Ú s t í n/L. - Ve čtvrtém přípravném utkání se Ústí potkalo s nováčkem HK Kralupy nad Vltavou. Viděli jsme využitou přesilovku i dva góly Jaroslava Roubíka. Další utkání sehraje Slovan ve čtvrtek v Chebu.
út 29. 8. 2023
HC Kralupy nad Vltavou
4:2 2:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Kuchynka, 12. Dubský (Roubík, Kubát), 28. Roubík (Gottfried, Dubský), 54. Roubík (Kubát) – 18. Husárik (Bozouška), 54. Bezouška (Husárik, Kellerstein). Rozhodčí: Biedermann, Místecký – Janíček M., Janíček J.. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

5:8

1:0

0:1

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – Kubát, Popela, Trefný, Sýkora, Funk, Gottfried, Šefl – Bláha, Roubík, Dubský, Kloz, Petráš, Rudovský, Kuchynka, Berčík, Nedoma, Krédl, Bartoš, Tůma J.

HC Kralupy nad Vltavou: Novotný (31. Sochůrek) – Kučera, Zajíc, Verbík, Kehar, Chládek, Verbík – Bezouška, Kellerstein, Husárik, Zídek, Šilhavý, Pejchal, Tůma L., Štibran, Stupka, Binko, Bradáček, Brož

Do utkání vstoupili lépe domácí, hned ve třetí minutě se ke kotouči dostal Štěpán Kuchynka a svou střelou od modré překvapil brankaře Novotného. Dále měli větší příležitosti pouze domácí, po Tůmově pokusu se již žlutomodří radovali, rozhodčí ale puk za zády Novotného nenašli a branku neuznali. Ve dvanácté minutě se již Slovan radovat mohl, Martin Dubský dostal nabito od Roubíka a pohotově překonal Novotného. V závěru třetiny hrál domácí celek třikrát přesilovou hru, tyto možnosti ale nevyužil, naopak hosté při jednom oslabení ujeli a zásluhou Pavla Husárika snížili – 2:1

Ve druhé třetině bylo tempo hry pomalejší, ústečtí však měli navrch. Po několika neproměněných šancích se ve 27 minutě dostává k puku Jaroslav Roubík a svou výborně mířenou střelou zvyšuje skóre na 3:1. Krátce na to tým HK Kralupy střídá svého golmana a na led přichází Lukáš Sochůrek. V druhé polovině třetiny jsme také viděli hru čtyři na čtyři, kdy si dvouminutový trest odpykávaly obě strany – 3:1

Třetí třetina se dlouho odehrávala ve velmi poklidném tempu, nebyli jsme svědky žádných větších příležitostí. Hra se nám začala postupně přiostřovat, gólové šance ale nepřibývali. To se rozhodl změnit Jaroslav Roubík, který v přesilovce obelstil Sochůrka a navýšil tak vedení. Kralupy s odpovědí přišly ale brzy, Michal Bezouška dostal puk do odkryté brány po Stahlově chybě. Více už ale hosté nesvedli, i když si jistý tlak v závěru vytvořili – 4:2

Vladimír Růžička (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslím, že zápas jsme odehráli velice dobře, od první třetiny jsme přehrávali soupeře. Bohužel první třetina skončila jen 2:1, myslím, že když by skončila 5:1, tak nikdo nic nemohl říct. Měli jsme plno šancí. Samozřejmě byl to hokej trošku nahoru dolu, ale zvládli jsme to a myslím si, že hráči podali velice slušný výkon.