Ústí n. L. - První prohrané utkání v přípravě na domácím ledě. Slovan nestačil na Most, za který zapsal hattrick Jakub Procházka. Další utkání a zároveň poslední přípravné sehraje Slovan na domácím ledě s Řisuty, a to ve čtvrtek 14.9.2023
út 5. 9. 2023
MOSTEČTÍ LVI
2:6 1:1, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 11. Kloz (Rudovský, Kubát), 40. Dubský (Rudovský, Roubík) – 14. Procházka (Steinocher, Šimeček), 35. Jindra (Havlůj), 38. Nedrda, 50. Procházka (Šimeček), 59. Písařík (Procházka, Veselý), 60. Procházka (Nedrda). Rozhodčí: Biedermann, Cícha – Zítka, Janíček M.. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6.

9:7

2:2

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl ( 31. Štěpka) – Kubát, Popela, Trefný, Sýkora, Funk, Gottfried, Polata – Bláha, Roubík, Dubský – Kloz, Petráš, Rudovský – Tůma, Berčík, Krédl – Bartoš, Nedoma, Štrombach Trenér: Růžička

MOSTEČTÍ LVI: Klika (Hosnedl) – Steinocher, Havlůj, Veselý, Písařík, Jindra, Hocelík, Hofmann – Nedrda, Šimeček, Procházka – Rykl, Havlík, Urban – Řehoř, Mical Trenér: Rosol

V první třetině přípravného utkání Ústí versus Mostečtí lvi jsme viděli gólové situace obou týmů. První branku utkání vstřelil v domácím dresu JAN KLOZ, který v desáté minutě škrtal pukem spojnici Klikovy brány. Most na to rychle zareagoval a přesný zásah JAKUBA PROCHÁZKY srovnal ve čtrnácté minutě skóre na 1:1.

Druhá třetina hry byla velmi aktivní. Vystřídaného brankáře v žlutomodrých barvách si vyzkoušel hned dobře mířenou střelou DAVID JINDRA a poslal tak Most do vedení. Následoval ho jeho spoluhráč VÍTĚZSLAV NEDRDA a svým golem zařídil lvům krásný dvougólový náskok. Těsně před koncem třetiny ještě stihl MARTIN DUBSKÝ dostat puk za mosteckého brankáře a snížil tak skóre na 2:3.

Ani ve třetí třetině Most nepovolil a své vedení znásobil. Nejprve si připsal svůj druhý gól v utkání JAKUB PROCHÁZKA, který po přihrávce od Šimečka uklidil puk za záda Štěpky. Když pak Ústí zkoušelo hru v šesti, probojoval se za moudrou čáru PAVEL PÍSAŘÍK a vstřelil tak pátý gól pro Most. Pár vteřin před sirénou zakončil utkání dokonaným hattrickem JAKUB PROHÁZKA – 2:6

Vladimír Růžička (HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas se mi moc nelíbil, ani jedna třetina. Z naší strany to nebylo ono, byli jsme takoví unavení. Bylo to vyrovnané, v půlce jsme vyměnili brankaře, ten nebyl rozchytaný. Toho soupeř využil a dal nám rozdílové góly. Před koncem jsme ještě zkoušeli hru v šesti, bohužel jsme tam dostali branku na 2:5. Nakonec pak ještě jednu. Zápas nebyl z naší strany odehraný dobře, ale myslím si, že to k tomu i patří. Minulé zápasy jsme odehráli slušně, dnes se to holt nevyvedlo.