Ústí nad Labem – Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem odehráli v rámci 6. kola nadstavby skupiny Západ dramatické utkání na ledě favorizovaného Tábora. Jihočeši vyhráli až po velké hokejové bitvě 4:3.
so 3. 2. 2024, HC Tábor
HC Tábor
4:3 3:0, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Plášil (Krliš, Zeman), 4. Huna (Severa, Matušík), 20. Dančišin (Plášil, Zadražil), 53. Milfait (Huna, Severa) – 29. Trefný (Gottfried), 40. M. Simon (M. Dubský, Trefný), 40. Huovinen (Anosov, Rudovský). Rozhodčí: Trnka – Hradil, Jurak. Vyloučení: 7:5. Využití:2:1 . V oslabení: 0:1. Diváci: 1683. Střely na branku: . Průběh utkání: .

7:5

2:1

0:1

Diváci

1683

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Jáchym, Suchánek (A), Hajič, A. Čížek, Ondřej – Krliš, Milfait, Zeman – Seidl (K), Matušík (A), Šulek – Severa, Zadražil, Huna – Dančišin, Zíb, Zayml.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Klika) – Trefný (K), Gottfried, Amirov, Funk, Popela, Eklund, Mareš, Hovsepjan – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Huovinen, Rudovský – M. Bláha II, Kuchynka, Nedoma – Yailov, Krédl, Linet.

Veškeré předzápasové plány ústeckým trenérům narušilo dvojí vyloučení v rozmezí devíti sekund na konci druhé minuty. Podrážení Nedomy a Trefného dokázali Táborští dokonale zužitkovat. Nejprve si obránce Karel Plášil sjel blíž k brance od modré, aby svou dělovkou poslal puk přesně k tyči, z další akce v pokračující přesilovce propálil brankáře Stahla zkušený Rudolf Huna, jenž dostal přihrávku do strany a z velkého úhlu našel mezírku u tyče – 2:0.

Ústí pak mělo šanci snížit také v přesilovkách. To se mu avšak nepovedlo. V samém závěru první třetiny pak udeřili domácí potřetí, navíc ve vlastním oslabení, kdy byl vyloučen znovu Nedoma. Milan Dančišin se i přes početní nevýhodu objevil zcela nekrytý v mezikruží, stejně jako na modré Plášil, který mu naservíroval přesnou přihrávku na teč do odkryté klece – 3:0. To vše se odehrálo pouhé dvě sekundy před sirénou.

Jak první třetinu Ústí výsledkově nezvládlo, to dokonale napravilo v prostřední části. V první velké šanci ustálo únik Zíba, kterého vychytal Stahl. Ve 29. minutě jako správný kapitán nastartoval mužstvo Jakub Trefný, který si sjel do mezikruží a vypálil přesně na vzdálenější tyč – 3:1. Ústí pak mělo další šance, skóre se ale neměnilo. Až do samého závěru třetiny.

V čase 39:14 využil po čtrnácti sekundách přesilovkovou pohlednou kombinaci na levé straně Michal Simon. A za 35 sekund bylo vyrovnáno. Hosté pokračovali v tlaku a po přihrávce skrz brankový prostor se pohotově trefil Niki Huovinen – 3:3.

Třetí třetina byl boj o každý metr ledu. Diváci viděli plno zajímavých akcí a z gólu se mohly radovat oba kluby. Brankáři ale dlouho odolávali. Až v 53. minutě přišel nakonec rozhodující gól zápasu, který vstřelil Tábor. Stupňující tlak Jihočechů skončil důrazným soubojem na brankovišti, který vyhrál Jan Milfait – 4:3.

To ale zdaleka nebylo vše. Čtyři minuty před sirénou měli nejprve velkou šanci na vyrovnání hostující hráči. Chybu brankáře Žajdlíka ale nepotrestali. Ihned z protiútoku vytáhl výborný zákrok brankář Stahl proti Jáchymovi. V závěrečné hře bez brankáře už Tábor zvládl těsné vítězství uhájit. Ústí tak i přes slušný výkon, díky kterému pořádně potrápilo favorizovaný Tábor, odjelo z jihu Čech bez bodu za prohru 3:4.