Sedmé kolo nadstavbové části druhé ligy přineslo severočeské derby mezi domácími hokejisty Ústí nad Labem a vedoucím celkem soutěže Piráty Chomutov. Hosté potvrdili svou kvalitu a o výsledku rozhodli v polovině utkání, když se během sedmi minut radovali třikrát.
st 7. 2. 2024
Piráti Chomutov
1:3 0:0, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 44. Anosov (Huovinen, Funk) – 31. Tůma (Eliáš, J. Svoboda), 32. Koblížek (Chrpa, Mála), 38. Zajíček (Stehlík, Hübl). Rozhodčí: Šmika - Gabriel, Janíček Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 964. Průběh utkání: 0:3,1:3.

964

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Klika) – Trefný (C), Gottfried, Amirov, Funk, Popela, Mareš, Hovsepjan, Eklund – Simon, Bernát, Dubský - Anosov, Huovinen, Rudovský - Bláha, Kuchynka, Nedoma - Yailov, Krédl, Špaček.

Piráti Chomutov: Altrichter (Běhula) – Březák, Váchal, Seemann, Záruba, Ulrych, Kadeřávek, Eliáš, Havel – Hübl (C), J. Svoboda, Stehlík – Koblížek, M. Tůma, Chrpa – Zajíček, T. Svoboda, Kostourek – Mála, Putz, Eret.

První třetina moc hokejové krásy nenabídla. Domácí celek se soustředil spíše na defenzivu a vyrážel sporadicky na útočnou polovinu Pirátů. Ti byli sice do útoku aktivnější, ale spolehlivě chytajícího Stahla nepřelstili.

Druhá třetina začala tlakem Chomutova, ale první velkou šanci měl domácí útočník Huovinen, ten však v samostatném úniku netrefil branku Altrichtera. Hra se vrátila do pásma domácích, nepovedená přihrávka se po odrazu od betonů domácího gólmana dostala k osamocenému hráči Chomutova a Martin Tůma poslal hosty do vedení 1:0. Uběhlo něco málo přes minutu a Piráti skóre zvýšili. Zpoza branky se puk dostal k volnému Chrpovi. Střelu bez přípravy ještě domácí brankář zlikvidoval, nicméně na ránu dorážejícího Tomáše Koblížka již nestačil – 2:0. V čase 37:18 se Piráti dostali dokonce do situace tři na jednoho. Pokus o nahrávku před branku ještě zmařil ležící domácí hráč. K odraženému puku se posléze dostal Stehlík, jenž už neměl s křížným pasem problém a Jakub Zajíček se štěstím propasíroval puk pod přesouvajícího se brankáře Stahla – 3:0.

Třetí třetina měla úplně jiný scénář. Nejprve měl velkou šanci Huovinen, ale odkrytou svatyní pohrdl. Skóre se měnilo v čase 43:48, kdy čisté konto sebral Altrichterovi velmi povedenou ranou Arťom Anosov. Ten se zbavil dotírajícího obránce a vyslal střelu, která se odrazil od vnitřní konstrukce branky – 3:1. Hosté trochu znejistili, ale další příležitosti Slovanu zhatila, tak jako po celý zápas špatná přihrávka. Závěrečný tlak při hře bez brankáře už změnu skóre i přes několik závarů nepřinesl a tak Piráti potřetí v sezóně svého rivala z Ústí nad Labem porazili.

Domácím se nedá upřít snaha a bojovnost. Zblokovaných střel bylo nespočet. Sportovně musíme uznat, že hokejová kvalita byla dnes však na hokejkách aktuálního lídra. Slovan zůstává na osmém místě. Již v pátek přivítá na svém ledě Příbram a hned druhý den hokejisty Mostu.

Miroslav Kanis (Ústecký Slovan): „Soupeř byl velmi kvalitní, nicméně i tak si myslím, že jsme si zápas prohráli sami. Zejména pak chybami ve druhé třetině, kdy jsme ztráceli velké množství puků, často na útočné modré čáře. Nedokázali jsme dostávat kotouč za obranu hostů, ztráceli jsme střední pásmo a tak kvalitní soupeř, jakým je Chomutov, tohle prostě dokáže trestat.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Zasloužené vítězství, celý zápas jsme měli od začátku pevně pod kontrolou. Na čem jsme se ale shodli, je tlak do koncovky, který nám místy schází. Kdybychom své šance proměňovali, mohlo být rozhodnuto už po první třetině. Jinak našemu výkonu nemám co vytknout a jak už jsem řekl, zasloužené vítězství.“