Ú s t í n/L. - Čtvrteční podvečer přinesl druhý přípravný zápas ve Lví aréně. Po nováčkovi první ligy přijel na ústecký led vítěz základní části loňského ročníku 1. ligy Hradec Králové. Ústečtí trenéři nechali tentokrát odpočívat Liščákův a Pazourkův útok a obránce Houdka a Vágnera. Novotný onemocněl, a tak se jeho premiéra v ústeckém dresu opět odkládá. První gól mezi seniory zaznamenal osmnáctiletý junior Petr Bacovský.
čt 2. 8. 2007
Královští lvi Hradec Králové
2:2 0:0, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 27. Bacovský (Suchánek), 29. Míka (Hašek) - 21. Šeda (Vondráček), 31. Sakrajda (Fišer). Rozhodčí: Turčan - Vitík, Novák. Vyloučení: 8:5, navíc Jan Kudrna (UNL) 10 min. NESP. Využití: 0:1. Diváci: 2000. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (od 31. Volke) - 22 Ficenc, 44 Hořava, 52 Kudrna Jan, 21 Pojkar, 2 Suchánek, 32 Zápotočný, 33 Zeman, 17 Mizera - 26 Hašek, 9 Heřman, 11 Míka - 23 Klobouček, 13 Slížek, 15 Kudrna Jiří - 69 Klimt, 73 Martinec, 7 Šaffer - 6 Salač, 25 Hanzl, 10 Bacov

Královští lvi Hradec Králové: Koutský (od 31. Onderka) - Toužimský, Táborský, Burián, Hendrich, Klement, Lesák, Karlíček - Vítek, Kadlec, Šeda, Koudelka, Vondráček, Fišer, Sakrajda, Volráb, Šejnoha, Domin, Suchý, Roubík, Pazdera.

První příležitosti měli na svých holích Hradečtí, v přesilové hře střílel Burián, následující závar v brankovišti Přikryl ukončil zalehnutím kotouče. Podobnou situaci zanedlouho řešil i Koutský po střelách Jiřího Kudrny a Kloboučka. Hra se i nadále drobila zásluhou početních výhod. Pojkarova střela zasáhla jen hradeckého gólmana, s Klementovým pokusem si zase poradila Přikrylova lapačka. Při vlastním oslabení se dostal Roman Vondráček do úniku, ale jeho pokus byl marný stejně jako na druhé straně snaha Kudrny, Haška nebo Klimta. V první třetině tedy gól nepadl.

Druhé dějství bylo na branky o poznání pestřejší. Hned v jejím úvodu zužitkovali Hradečtí přesilovou hru, mezi Přikrylovy betony se trefil Šeda, asistenci si připsal Vondráček. Takřka vzápětí mohl zvýšit Sakrajda, ale ústecký brankář byl proti. Únikem dva proti jednomu se blýskly Klimt s Martincem, ale druhý jmenovaný neprotlačil finální přihrávku přes obránce. Při jednom střídání se třikrát pokusil skórovat hradecký Zdeněk Toužimský, ale skóre se neměnilo. Ve dvacáté sedmé minutě se ale nadechlo k útoku ústecké mládí, Bacovský předvedl přesnou střelu zápěstím, s níž si Koutský neporadil. Neuběhly ani dvě minuty a Lvi se ujali vedení, stalo se tak zásluhou Petra Míky, který se ocitl sám před brankou a bekhendem překonal gólmana. Ani to ale ještě nebyl konečný brankový účet třetiny. Poslední slovo patřilo Hradci, když Sakrajda obdržel přihrávku na hranici kruhů a pohotovou střelou dostal puk do ústecké brány. Oba týmy daly šanci druhým gólmanům

Na začátku třetí třetiny Hradečtí opět dohrávali přesilovku, při té zahrozil Vondráčkův útok. Toužimského střela skončila ve Volkeho lapačce. Táborského střela na teč skončila mimo. Ale ani Lvi nezůstali pasivní, osvědčená kombinace Martinec - Klimt tentokrát nenesla ovoce, druhý jmenovaný se pokusil ještě předat Šafferovi. Sympatická střela Hořavy rovněž nenašla svůj cíl. Na druhé straně chtěl rozhodnout Šeda, ale střelu z úhlu Volke pokryl. Poslední dějství nepřineslo žádnou změnu a soupeři se tak rozešli za smírného stavu 2:2.

Pavel Pazourek (HC VČE Hradec Králové): "Zápas splnil účel. Byly tam některé pěkné věci. Jak od nás, tak i od soupeře. Byly tam ale i chyby. My jsme z nich dostali branky. Přípravné zápasy takové jsou. Střídají se tam dobré věci s horšími."
Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ten zápas jsme takový očekávali, protože Hradec má ten mančaft tři, čtyři roky pohromadě a je to špička 1. ligy. Se zápasem jsme poměrně spokojeni. Dnes se předvedla i lajna juniorů a jsme rádi, že se neztratili."