Děčín - V rámci 17. kola zajížděl Ústecký Slovan k severočeskému derby do Děčína, kde však neuspěl a podruhé padl v souboji s nedalekým rivalem. Za Slovan se trefili Martin Bláha a Jan Bernat. Další utkání čeká Slovan na domácím ledě, a to v sobotu 25.11.2023 od 16:00 proti Mostu.
st 22. 11. 2023
HC Děčín
4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Faigl (Vl. Brož, D. Tůma), 25. Faigl (T. Nezbeda, D. Tůma), 27. T. Nezbeda (Vl. Brož), 37. T. Nezbeda (Faigl) – 11. M. Bláha (V. Hynek, Bernat), 46. Bernat (Rudovský, Funk). Rozhodčí: Hlinka – Toman, Janíček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 782. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

6:3

0:0

1:0

HC Děčín: M. Petrásek (Lavinger) – Vl. Brož (A), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Loukota, Kaltenböck – D. Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl (C) – O. Sýkora, L. Nezbeda, Parshakov – Smola, D. Černý, Macek – Dej. Trenér: David Švagrovský

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Funk, Trefný (C), Gottfried, Polata, V. Hynek, Popela – M. Dubský, Kloz, Jouza – Berčík, Roubík (A), M. Simon – Bernat, Rudovský, M. Bláha – J. Tůma, Krédl, Nedoma. Trenér: Jiří Merta

První větší šanci utkání měl v šesté minutě Lukáš Nezbeda, který dostal dost prostoru mezi kruhy, nicméně jeho pokus zastavil David Stahl. V 9. minutě moc nechybělo, aby se Slovan prosadil, po přihrávce Tomáše Bernata se odrazil puk od Jana Rudovského a jen těsně minul děčínskou branku. V čase 10:49 se poprvé měnilo skóre zápasu. Střelu Václava Hynka od modré stačil před brankářem tečovat Martin Bláha0:1. Medvědi se dočkali vyrovnání v čase 18:34. Rozjetý David Tůma projel kolem obránců a našel Tomáše Faigla, jenž baseballovým způsobem dopravil kotouč za záda Stahla – 1:1.

Prostřední třetinu zcela ovládli děčínští hokejisté. Vše začala branka v čase 24:54. David Tůma na modré nedovolil hostům vyhodit, následně Tomáš Nezbeda naservíroval puk na Tomáše Faigla a ten přesným zásahem otočil skóre na stranu Děčína – 2:1. Za minutu a půl se děčínská střídačka radovala potřetí. Parádní sólo Vladimíra Brože ještě neskončilo gólem, nicméně situaci výborně dojel Tomáš Nezbeda a doklepl kotouč do odkryté klece – 3:1. Ve 31. minutě se pokusil o dorážku David Černý, jenže Stahl byl připraven a zasáhl betonem. V čase 36:21 šli Medvědi do tříbrankového vedení, když se prosadili ve svém oslabení. Tomáš Faigl s Tomášem Nezbedou zvládli přečíslení dva na jednoho na jedničku, když kombinace úspěšně zakončil druhý jmenovaný – 4:1. V poslední minutě druhé části najížděl zprava Daniel Dej, avšak ústecký gólman byl připraven.

Do poslední třetiny vstoupilo aktivněji Ústí, což nakonec vyústilo v kontaktní branku v čase 45:52. Děčínská obrana zapomněla na dva hráče Slovanu, kterým se sice nepovedlo překonat výborného Michaela Petráska, jenomže akci ještě dohrál Tomáš Bernat a jeho zakončení skončilo v síti – 4:2. Ve 48. minutě střílel nebezpečně z mezikruží Jan Smola, nicméně gólman jeho střelu viděl a včas zakročil. V 55. minutě měl velkou možnost Daniel Jouza, který po přihrávce Martina Dubského chtěl prostřelit Michaela Petráska, ovšem brankář Medvědů se fantasticky přesunul a zmařil tutovku. Těžké chvíle si Grizzly zažili v závěru, kdy hráli hosté dvojnásobnou přesilovku, nicméně hráčská trojka a výborný Petrásek podali heroický výkon a Slovanu nedovolili skórovat. Slovan to zkoušel ještě v závěrečných sekundách při hře bez brankáře, ale neúspěšně. To znamenalo, že Děčín ovládl severočeské derby a bral plný počet bodů.

Jiří Merta (Ústecký Slovan) - V první řadě bychom chtěli s Martinem Volkem poděkovat naším věrným fanouškům, kteří nás jezdí podporovat a fandit, i když se nám momentálně nedaří. Za to jim patří velké díky. K utkání, v první třetině jsme vstřelili úvodní branku a chtěli jsme dohrát první třetinu zodpovědně z obrany, bohužel jsme ke konci třetiny inkasovali. Ve druhé třetině jsme inkasovali tři branky v rychlém sledu po našim hrubých, individuálních chybách. Ve třetí třetině jsme zvedli aktivitu a důraz v osobních soubojích. Měli jsme tlak do branky a vytvářeli si brankové příležitosti, ale bohužel jsme vstřelili pouze jednu branku. S hráči vedeme intenzivní pohovory, jelikož někteří neodvádí adekvátní výkony, vzhledem k jejich finančnímu ohodnocení jaké v klubu mají.