli dohánět dvougólové manko. Ve 27. minutě totiž Pavel Janků těžil ze skvělé práce Davida Pazourka za brankou a ač tísněn dokázal dopravit puk za Kamešova záda - 0:2. Chvíle Berouna pak přišly ve druhé polovině druhé třetiny. Nejprve nabídnutou dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem využil dorážející a přesně mířící Jan Heřman - 1:2. Vyrovnávající branku vstřelili Medvědi pouhou vteřinu před druhou sirénou. Pomohl jim k tomu ale nepochopitelný zkrat obránce Ústí Zápotočného, který zahrál v čase 39:56 naprosto zbytečně na zakázané uvolňování. Následné vhazování před Přikrylem vyhrál Heřman a Ladislav Vlček nekompromisně napálil puk do sítě – 2:2.

Třetí třetinu začali hosté už jen na tři útoky a kouč Evan nechal sedět i „hříšníka“ Zápotočného. Šance měli zkraje Tomáš Klimt a Tomáš Ficenc, jenže nakonec zápas rozhodl jejich kolega z útoku Tomáš Micka. Ve 47. minutě totiž chyboval za berounskou brankou obránce Vladimír Kameš, puk se odrazil před branku a Micka z přihrávky Jana Kloze se nemýlil - 2:3. Beroun pak určitě nebyl horším mužstvem, jenže na vyrovnání mu ani enormní snaha nestačila.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Za stavu 0:2 pro nás jsme přestali nepochopitelně hrát a dovolili soupeři vyrovnat. Pokud si někteří hráči neuvědomí, že naplno musí hrát i proti Berounu, tak tady v tom mužstvu nemají co dělat."

Karel Najman (HC Berounští Medvědi): "Myslím, že jsme odehráli velice slušný zápas, ve kterém jsme byli mužstvu, které hraje na první místo, vyrovnaným soupeřem. Škoda některých chyb v naší obraně, vlastně jsme si dali dva góly sami. Ale jinak nemám klukům co vytknout a za tenhle výkon je musím jenom pochválit."