Ústí nad Labem - Slovan v prvním zápase přípravy na novou sezónu vyzval Benátky nad Jizerou, které již měly odehrány jedno střetnutí. Do utkání vstoupil lépe Slovan, který kvůli častým vyloučením o vedení postupem času přišel. Klíčový byl přelom padesáté třetí a padesáté čtvrté minuty, kdy Ústí nad Labem ukázalo, že se nikdy nevzdává a dvěma góly skóre otočilo ve svůj prospěch.
út 2. 8. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
4:3 1:0, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Bernad (Vaněk, Komárek), 38. Sladkovský (Skočovský), 53. Markulinec (Furch, Sladkovský), 54. Kopta (Vaněk) – 24. Ďurač (Krejčí), 27. Bittner (Kolmann, Král), 50. Bittner (Král). Rozhodčí: Knapík, J. Volf – Hynčica, Ptáček. Vyloučení: 7:6, navíc Babec (BNJ) 10 min. OT [NARZ]. Využití: 1:2. Diváci: 450. Střely na branku: 24:39 (4:12, 10:17, 10:10). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3. Zakázaná uvolnění: 1:0. Ofsajdy: 1:5. Vyhraná vhazování: 35:32 (10:11, 12:11, 13:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Bernad, R. Vaněk, M. Zdvořáček, Skočovský, Macek, Hucek – Gengel, Komárek, Navarra – Sladkovský, A. Furch, do 58. Markulinec – O. Kopta, Josefus, Jiří Kalla. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Hosnedl – Jandejsek, Kolmann, Husa, Mikliš, Kurka, D. Krejčí, Tržický – Miškovský, Mikyska, Hrníčko – Z. Král, Havlas, Bittner – Ďurač, L. Volf, Musliu – Babec, Hrabík, Paločko. Trenéři: Jiří Čelanský, Antonín Nečas.

Přípravné utkání zahájil Slovan na domácím ledě se soupeřem z Benátek nad Jizerou. Úvodní třetinu mohl zahájit hráč hostů Tomáš Tržický na konci třetí minuty, ale jmenovanému hokejistovi se podařilo rozezvonit pouze pravou tyč. Po necelých deseti minutách zavedl vedení David Bernad, který překonal Lukáše Hosnedla jedovkou k levé tyči. V šestnácté minutě se Středočeši radovali z vyrovnání, avšak hlavní arbitr Jan Knapík vstřelenou branku neuznal z důvodu postavení Petra Kolmanna v brankovišti Jana Dlouhého.

Začátek druhé třetiny patřil výhradně hostům, kteří překonali ústeckého brankáře hned dvakrát a oba góly zaznamenali v početní převaze. Jako první se prosadil Ivan Ďurač při přesilové hře v čase 23:20 min., jenž dorazil do svatyně puk od Daniela Krejčího. Tři minuty a dvacet sekund stačilo hostům ke vstřelení dalšího gólu, kterým se prezentoval Ladislav Bittner opět po dorážce v početní výhodě tentokrát od Petra Kolmana. Necelé tři minuty před koncem druhé části se trefil do černého domácí Lukáš Sladkovský po nastřelené tyči Davidem Skočovským.

V padesáté minutě si druhý gól do osobních statistik připsal Ladislav Bittner, jenž zakončil výměnu se Zdeňkem Králem střelou z předbrankového prostoru. Petr Markulinec přidal na světelnou tabuli třetí gól svého mužstva a srovnal skóre na 3:3 přízemní střelou v přesilovce. V čase 53:18 min. otočil skóre Ondřej Kopta, který si s Lukášem Hosnedlem poradil z bezprostřední blízkosti.

Benátky nad Jizerou měly konec zápasu velmi hektický. Nejprve se hosté museli vypořádat s vyloučením Jiřího Babce, který inkasoval kromě menšího trestu i osobní desetiminutový trest za naražení zezadu. Následně trenér Jiří Čelanský čtyři vteřiny před koncem řádné hrací doby využil oddechového času a pokusil se o hru v power-play, stav zůstal nezměněn. Slovan svou premiéru v přípravě završil vítězstvím.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „První dvě třetiny byly z naší strany špatné, jelikož jsme neměli žádný pohyb, neprojevovali jsme se žádnými osobními souboji. Hra, kterou si představujeme do sezóny, se na ledě odehrávala pouze v posledním dějství. V prvním přípravném utkání jsme potřebovali vidět nové hráče a určitě mnoho z nich bude hrát i v následujících zápasech. Naše posily jsou mladí kluci, kteří u nás bojují o místo. Velká návštěvnost se dala po loňském úspěchu očekávat a jsme velmi rádi, že diváci přišli a doufáme, že budou chodit v hojném počtu jako v uplynulém ročníku. Kádr máme po příchodu obránce Petra Přindiše uzavřený. Nyní budeme postupně hráče vyřazovat a do sezóny si necháme necelých pět formací. Na ledě jsme teprve týden a prozatím jsme se věnovali spíše kondici. Plánujeme zapracovat na přesilovkách a oslabeních.“

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): „Přípravné utkání na půdě Ústí nad Labem splnilo svůj účel. Prostor dostali hráči z širšího kádru a juniorskému týmu. Víme, že do dalších zápasů musíme zapilovat na obraně a jednoduchosti. Myslím si, že zápas byl z naší strany velmi o ztrátách puku a vynucených chybách. Musíme hrát jednoduše, přímočaře a kombinovat v útočném pásmu.“