Ústí n.L. - Slovan v posledním zápase přípravy přivítal na svém ledě Řisuty. Domácí Slovan přidával postupně na tempu a nakonec zvítězil 4:1. První zápas druhé hokejové ligy čeká na Slovan 23.9. 2023 od 16:00 na zimním stadionu v Ústí nad Labem proti Chebu. Přijďte Ústecký Slovan podpořit.
čt 14. 9. 2023
HC Řisuty
4:1 0:1, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 25. Rudovský (Funk, Gottfried), 42. Petráš, 56. Kubát, 60. Berčík (Tůma, Popela) – 9. Pejchal. Rozhodčí:Biedermann, Cícha – Zítka, Janíček J. . Vyloučení:7:5 . Využití:0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Vyloučení

7:5

Využití

0:0

V oslabení

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (32. Vlach) – Kubát, Popela, Trefný, Sýkora, Funk, Gottfried – Bláha, Roubík, Dubský – Nedoma, Petráš, Rudovský – Tůma, Berčík, Bartoš – Krédl, Polata, Hynek

HC Řisuty: Pánek (Horák) – Volráb, Zich, Janda, Řepka, Malovický, Potěchin, Strnad – Hajný, Chamrád, Pejchal – Švec, Čech, Okegawa – Výrut, Pulda, Mulač

V první třetině jsme viděli vyrovnaný zápas. Do první větší šance se dostal Jan Rudovský, který ztroskotal na vyrážce gólmana Pánka. V 9. minutě ujel do útoku po levé straně KRYŠTOF PEJCHAL, který objel domácí svatyni a uklidil kotouč do branky – 0:1. V 11. minutě jsme viděli menší bitku mezi Jakubem Trefným a Jakubem Mulačem, kdy domácí bek složil svého soka na zem. Do konce první třetin bylo utkání vyrovnané.

Druhá třetina přinesla převahu domácích, ovšem na více než vyrovnání to zatím nestačilo. Ve 24. minutě mohlo vedení navýšit hostující Pulda, který ovšem nadvakrát puk do branky nedostal. V 25. minutě před brankou tečoval JAN RUDOVSKÝ – 1:1.Tlak Slovanu rostl a ve 35. bylo nařízeno trestné střílení, které David Nedoma neproměnil. Slovan i nadále tlačil svého soupeře, ale stav se již neměnil.

Hned z kraje třetí třetiny se štěstím prosadil ZDENĚK PETRÁŠ -2:1. Slovan i nadále pokračoval v tlaku a v 56. minutě sebral KAREL KUBÁT hostujícímu obránci a poté prostřelil hostujícího gólmana – 3:1. V poslední minutě tečoval puk do branky MARTIN BERČÍK – 4:1.

Vladimír Růžička (HC Slovan Ústí nad Labem): První třetina byla z naší strany velmi vlažná. Postupně se to začalo zlepšovat, začali jsme soupeře přehrávat. Od druhé třetiny to už bylo dobré. Bylo to o gólech, trápili jsme se dlouho v koncovce. Jinak si myslím, že jsme byli v utkání lepší, odehráli jsme ho tak, jak jsme potřebovali. Vyzkoušeli jsme si nové věci a za týden jdeme na to.