Ú s t í n/L. - Slovan po celý zápas tlačil svého soupeře a domácí se dostali do vedení 2:0. Ale hosté zbraně nesložili a před koncem třetí třetiny srovnali. V prodloužení se o výhře nerozhodlo a na řadu, tak přišly nájezdy, ve kterých byl Slovan úspěšnějším a bere dva body. Další utkání sehraje Slovan ve středu 13.12.2023 od 18:00 proti Hronovu. Vstupné bude na toto utkání zdarma.
so 9. 12. 2023
HC Řisuty
3:2sn 0:0, 1:0, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 22. M. Simon (Rudovský), 47. Berčík (Rudovský, Trefný), rozh. náj. M. Simon – 55. Bílek (Patyk), 57. K. Pejchal (Zich). Rozhodčí: Valda – Janíček, Hlinka. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1223. Průběh utkání: 2:0,2:2,3:2.

6:9

0:0

0:0

Diváci

1223

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), Funk, Popela, V. Hynek, Mareš – M. Bláha, Bernat, M. Dubský – Berčík, Kloz (A), Rudovský (A) – Kuchynka, M. Simon, Jouza – Yailov, Krédl, J. Tůma.

HC Řisuty: Pánek (T. Horák) – Růžička, Zich, Volráb, Janda, Malovický, Strnad – Bílek (A), K. Pejchal, Čech – Janeček, Petráš, Okegawa – Pulda, Patyk, Výrut – Řepka, Chamrád.

Slovan od začátku první třetiny určoval tempo hry. V 9. minutě dostal domácí Simon puk do branky, ale rozhodčí rozpažil a poslal Simona na trestnou lavici za faul. V 11. minutě byl ve velké šanci Bílek před Stahlem, ale nevyzrál na něj. Domácí nadále pokračovali v tlaku, největší šanci měl v 17. minutě Jouza, když těsně minul při dorážce branku. Slovan pokračoval v drtivém tlaku, ale hostující obrana a brankář nedovolili domácím skórovat. V poslední minutě se do velké šance po přečíslení dostali hosté, ale Stahl se skvěle přesunul proti střele.

Ve 22. minutě se dostal Michal Simon do úniku a nedal Pánkovi střelou pod víko šanci - 1:0. O chvíli později to mohlo být o dvě branky, ale domácí Jouza puk do branky nedostal. Ve 27. minutě byl v další velké šanci Bláha, ale ani on si na Pánka nepřišel. Hosté se dostávali do šanci spíše sporadicky, ale i oni dokázali zavařit domácí obraně. Ve 36. minutě se dostal Simon do samostatného úniku, ale Pánka nepřekonal. Slovan byl i ve druhé třetině jasně lepším týmem.

Hned z kraje třetiny mohlo být srovnáno kdy do šance se dostal hostující Čech, ale neproměnil svoji šanci. Ve 47. minutě dostal Martin Berčík přihrávku před branku, kterou lehce přizvedl do branky - 2:0. Domácí se nadále snažili skóre navýšit, ale byli to hosté, když nejprve 55. minutě snížil Vítězslav Bílek - 2:1. O dvě minuty vyrovnal Kryštof Pejchal - 2:2. Do konce třetiny se již nic zajímavého nestalo.

V prodloužení byl Slovan jasně aktivnějším týmem, ale rozhodnout se mu nepodařilo. Domácí měli výhodu i přesilové hry, ale nebyla úspěšná. Těsně před koncem zachránilo hosty břevno.

V nájezdech byli úspěšnější domácí hráči, když nejprve Michal Simon propálil Pánka a jeho nájezd se ukázal jako rozhodující. Martin Dubský také svůj nájezd proměnil střelou mezi betony, hostům se nepovedlo proměnit ani jeden nájezd.

Miroslav Kanis (Ústecký Slovan) - Utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli několik vyložených šancí, které jsme nevyužili. V takovém utkání ale musíme vedení udržet. Bohužel jsme v závěru udělali dvě laciné chyby a dvakrát inkasovali. V zápase jsme dřeli, ale byl bych samozřejmě maximálně spokojený, když bychom vyhráli za body tři.