Za dalším přípravným zápasem před novou sezónou vyjeli hráči Slovanu do nedalekého Děčína. Ve zprvu vyrovnaném utkání získal domácí tým posléze výsledkovou převahu a tu už zvládl udržet až do závěrečného hvizdu. Ústečtí tak poprvé v přípravě svému soupeři podlehli.
čt 24. 8. 2023
HC Děčín
HC Slovan Ústečtí Lvi
5:2 1:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 14. Nezbeda (Tůma), 22. Smola (Macek, Jursa), 43. Príhoda (Černý), 49. Faigl (Tůma, Nezbeda), 50. Macek (Jursa) – 16. Dubský (Petráš), 59. Funk (Petráš, Popela). Rozhodčí: Michajiličenko - Pulda, Toman. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 412. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

Vyloučení

4:4

Využití

1:2

V oslabení

0:0

HC Děčín: M. Petrásek – Kaltenböck, Brož, Kučera, Zedek, D. Petrásek, Bartoň – D. Tůma, Nezbeda, Faigl – Smola, Jursa, Macek – Parshakov, Príhoda, Černý – Hruška

HC Slovan Ústečtí Lvi: Vlach – Popela, Sýkora, Gottfried, Polata, Šefl, Funk, Mareš, Hynek – Dubský, Petráš, Bláha – J. Tůma, Berčík, Štrombach – Sýkora, Bartoš, Nedoma – Gašpar, Kisliuk, Beran

Komentář

Ústečtí vstoupili do dalšího přípravného utkání ve vyrovnaném tempu. Pak ale začal mít převahu domácí Děčín. Nejprve orazítkoval konstrukci Vlachovy svatyně Tomáš Faigl, v čase 13:49 se dostal do vedení. Tomáš Nezbeda okroužil ústeckou branku a doklepl kotouč k bližší tyči.

Odpověď Slovanu ale na sebe nenechala dlouho čekat. Už o minutu a půl později vyslal Zdeněk Petráš přesný pas přes pravý kruh na Martina Dubského, který z první poslal puk přesně za záda gólmana Petráska. Po zbytek třetiny zůstával aktivnější domácí tým, Ústeckým se ale dařilo úspěšně bránit. Proto do druhé periody nastoupily oba týmy za vyrovnaného stavu.

Její úvod vyšel znovu lépe domácím medvědům. Ve 22. minutě si úspěšně vyšli vstříc dva bývalí hráči Slovanu, neboť Aleš Macek přiklepl z pravého kruhu kotouč do mezikruží na Jana Smolu, který neomylně vymetl pavučiny u bližší tyčky branky Vlacha.

Hráči Slovanu se ale nadále snažili. Enormní šanci měli Dan Bartoš s Ondřejem Sýkorou, kteří se řítili sami proti Michaelu Petráskovi. Strážce děčínské klece si ale na Sýkorovo zakončení vyčíhal a doslova proti kotouči skočil svým tělem. Své další příležitosti měli Berčík, Petráš nebo Popela, všichni si ale vylámali zuby na gólmanu Děčína. Proto domácí tým vedl na prahu závěrečné periody o jediný gól.

Ve třetí třetině musel Slovan odolávat medvědímu tlaku, nicméně příliš úspěšný v tom nebyl. V čase 42:14 střelou z levé strany zavěsil pod víko Ondřej Príhoda – 3:1. O čtvrtý děčínský gól se postaral o šest minut později Tomáš Faigl dorážkou přihrávky od Davida Tůmy do odkrytého prostoru u pravé tyčky.

Pátý děčínský gól na sebe nenechal dlouho čekat. Na časomíře svítilo 49:13, když Aleš Macek z hranice levého kruhu svižně vypálil a umístil kotouč přesně k bližší tyči Vlachovy branky. Hra se posléze uklidnila a v samém závěru se i Ústečtí dostali ke kontaktní trefě. O tu se postaral Ladislav Funk, jemuž se zadařilo doklepl odražený puk od Petráskových betonů.

Výhru ale i tak udržel domácí Děčín, naopak Slovan poprvé v předsezónní přípravě poprvé zaváhal.

Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (Ústecký Slovan s.r.o.): „V tomto utkání jsme si vyzkoušeli několik mladších hráčů. Myslím, že nás Děčín velmi prověřil, hrál velice slušně. Zápas byl velmi vyrovnaný. Domácí odskočili ve třetí třetině třemi rychlými góly a to rozhodlo.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže