Vypjaté utkání nabídl páteční duel Slovanu proti Příbrami. Lvi sice po dvou třetinách prohrávali o dva góly, ale podařilo se jim dotáhnout na rozdíl jedné branky. Závěrečný tlak se ovšem domácím nepodařilo využít. Skvěle zachytal příbramský brankář Jiroušek, avšak ani ústecký Klika nezaostával. Rozhodla trefa Ladislava Gengela zkraje třetí části. Za Ústí se prosadili Asonov a Gottfried.
pá 9. 2. 2024
HC Příbram
2:3 0:2, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 46. Anosov (Funk, Amirov), 48. Gottfried (M. Simon, Trefný) – 2. Krejčí (Mařík, Furch), 18. Zdeněk (Pětník), 41. Gengel (Saňa, Chlouba). Rozhodčí: Domský – Toman, Hlinka. Vyloučení: 4:4, navíc Saňa (PRI) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 596. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

4:4

1:1

0:0

Diváci

596

Ústecký Slovan s.r.o.: Klika (Stahl) – Trefný (C), Gottfried, Amirov, Funk, Popela, Eklund, Mareš, Hovsepjan – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Rudovský, Huovinen – Kuchynka, M. Bláha II, Novotný – Yailov, Krédl, Linet.

HC Příbram: Jiroušek (Šorf) – Zdeněk, Havlín, Rajgl, Jelínek, Krejčí, Saňa (A), Pešta, Patzelt – P. Svoboda, Josefus (C), Chlouba – Duchan, Gengel (A), Mařík – Pětník, Furch, Pinkas – L. Bednařík, Vogeltanz.

Pokud se někdo opozdil například v bufetu, tak přišel o úvodní gól, neboť ve druhé minutě se přesně trefil produktivní příbramský obránce David Krejčí. S přibývajícím časem v první části se Příbram dostávala častěji a častěji do koncovky. Středočeši dokonce skórovali, avšak gól nebyl uznán z důvodu posunuté branky. Z následující akce to už tam hostům ale padlo. Půvabný protiútok zahájil Pětník, který poslal touš na rozjetého Davida Zdeňka, který doklepl kotouč za záda brankáře Kliky.

Ve druhé části bylo domácí mužstvo opticky lepším týmem, avšak veškeré střelecké pokusy dokázal strážce Baníku Jiroušek pochytat. Nejblíže gólu byl mančaft Slovanu v polovině utkání, když se tlačil do brankoviště. Všechny rány z hokejek Lvů ale skončily ve výstroji skvěle chytajícího Jirouška, který tak úspěšně deptal všechny ústecké hokejisty.

Příbram zkraje třetí třetiny dala hlasitě najevo, že si chce dokráčet pro tři body, neboť po dvaceti vteřinách upravil skóre na 0:3 bývalý hráč Ústí nad Labem Ladislav Gengel. Domácí ovšem nesložili zbraně a podařilo se jim patnáct minut před sirénou dotáhnout na rozdíl dvou branek, když se do odkryté klece přesně trefil Arťom Asonov. Následně byl příbramský bek Saňa vyloučen do konce utkání, což Lvům hrálo do karet. Posléze přišel další trest pro Baník a Slovan si střihl dvojnásobnou přesilovku, kterou využil Pavel Gottfried. Hosté se pokoušeli odskočit, avšak Klika předváděl v brankovišti skvělou show a dával tak svému týmu naději. Sto dvacet sekund před koncem utkání to Lvi zkoušeli v šesti mužích, avšak nedokázali prolomit pevnou obrannou hráz Baníku.