Slovan vstoupil do utkání s Táborem skvěle a ujal se vedení, pak ale převzali otěže utkání hosté a už je nepustili. Stěžejní částí utkání byl začátek druhé třetiny, ve kterém během čtyř minut vstřelili kohouti z Tábora čtyři branky.
so 24. 2. 2024, Zimní stadion města Vrchlabí
HC Tábor
2:7 1:1, 0:4, 1:2

Branky a nahrávky: . 10. F. Novotný (Bernat, Trefný), 50. Huovinen (Rudovský, Kuchynka) – 10. Zeman (Matušík, Krliš), 21. Severa (Říha), 22. Dančišin (J. Duda, Plášil), 25. Matušík (Jáchym), 32. Huna (Suchánek, L. Prášek), 45. Zeman (Suchánek, Zadražil), 57. Krliš (Zeman, Plášil) Vyloučení: . 8:4 Využití: . 1:4 V oslabení: . 0:0 Diváci: . 960

8:4

1:4

0:0

Diváci

960

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Klika) – Amirov, Gottfried (A), Popela, Mareš, Eklund, Trefný (C), Polata – Hovsepjan, Anosov, Huovinen – F. Novotný, Bernat, M. Bláha II – Bannikov, M. Simon, Špaček – Nedoma, Kuchynka, Krédl – Rudovský (A). Trenér: Jaroslav Roubík

HC Tábor: Gába (Žajdlík) – Plášil, Říha, Jáchym, Suchánek (A), Hajič, Hubata – Zeman, Matušík (A), Krliš – Huna, Zadražil, Seidl (C) – Severa, Dančišin, J. Duda – Šulek, Zíb, L. Prášek. Trenér: Jakub Grof

Utkání začalo nepříjemnou situací, kdy u mantinelu zůstal po souboji ležet na zemi kapitán táborského celku Radek Seidl. Tohoto hráče museli odnést z hrací plochy na nosítkách a nezbývá než popřát, aby byl co nejdříve v pořádku. Poté hráči Tábora měli několik příležitostí k otevření skóre, ale byl to Slovan, který se mohl radovat z prvního vstřeleného gólu. Postaral se o něj Filip Novotný, který využil velkého závaru před hostující brankou a v těžké pozici dokázal dorazit puk do branky, kterou střežil David Gába. Radost Slovanu ale nevydržela dlouho, protože hned o 27 vteřin později vyrovnal Adam Zeman. Ten si našel tečovaný puk od Matušíka a zametl ho do sítě překvapeného Stahla. Před koncem první třetiny ještě došlo k vyloučení Ondřeje Polaty, který obdržel od rozhodčích dvě minuty za krosček a k tomu dvě další za nesportovní chování.

Druhá třetina začala ledovou sprchou pro hokejisty domácího celku. 24 vteřin po jejím začátku využil čtyřminutovou přesilovou hru hostů Jiří Severa, který usměrnil do odkryté klece přihrávku od Jiřího Říhy. Aby toho nebylo málo, přesně minutu poté zvýšili v pokračující početní výhodě hosté vedení na 3:1. Zasloužil se o to Milan Dančišin, který poslal odražený kotouč za Stahlova záda. Vstup do druhé třetiny mohl být pro Slovan ještě mnohem hrozivější, ale jeden z hostujících hráčů naštěstí trefil v čase 22:22 jen tyč. V pětadvacáté minutě už to ale hostům zase vyšlo. Jakub Matušík propálil z levého kruhu přesnou trefou na vzdálenější tyč domácího brankáře a hosté vedli 4:1. Na 5:1 poté ještě zvýšil zkušený obránce Rudolf Huna, který přebruslil obranu Slovanu a natlačil se až před branku, kde nekompromisně zavěsil.

Třetí třetina začala znovu nepříznivě pro Slovan. V čase 44:01 zvýšil vedení hostů Adam Zeman, který zakončil sofistikovanou kombinaci. Ústí se nevzdávalo a po krátkém tlaku si vybojovalo v čase 47:37 přesilovou hru, kterou nakonec i využilo. Těsně před jejím koncem předvedli hokejisté Slovanu pohlednou kombinaci, kterou zakončil Niki Huovinen. Na závěrečných 7:2 pro hosty upravil skóre ještě Václav Krliš, který svou tečí přetavil dvojnásobnou přesilovou hru v gól.

Tábor tak potvrdil svou roli favorita a odváží si z Ústí nad Labem po přesvědčivé výhře tři body.