Ú s t í n/L. - Slovan po sérii proher sáhl do trenérského složení a vyplatilo se. Písek se sice ujal vedení, ale to bylo na dlouhou dobu vše, Slovan postupně navyšoval své vedení a z jihu Čech si, tak odváží plný počet důležitých bodů do tabulky. Další zápas čeká na hokejisty Slovanu v sobotu 9.12.2023 od 16:00 s Řisuty na zimní stadionu v Ústí nad Labem, na toto utkání je vstup zdarma.
so 2. 12. 2023
IHC Komterm Písek
2:7 1:1, 0:3, 1:3

Branky a nahrávky: 11. Matiášek (Volf, Hracholski), 47. J. Březina (Zayml, Rousek) – 13. L. Sýkora (M. Dubský, Bernat), 25. M. Dubský (M. Bláha), 39. Jouza (M. Dubský), 40. M. Simon (Jouza), 45. Jouza (M. Simon, Nedoma), 46. M. Bláha (Polata, Bernat), 51. Kloz (Rudovský, Funk). Rozhodčí: Trnka – Rubáš, Tuháček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 187. Průběh utkání: 1:0, 1:1,1:6, 2:6, 2:7.

4:6

0:1

0:1

Diváci

187

IHC Komterm Písek: Kříž (39. Korytar) – Hanus, Radoš (A), J. Turek, Pavlát, Šilhán, Vajner, Čunát – Matiášek, Volf (C), Hracholski – Pouzar, Zayml, Rousek (A) – Vá. Brož, Hollar, J. Březina – Zátopek, Ženíšek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (V. Vlach) – L. Sýkora, Gottfried, Funk, Trefný (C), Popela, V. Hynek, Polata, Kuchynka – M. Bláha, Bernat, M. Dubský – Berčík, Kloz, Rudovský (A) – Nedoma, M. Simon, Jouza – Yailov, Krédl, J. Tůma.

Zápas začal ve svižném tempu, když z kraje utkání měly oba týmy možnost přesilové hry, ale ani jednomu z týmů se nepovedlo vstřelit branku. V 11. minutě se Písek dostal do vedení, kdy se prosadil přesnou střelou Jan Matiášek - 1:0. Slovan dostal výhodu přesilové hry a ve 13. minutě Lukáš Sýkora nic nevymýšlel a tvrdou střelou poslal puk za záda Kříže, který se už pouze ohlédl - 1:1. V 17. minutě se dostal Písek do přečíslení, které skvěle vyřešil Stahl.

Písek měl na začátku druhé třetiny výhodu přesilové hry, ale tu se nepovedlo využít a tak to byl Slovan, kdo otočil skóre po konci přesilové hry, Ústí se po chybě rozehrávky Písku dostalo do přečíslení a Martin Dubský zakončoval do poloodkryté klece - 1:2. Ve 37. minutě nastřelili domácí spojnici. Ve 39. minutě nejprve dokázal skvěle pomoc Šilhán, který poslal puk z brankové čáry pryč, Slovan nadále pokračoval v tlaku a puk se dostal na hůl Daniela Jouzy, který dorazil odražený puk do branky - 1:3. Po tomto gólu došlo ke střídání v domácí brance, kde se zranil Kříž a nahradil ho Korytar. Domácí dostali v závěru výhodu jednoho muže v poli, ale přesilová hra se jim nepovedla, jelikož se hosté po chybě dostali k brance a Jouza předložil puk na Michala Simona, který zakončil za bezmocného Koryta - 1:4.

Domácí mohli korigovat hned na začátku v přesilové hře, ale na Stahla se jim vyzrát nepovedlo. Ve 45. minutě bylo pro domácí ještě hůře, špatnou rozehrávku potrestal Daniela Jouza, který dostal přihrávku a od Simona - 1:5. Ve 46. minutě ujel po levé straně Martin Bláha a jeho dělovka skončila až v síti - 1:6. Ve 47. minutě potrestal domácí útok hostují obranu ve špatné rozehrávce a Jan Březina zakončoval do odkryté klece - 2:6. V 51. minutě našel Rudovský milimetrovou přihrávkou Jana Kloze, který zakončil do odkryté klece 2:7. Utkání se poté už pouze dohrávalo.

Miroslav Kanis (Ústecký Slovan): Zápas jsme odehráli zodpovědně a s nasazením, které na klukách bylo vidět. Po sérii nepovedených zápasů to pro hráče nebylo jednoduché. Kluci, ale bojovali a došli si pro zasloužené vítězství. Věřím, že nám to pomůže do dalších důležitých zápasu, které nás teď čekají a urveme další body do tabulky a přiblížíme se play off.