Ústí nad Labem - Ke střetnutí 8. kola nadstavby druhé hokejové ligy skupiny Západ zavítal na ústecký led Most. Svěřenci Miroslava Kanise po pátečním náročném duelu s Příbramí našli dost sil, aby výsledkem a výkonem potěšili své příznivce. David Stahl si navíc připsal do statistik první čisté konto v probíhající sezóně.
so 10. 2. 2024, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
4:0 2:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Rudovský (Amirov, Anosov), 17. M. Simon (M. Dubský, Bernat), 24. Špaček (Popela, Kuchynka), 26. Rudovský (Huovinen, Anosov). Rozhodčí: Battěk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 712. Průběh utkání: 4:0.

5:8

0:0

0:0

Diváci

712

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Gottfried, Trefný (C), Funk, Polata, Popela, Amirov, Eklund, Hovsepjan – M. Dubský, Bernat, M. Simon – Huovinen, Rudovský, Anosov – Špaček, M. Bláha II, Kuchynka – Linet, Krédl. Trenér: Miroslav Kanis.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – T. Urban II, Havlík, Nedrda (A), Steinocher, Hocelík, Havlůj (C), Urbánek – Řehoř, Písařík, Šimeček – Berčík, Mical, Böhm (A) – Buberl, Peroutka, Jindra – J. Procházka. Trenér: Vladimír Kýhos.

Severočeské derby bylo bohaté na šance od úvodních minut, za zmínku stojí teč Noraira Hovsepjana v osmé minutě z předbrankového prostoru těsně vedle brány. Za čtyři minuty se po pohledné kombinaci dostal do zakončení Tomáš Bernat, když gólman Mosteckých Lvů zákrokem říkajícím si o nominaci do Zlaté helmy vytěsnil kotouč vyrážečkou do ochranné sítě.

Těsně po skončení přesilové hry se Slovan ve 14. minutě poprvé prosadil, když z hrotu levého kruhu se přesně mezi betony trefil Jan Rudovský - 1:0. Domácí tým první branka nakopla a sto třiceti čtyřech sekundách přišel další zásah. Na hranici brankoviště se jako první po odražené střele Martina Dubského zjevil Michal Simon, jenž neměl potíže s uklizením černé gumy za brankovou čáru - 2:0.

Se začátkem druhé třetiny žlutomodří navázali výkonem na povedenou první část, když opět po přesilové hře usměrnil Jiří Špaček tečí nahození Lukáše Popely od útočné modré čáry - 3:0. Stejně jako k prvnímu gólu přidali hráči z města na Labi ke třetí brance další trefu. Niki Huovinen z levého kruhu předal ke vzdálenější tyči puk Janu Rudovskému, který se při signalizované výhodě v závěru 26. minuty radoval ze druhé vstřelené branky v utkání proti celku, kde sám v sezóně 2011/2012 působil - 4:0.

O dvě minuty později se domácí fanoušci málem dočkali chtěného „bůra“. Do dobré střelecké pozice se dostal Ladislav Funk, gólman hostů úmysly obránce Slovanu přečetl. Snížit ve 34. minutě mohl Štěpán Urbánek, před odkrytou bránou ale pálil do boční sítě. O prolomení zamčené ústecké svatyně se následně pokusil i Jan Peroutka, ale ani centr třetí formace Mostu nebyl úspěšný.

Ve třetím dějství se mohl do černého trefit Ondřej Polata, když si při odloženém vyloučení vylámal zuby na mosteckém brankáři. Podruhé v zápase mohl skórovat Michal Simon, jenž s pukem prokličkoval téměř přes celé kluziště, Lukáš Hosnedl ale zůstal ve střehu.

Hosté se o výsledek rvali do závěrečného hvizdu, když při domácích stál i kus štěstí. V 57. minutě nastřelil Aleš Havlůj z mezikruží tyč, v čase 58:22 min. David Stahl vytáhl beton při závaru soupeře. Slovan závěrečný tlak ustál bez ztráty kytičky, a proto po sedmi kolech nadstavby bez vítězství se mohl spolu s více než sedmi stovkami diváků radovat z výhry okořeněné shut-outem.

Miroslav Kanis (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Odehráli jsme třetí těžký zápas během čtyř dnů. Proti Mostu hráči zvládli střetnutí výborně a po dobrém výkonu si vítězství zasloužili.“

Vladimír Kýhos (Mostečtí Lvi):
„Zažili jsme dobrý vstup do utkání, od desáté minuty ale domácí převzali otěže zápasu a vstřelili gól. My byli na ledě následně již jen do počtu. Jednalo se z naší strany o bezduchý výkon, byli jsme z předvedeného výkonu dost zklamaní. Domácí po zásluze zvítězili.“