Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Lvi  na Vysočině po nepřesvědčivém výkonu vyhráli
17.01.2009 | Jakub Mezlík, Vít Čepický

Lvi na Vysočině po nepřesvědčivém výkonu vyhráli

Ú s t í n/L. - Další vítězný zápas má za sebou tým z Ústí nad Labem, přestože tentokrát Lvi nehráli zdaleka optimálně. V první třetině sice měli otěže zápasu pevně v rukou a po zásluze ji vyhráli, ve zbytku utkání se jim ale na hole přikradla nervozita a můžou být velmi rádi, že z Jihlavy vezou tři body. Poděkovat můžou zejména střelci třetího gólu z poslední minuty zápasu Heřmanovi a zejména brankáři Radku Fialovi, který držel ústecký tým dlouhou dobu nad vodou.

43. kolo
sobota 17. 1. 2009, 17:30 h
2:4
(1:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Man (Malena), 29. Hanzal (Krupka) - 10. Bolf (Šagát), 15. Špirko (Němeček), 60 Heřman (Bolf), 60. Hovorka. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1692. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

Jihlava: Novotný (Vajner) - Malena, Martinka, Ficenc, Andersons, Novák, Kašpar, Bílek - Man, Hradecký, Hodek - Říha, Mareš, Bezděk - Krupka, Hanzal, Rytnauer - Hrbatý

Ústí n. L.: Fiala (Salfický) - Němeček, Pojkar, Bolf, Macháček, Kloubouček, Zeman - Hovorka, Špirko, Heřman - Šagát, Sklenička, Šaffer - Havlíček, Hanzl, Pazourek - Novák, Čaloun

I když se v první třetině spíše urputně bojovalo, na Horáckém zimním stadionu byly přesto k vidění tři branky. A všechny při početních výhodách.

Přesilovková trefa číslo 1: Šagát našel mezi kruhy ideálně postaveného Lukáše Bolfa, a ten se trefil k tyči – 0:1. Přesilovková trefa číslo 2: Němečkovu střelu od modré tečoval za záda Novotného Rastislav Špirko – 0:2. Přesilovková trefa číslo 3: Malena vypálil od modré a Jiří Man dorazil puk do ústecké branky – 1:2.

Druhá dvacetiminutovka potěšila domácí příznivce. Jihlavští hokejisté v ní totiž ovládli led a lídr z Ústí se většinu času bránil. Vyrovnání zařídil ve 29. minutě Jiří Hanzal, o devět minut později zvedal ruce i Hodek. Rozhodčí ale rozpažil, jeho pokus skončil na břevně.

Poslední část přinesla ještě drtivější tlak Dukly, paradoxně v ní však rozhodli o zisku tří bodů hosté. Když postupně neproměnili obrovské jihlavské šance Mareš, Říha, Man, Ficenc či Bezděk, přišel trest. Rozhodčí Pešina v závěru vyloučil Nováka a nabídnutou šancí Lvi nepohrdli.

Devětapadesát sekund před koncem dotlačil po velkém závaru puk do sítě Jan Heřman. Domácí už se k tlaku nedostali, naopak v power-play ještě sami inkasovali. V pádu do prázdné branky pečetil ústecké vítězství Marek Hovorka.

Jihlavští hokejisté předvedli nejlepší výkon v novém roce a měli proti lídrovi navrch, odcházejí však poraženi. Ústečtí Lvi už mají jistotu prvenství v základní části první ligy.

Jan Votruba (Ústí nad Labem): „První třetina byla podle našich představ jenom gólově, a to co jsme předváděli od druhé třetiny, to byl neskutečný chaos. Vůbec si to neumíme vysvětlit. Myslím si, že domácí podali velice kvalitní a nadšený výkon a byli lepší, určitě minimálně ty dvě třetiny. Podle předvedeného výkonu našeho a Dukly jsme měli prohrát. Jihlava hrála fantasticky. Podržel nás gólman, ten podal absolutně vynikající výkon, díky němu jsme vyhráli.“

Josef Augusta (Jihlava): „Ústí má přeci jen zkušenější mužstvo a zápas rozhodli v přesilových hrách, kdy dali tři branky. Nám se povedla jen jedna, a to si myslím, že rozhodlo. Porazit Ústí chce i trochu hokejového štěstí, a i když jsme dobře pracovali, tak v některých momentech se proti nám obrátilo. Ale když u toho vydržíme, hokejový bůh nám jej přinese v dalších zápasech.“