Praha - Napínavý souboj se nám nepodařilo urvat. Padli jsme v Praze po boji o dvě branky. Následující zápas sehraje Slovan s týmem HC Stadion Cheb. Utkání se odehraje v sobotu 18.11. od 18:00 opět venku.
so 11. 11. 2023, ZS HC Kobra Praha
HC Kobra Praha
Ústecký Slovan s.r.o.
6:4 3:1, 2:3, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Šťastný (Vlček, Šteiner), 14. Do. Novák (S. Tichý, Houška), 16. T. Urban I (Holý, T. Duda), 25. Do. Novák (T. Urban I, Houška), 35. Vlček (TS), 53. Do. Novák (Houška, J. Stejskal) – 10. Bernat (Popela, M. Dubský), 27. Jouza (Rudovský, Kuchynka), 29. Roubík (Bernat, Trefný), 39. Jouza (Polata, Kloz).. Rozhodčí:Šperl – Jurak, Hlinka . Vyloučení: 5:2. Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Vyloučení

5:2

Využití

2:1

V oslabení

0:0

HC Kobra Praha: HC Kobra Praha: Ondrík (Tesař) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Horáček, Dráb, Pelant – Havrda, Šťastný (C), Vlček – Houška, T. Urban I, Do. Novák – M. Kvasnička, S. Tichý, Petrák – Míšek. Trenér: Miloslav Šeba

Ústecký Slovan s.r.o.: HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Vlach) – M. Bláha, Funk, Trefný (C), Gottfried, Popela, V. Hynek, Polata – M. Simon, Kloz (A), Berčík – M. Dubský, Roubík (A), Bernat – Kuchynka, Rudovský, Jouza – J. Tůma, Špaček, Krédl. Trenér: Jiří Merta

Komentář

Od počátku byla daleko aktivnější domácí Kobra, která neváhala ani chvíli a už v prvních vteřinách prověřila gólmana Ústeckých. Přesto se dlouho nemohla dostat k jeho překonání. Toho hosté využili a během svého chvilkového tlaku v polovině úvodní fáze utkání se dostali do vedení. Tomáš Bernat si kličkou položil Ondríka a uklidil kotouč k jeho pravé tyčce.

Vedení ale Slovanu dlouho nevydrželo. Už necelou minutu nato odpověděl Tomáš Šťastný, který převzal puk před modrou, sám si najel dopředu a z pravého kruhu vymetl prostor u vzdálenější tyče ústecké branky. V čase 13:20 si navíc Braničtí uzmuli vedení na svou stranu! Dominik Novák převzal na hranici brankoviště přesný pas od Tichého od mantinelu a z první jej poslal do zcela volného prostoru Stahlovy klece.

Další velkou akci měl Filip Vlček, proti němuž se ale Stahl blýskl povedeným zákrokem. Přesto na další branku příliš dlouho domácí Kobra čekat nemusela. Už dvě minuty po předchozím gólu si najel dopředu Tomáš Urban a prostřelil kotouč přesně mezi Stahlovy betony. Braničtí ještě měli šanci na další úpravu skóre v podobě trestného střílení po Bernatově faulu. V tomto případě ale Maxim Havrda na Stahla nevyzrál a Kobra tak odcházela do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhou třetinu zahájil naopak aktivnější hrou ústecký tým. Přesto tentokrát přišla úvodní branka z holí domácích hokejistů. V čase 24:55 Dominik Novák si najel sám po pravé straně do kruhu, odkud přesně umístil kotouč na vzdálenější tyče Stahlovy svatyně.

Znovu se ale projevilo, že v tomto utkání padají góly v pravidelných dvouminutových intervalech, neboť trefa Daniela Jouzy padla přesně o dvě minuty později. O ní se postaral doklepnutím kotouče do zcela volného prostoru u levé tyče branky Matyáše Ondríka. A to víceméně potvrdila i trefa Jaroslava Roubíka v čase 28:46, v níž využil zakrytého výhledu gólmana Kobry a obloukem od modré umístil puk za jeho záda.

Na další gól se ovšem tentokrát čekalo trochu delší dobu. Kobře se otevřela šance pro znovuuzmutí dvoubrankového náskoku díky druhému trestnému střílení v tomto utkání. Toho se tentokrát chopil Filip Vlček a tímto pokusem už Stahla překonal bekhendovým blafákem pod horní víko. Přesto ještě v závěru Slovan snížil zásluhou Daniela Jouzy a Braničtí vstupovali do závěrečné periody jen s jednobrankovým náskokem.

Úvod závěrečné periody zcela jednoznačně patřil hostujícímu Slovanu, který nedovolil Branickým se vůbec jen přiblížit ke střednímu pásmu a zasypal gólmana Ondríka salvou střeleckých příležitostí. Žádná z nich ovšem za jeho záda neprošla a naopak Kobra se dostala díky další využité přesilovce k pojistce. Nahrávku od Vladislava Houšky tečoval do odkrytého prostoru brankoviště Dominik Novák a zkompletoval tak svůj hattrick. Ústečtí to sice ještě v závěru zkusili v šesti, na stavu se ale nic nezměnilo. Slovan tak nenavázal na výhru v Benátkách a tentokrát odjíždí z Prahy bez bodů.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Potvrdilo se, že se tým výkonnostně zvedá. Už pátý zápas v řadě se nám povedlo uspět. Ústí je kvalitní soupeř, který bude patřit do nejlepší osmičky. Byli jsme tři týmy s patnácti body a tímto zápasem jsme měli ideální šanci dostat se na osmnáct bodů, abychom se přiblížili na hranu play-off. To se povedlo a je důležité, abychom v ziscích pokračovali. Losování soutěže je totiž takové nerovnoměrné a jakmile nevyužijeme domácího prostředí, tak nemáme šanci se udržet kolem osmého místa. Mančaft ale šlapal, což jsme si dokázali množstvím vstřeleným branek. Tentokrát to tam napadalo Dominiku Novákovi, který dal hattrick, navíc nás podržel gólman. Z našeho pohledu dobrý zápas.“

Jiří Merta (Ústecký Slovan s.r.o.): „Utkání z našeho pohledu rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 1:3. V ní jsme udělali několik chyb v obraně, které soupeř vytrestal. Pak nám to ještě uteklo na 1:4, ale posléze jsme se herně zvedli. Od půlky zápasu jsme bruslili, hráli jsme hru, kterou se chceme prezentovat a přiblížili jsme se na 5:4. Pak jsme ale ve zbytečném oslabení dostali gól na 6:4 a tím se zápas zlomil. Shrnul bych to jako hrubou nespokojenost.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže