Ú s t í n/L. - V druhém domácím utkání v řadě hostil Slovan soupeře z Hronova. Vývoj utkání se přeléval ze strany na stranu, až se za stavu 4:4 dostal zápas do prodloužení. V něm se po brejku 23 vteřin před koncem trefili hosté a odváží si tak dva body. Utkání bylo ozdobeno tradiční Plyšákománií, kterou odstartoval v první třetině Jan Kloz. Fanouškům se na led podařilo nashromáždit 838 plyšových hraček pro ty nejmenší.
st 13. 12. 2023
HC Wikov Hronov
4:5pp 1:0, 1:2, 2:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 15. Kloz (Rudovský), 23. M. Dubský (M. Bláha II, L. Sýkora), 53. Berčík (Funk, Kloz), 59. Kloz (Berčík) – 35. Popitič (Lederer, Vaňkovský), 35. Trandin (Cestr), 47. Vrtek (M. Hájek I, Šedivý), 50. Murtazin (Jass, Vrtek), 65. Murtazin (Táborský). Rozhodčí: Glanc – Sýkora, Baxa. Vyloučení: 8.7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1311. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 4:4, 4:5.

8:7

2:1

0:0

Diváci

1311

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), Funk, Popela, Kuchynka, Mareš, Polata – M. Bláha II, Bernat, M. Dubský – Berčík, Kloz (A), Rudovský (A) – Jouza, M. Simon, Nedoma – Krédl, Yailov, J. Tůma.

HC Wikov Hronov: Pittr – Táborský, Jass (C), Cestr, Naar, Kopecký, Voňka (A), Babrusev – Murtazin, Šedivý, Vrtek (A) – Popitič, Trandin, Lederer – Vaňkovský, M. Hájek I, D. Straka – Voděracký.

Speciální plyšákové utkání začali lépe domácí, v osmé minutě se ještě Dubský v přesilové hře neprosadil. Diváky ze sedadel zvedl až v patnácté minutě, po sérii dvou hronovských přesilovek, Jan Kloz, který našel skulinku mezi Betony Pittra a zahájil tak letošní plyšákománii. Víc zajímavého se nestalo a do kabin šli ve vedení domácí - 1:0

I úvod druhé periody vyšel lépe ústeckým. Hru ve čtyřech dokázal po parádní přihrávce v úniku využít Martin Dubský. Poté ale zlepšili hru hosté a domácí měli plné ruce práce s obrannou hrou. Stahl zlikvidoval několik dobrých šancí Hronova, na dorážku Artema Popitiče ze třicáté páté minuty byl už ale krátký. Hronov dokázal ještě ve stejné minutě vyrovnat, po zmatku v ústeckém brankovišti se trefil Alexei Trandin - 2:2

Domácím pauza nesvědčila a dál byli na koni hosté. Do padesáté minuty vedl Hronov o dvě branky. Nejprve se sám před Stahlem prosadil Vladislav Vrtek, o tři minuty později procpal puk za Stahlova záda z ostrého úhlu Marat Murtazin. Slovan se probudil až v poslední desetiminutovce, osm minut před koncem. Kotouč se šťastně odrazil na hůl Martina Berčíka, který dokázal snížit. Slovan svůj tlak dále navyšoval a vyplatilo se. Hronov domácím nabídl dvojnásobnou přesilovou hru a tou nepohrdl po skvělé přihrávce Berčíka Jan Kloz. Více už se nestalo a utkání šlo do prodloužení - 4:4

Prodloužení si oba týmy vypracovaly dvě obrovské příležitosti. Nejprve Funk nastřelil tyč, chvíli poté těsně bránu minuli i hronovští. V poslední minutě jeli do přečíslení domácí, ti ale ztratili kotouč a hosté trestali. Marat Murtazin svým druhým gólem rozhodl o osudu utkání - 4:5

Miroslav Kanis (Ústecký Slovan): Dnešní utkání jsme začali dobře, odehráli jsme dobře skoro dvě třetiny. Bohužel pětiminutový výpadek ve druhé třetině, kdy nám soupeř vyrovnal, nás stál zápas. Pak jsme nastoupili do třetí třetiny, kde jsme obdrželi gól v oslabení a soupeř nám odskočil na 2:4. Pozitivní na tom je to, že jsme to nezabalili, že jsme i za stavu 2:4 s tím zápasem chtěli něco udělat. Nakonec se nám podařilo vyrovnat ale spousta zbytečných chyb nás stála zápas.

Jaroslav Polák ( HC Wikov Hronov): Tak já si myslím, že na nás nečekalo nic jednoduchého. Prohrávali jsme 0:2, dokázali jsme se vrátit, pak jsme to dokázali otočit. Pak jsme se nechali zbytečně vyloučit na konci zápasu, kdy jsme se dostali do třech, kdy domácí vyrovnali. Co se týče prodloužení tak si myslím, že jsme byli více na puku a bylo to jen otázkou času kdy zkusíme rozhodnout a povedlo se.