CHA Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Chrudim 1:6
Slovan předvedl parádní obrat v přípravném utkání proti Trhačům
30.07.2019 | Jiří Cícha
Autor fotografie: Anna Kuželová

Slovan předvedl parádní obrat v přípravném utkání proti Trhačům

K a d a ň - Ústecký celek nastoupil k prvnímu přípravnému utkání letošní Chance Ligy na ledě Kadně. Ze začátku zápasu byl Slovan všude pozdě a trvalo než se do utkání dostal, ale postupem času to byl právě on, kdo režíroval hru a nakonec dokízal v přestřelce, kde padlo dvanáct branek zvítězit. Další utkání čeká ústecké hráče 1. 8. 2019 od 17:30 na ledě nováčka souteže Chomutova.

ZS Kadaň
přát.
úterý 30. 7. 2019, 18:00 h
4:8
(3:2, 1:4, 0:2)
 

Branky a nahrávky: 3. Kuba (Klodner), 6. Müller (Chalupa, Trefný), 11. Bárta (Kůs, Poizl), 21. Poizl – 5. Roubík (Málek, Severa), 19. Vildumetz (Brož), 23. Severa (Roubík, Brož), 23. Roubík (Vildumetz), 27. Tůma (Maršoun), 35. Severa (Vildumetz, Roubík), 41. Vildumetz, 51. Tůma (Zukal, Čermák). Rozhodčí: Hlinka, Luczków – Tichý, Bláha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:8.

Kadaň: Wolf (31. Štěpánek) – Trefný (C), Poizl, Chalupa, Gajdoš, Spálovský, Foltýn, Sysel, Klodner – Řepík, Kůs (A), Bárta – Šulek, Planý, Müller (A), Dubský, Prymula, Zabloudil, Homer, Kuba, Seniov

Ústí nad Labem: Stahl – Málek, Brož, Stuchlý, Zukal (A), Hes, Mareš – Severa, Roubík, Vildumetz – Maršoun (C), Čermák, Tůma – Krliš, Dörner, Harkabus

Komentář

Utkání začali lépe domácí. Již v první minutě vyslal Patrik Prymula tvrdou střelu na Stahla, který ji poslal do rohu hřiště. O necelou minutu později Jan Klodner pěknou nahrávkou našel Miroslava Kubu, který krásnou ránou poslal Kadaň do vedení. Vedení domácím ale dlouho nevydrželo. Po dvou minutách se k puku dostal Málek, ten vypálil na Wolfa, ale těsně před ním byl Jaroslav Roubík, který si připsal svou první branku v utkání. V 6. minutě se puku zmocnil Jan Müller, ten si vybruslil před Stahla a roztáhl ho tak, že na střelu hostující brankář nestačil. V 10. minutě byl vyloučen Vladimír Brož a nabídl tak domácím přesilovou hru. Tu Trhači po pár sekundách využili, když Jan Bárta prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na konci 18. minuty Vladimír Brož našel Tomáše Vildumetze, a ten snížil na rozdíl jedné branky.

Do druhé třetiny vstoupili výborně opět domácí. Po jednadvaceti sekundách Daniel Poizl vypálil střelu, která se otřela o tyčku a skončila za zády Davida Stahla. Od té doby se už prosazoval pouze Slovan. Ve 22. minutě se po nahrávce Jaroslava Roubíka prosadil Jiří Severa. O pár sekund později přidal svou druhou branku v utkání Jaroslav Roubík. O čtyři minuty později se při hře 4 na 4 prosadil Martin Tůma. V polovině utkání domácí vystřídali brankáře, Adama Wolfa nahradil Oliver Štěpánek. Ten inkasoval po čtyřech minutách, kdy nestačil na střelu Jiřího Severy.

Do třetí třetiny tentokrát lépe vstoupili hokejisté Slovanu. Po padesáti sekundách Tomáš Vildumetz krásně vykoupal Štěpánka. Poslední branka Slovanu přišla deset minut před koncem utkání. Lukáš Zukal vyslal tvrdou střelu, kterou dokázal tečovat Martin Tůma, pro kterého to byla druhá branka v utkání. Slovan si tak na úvod přípravy připsal výhru 8:4!

 Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): Z výsledku jsme zklamaní, jelikož ve druhé třetině jsme měli obrovský propad. Zase na druhou stranu musím říct, že ve třetí třetině jsme dostali z ničeho branku a my nebyli schopni ji vstřelit ani do odkryté svatyně. Kluci splnit to, že chceme ve dvou napadat, ale musíme zlepšit důraz v zakončení.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): Do utkání jsme vstoupili trochu vlažněji než Kadaň, ta začala aktivněji. Na začátku druhé třetiny jsme dostali rychlou branku, kterou jsme soupeři rychle oplatili dvěma slepenými góly v jednom střídání. Je to první utkání, takže úplně to hodnotit nelze. Nechali jsme jednu celou pětku doma, hrajeme na tři formace a do Chomutova to zase prostřídáme, abychom byli v nějakém tempu.

Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Informace o kádru Slovanu

Ú s t í n/L. - Přínášíme aktuální informace o hráčském kádru a marodce. Celý článek

3. třída: Ústí porazilo i Kadaň

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké třetí třídy dokázali v dalším zápase porazit také soupeře z Kadaně.... Celý článek

3. třída: Výhra nad Děčínem

Ú s t í n/L. - Ústecká třetí třída dokázala v tomto zápase porazit stejně starý výběr Děčína celkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv