Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se ve druhém přípravném utkání utkali na domácím ledě s Chebem. Domácí dvakrát smazali gólovou ztrátu, když se trefili Kubát s Bláhou. Utkání nakonec došlo do nájezdu, kde rozhodl v šesté sérii Jaroslav Roubík.
út 22. 8. 2023
HC Cheb
3:2sn 1:1, 0:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 8. Kubát (Bláha), 47. Bláha (Roubík, Kubát), rozh. náj. Roubík – 8. Iljuk (Vogel), 37. Rozhon (Skuhravý). Rozhodčí: Biedermann, Cícha – Janíček, Zítka. Vyloučení: 7:10. Diváci: 578. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

7:10

0:0

0:1

Ústecký Slovan s.r.o.: Štěpka (Vlach) – Kubát, Popela, Trefný (C), Šefl, Funk, Gottfried, Polata – Bláha M., Roubík, Dubský, Kuchynka, Petráš, Sýkora, Štrombach, Berčík, Tůma, Nedoma, Linet, Kisliuk.

HC Cheb: Kašpar od 31. min. Kolář – Vápeník (C), Kořán, Stejskal, Vogel, Kubíček, Jonák – Rozhon, Krutina, Prošek, Čejka, Skuhravý V., Kvasnička, Iljuk, Bárta, Skuhravý M., Vašíček, Krejsa.

ovan vstoupil do svého druhého přípravného utkání, ale tentokrát na domácím ledě, na kterém přivítal Stadion Cheb. První pokus zápasu vyšel z hole hostujících, konkrétně to byl Rozhon, jeho pokus ale nedošel až k Štepkovi, jelikož byl zablokován. Na druhé straně to zkoušel Štrombach, ten ale netrefil hostující branku. Chebu se v páté minutě naskytla možnost přesilové hry po faulu Štefla a Stadion zasypal Štěpku nebezpečnými střely, ten ale odolával. Překonání Štepky přišlo až v minutě osmé, krátce po skončení přesilové hry. Cheb využil svého tlaku a dostal jsem do vedení zásluhou Erika Iljuka. Vedení ale netrvalo dlouho, uběhlo pouhých 16 vteřin a domácí stadion se mohl radovat. Karel Kubát se procedil mezi obránci a trefil mezeru mezi Kašparovými betony. Karel Kubát si pár minut na to mohl připsat druhou branku, ale jeho střelu pokryl brankář hostů Kašpar. V minutě třinácté mohli překlopit vedení na svoji stranu znovu hosté, ale Kvasničkův pokus skončil na tyči. Poté byli zase na tahu domácí, konkrétně Berčík, který byl v obrovské šanci faulován. Slovan byl v přesilové hře aktivní, nejdříve okusila maska Kašpara ránu od Trefného, a poté se hostující brankář vyznamenal proti střele Sýkory parádním rozklekem. Ke konci první části měli domácí další přesilovou hru, v té ale zahrozil jen Popela od modré čáry, jeho střelu Kašpar vyrazil - 1:1!

Do druhé periody vstoupili aktivněji hosté, když Kvasnička nahodil kotouč na Štěpku, kterému nadělal pořádné problémy, puk musel z brankoviště vyhodit jeden z beků. O minutu později zlikvidoval skvělý Štěpka v leže dva dobré pokusy hostí. Poté zahrozili domácí, jenže v obrovské šanci selhal Trefný, který minul odkrytou branku. V polovině utkání došlo ke změně v brance Chebu, když Kašpara nahradil Kristián Kolář. Slovan si poté v průběhu pěti minut zahrál dvě přesilové hry, ale ani jedna neskončila domácím gólem, ba naopak. Petr Rozhon vybojoval kotouč na středové čáře, poté ho předložil Skuhravému, který ale netrefil přesně. Puk se ale se štěstím odrazil zpět k Rozhonovi a ten ho snadno doklepl za Štěpkova záda. Cheb se tak díky této trefě v oslabení dostal do vedení. Ke konci druhé části měl Slovan dvě velké příležitosti ke srovnání. Nejdřív to byl Dubský, který projel elegantně celé hřiště, ale jeho střela mířila těsně nad. Následně 5 sekund před koncem třetiny Berčík poslal puk do brankoviště, tam kotouč chvíli poskakoval, žádnému z útočníků se ale nepodařilo doklepnout ho za ležícího Koláře - 1:2!

Slovan hned zkraje třetí části dostal možnost další přesilovky, v té zahrozil Popela, ale jeho pokus minul poloodkrytou branku. Dvě minuty na to mohli diváci na Ústeckém Zimním stadionu vidět famózní zákrok. Dokonce i střídačka hostí zatleskala Štěpkovi, který lapil lapačkou střelu Kvasničky. A jak se říká „nedáš, dostaneš”. Slovan ujížděl ve třech proti jednomu, Roubík zatáhl kotouč a na samotného Martina Bláhu ho poslal spíše fotbalovým centrem, ten ovšem dokázal nastavit hůl tak, aby se od ní kotouč odrazil přímo za Kolářova záda. Poté přišlo další vyloučení Chebu a Slovan tak mohl otočit skóre, ale přesilovka se domácím příliš nepovedla. Pět minut před koncem Berčík objel bránu, puk se dostal k samotnému Kuchynkovi a ten ho nějakou záhadou nedopravil za Kolářova záda. A další šance Kuchynky přišla v minutě devětapadesáté, sjel si na levý kruh a vyslal dobrý pokus směr chebská brána. Kolář pokryl jeho pokus. Poslední šanci v utkání měli hosté. Kořán-Kvasnička ujížděli dva na jednoho, prvnímu jmenovanému se ale přihrávka nevyvedla a Cheb tak o sovu šanci přišel - 2:2!

Slovan vstoupil do prodloužení v oslabení, ještě ze třetí třetiny, kde fauloval Tůma. Poté další těžký zákrok Štěpky a následné vyloučení Trefného znamenalo přesilovku 5 proti 3 ve prospěch Chebu. Slovan se ale i v tomto oslabení dostal do úniku, konkrétně Bláha, ale nepřišel si na Koláře. Hra se pak vyrovnala po faulu Krutiny. V prodloužení se už nic nestalo a čekali nás nájezdy.

V nájezdech byli úspěšnější domácí, kterým výhru v šesté sérii zařídil Jaroslav Roubík.

Fanouškům děkujeme za skvělou podporu při prvním domácím přátelském utkání, na který jste dorazili v hojném počtu.

Vladimír Růžička (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslím si, že jsme do našeho druhého přátelského utkání nenastoupili moc dobře. Přistoupili jsme k němu moc přátelsky. Cheb hrál dost slušně. Ve třetí třetině jsme dostali zápas do svých rukou, vyrovnali jsme na 2:2, měli jsme ale ještě spoustu dalších šancí. Bohužel nám tam další gól nepadl, jedna branka je z tolika příležitostí málo. V prodloužení jsme hráli dlouhé oslabení, to jsme ubránili. Pak přišly na řadu penalty, to už je loterie. Je vidět, že ti zkušenější hráči to táhnou. Představoval bych si, že ti mladší budou více bojovat. Kdo se pere o triko, tak by měl na můj vkus předvádět lepší výkony. Budou muset mnohem více zabrat, na to teď tlačíme.