Ústí n/L - Zajímavé utkání, kdy domácí Slovan dotahoval vedení Příbrami která v zápase vedla 4:1. Slovan dotáhl vedení necelé čtyři minuty před koncem, ovšem Příbram strhla v poslední minutě vedení svou stranu a odváží si tři body. Další utkání sehraje Slovan ve středu 8.11.2023 na ledě Benátek nad Jizerou.
so 4. 11. 2023
HC Příbram
5:6 1:2, 2:2, 2:2

Branky a nahrávky: 20. M. Dubský (Trefný, M. Simon), 36. L. Sýkora (Kloz, Rudovský), 38. Kloz (L. Sýkora, Rudovský), 51. Kloz (L. Sýkora), 57. Trefný (M. Dubský) – 5. Hasman (Zdeněk, Kolda), 13. Bečvář (Furch), 25. Pinkas, 30. Kafka (Krejčí), 42. Hasman (Kafka, Bednařík), 60. Hasman (Kolda, Zdeněk). Rozhodčí: Zeliska – Goltsch, Hradil. Vyloučení: 4:9. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 537. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:6.

4:9

4:1

0:0

Diváci

537

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Trefný (C), Gottfried, Popela, Funk, V. Hynek, Polata, Mareš – Roubík (A), M. Simon, M. Dubský – Kloz, Berčík, M. Bláha – Rudovský, Kuchynka, J. Tůma – Špaček, Krédl, Bartoš.

HC Příbram: Tichý (Tichon) – Havelka, Jelínek (A), Rajgl, Krejčí, Zdeněk, Patzelt – Bednařík, Kafka, Kolda – Furch, Pětník, Bečvář – Duchan, Gengel (C), Hasman – Pinkas.

K první střele v úvodní dvacetiminutovce se dostali domácí hráči, pokus Jaroslava Roubíka skončil v síti, ale pouze ochranné. Hosté dostali početní výhodu a tu na konci 5. minuty využili, Stahl vyrazil puk před sebe a Josef Hasman zametl puk do branky – 0:1. Domácí mohli ihned korigovat, ale Berčík nastřelil pouze tyčku! Ve 13. minutě nahodil před branku Furch a Jan Bečvář nikým nehlídán uklidil puk do branky – 0:2. Domácí tato branka opařila a více šancí si tvořila Příbram. V poslední minutě dostal Slovan výhodu a 12 vteřin před koncem třetiny jí domácí hráči využili, střelu Trefného jemně tečoval Martin Dubský a hostující brankář neměl šanci – 1:2.

Na začátku druhé třetiny se do dobré šance dostal Michal Simon, ale jeho pokus skončil na rameni Tichého. O minutu později měl na holi vyrovnávací branku Martin Bláha, ale před prázdnou brankou promáchl. Opět se ukázalo jednoduché pravidlo – nedáš, dostaneš. V 25. minutě poslal od modré střelu Tadeáš Pinkas na kterou domácí gólman neviděl, jelikož měl zakrytý výhled – 1:3. V 27. minutě dostali hosté další výhodu přesilové hry, ale domácí Slovan ji ubránil. Minutu po konci přesilové hry, ale hosté gól vstřelili Petr Kafka se střelou nejdříve neuspěl, ale sám si dojel odražený puk a dostal ho do branky – 1:4. O pár vteřin později mohlo být pro domácí ještě hůře, když Bečvář nastřelil tyč. Ve 32. minutě se dostala Příbram do přečíslení a Hasman to vzal na sebe, ale Stahl úžasně přesunul svůj beton. Ve 36. minutě hráli hráči Slovanu další přesilovou hru a tu využil Lukáš Sýkora, který procpal puk mezi betony 2:4. Ve 38. minutě zvonila tyč za zády Stahla, v té samé minuté byl vyloučen Gengel a domácí hráčům stačilo 11 sekund na využití, Jan Kloz vymetl všechny pavučiny v brance – 3:4. Hosté na konci třetiny dostali výhodu přesilové hry, ale část výhody se protáhla do poslední třetiny.

Příbram na začátku posledního dějství dohrávala přesilovou hru, ale tu nevyužila, ovšem o pár vteřin později se hosté radovali, před branku si sjel Josef Hasman, který pouze nastavil hůl do přihrávky od Petra Kafky – 3:5. Domácí mohli o chvíli později korigovat v početní výhodě, ale hostující obrana je do větších šanci nepustila. Ve 45. minutě po dobré kombinaci byl ve velké šanci Martin Dubský, ale Tichý jeho střelu bez přípravy vyrazil. V 50. minutě usedl potřetí na trestnou Ladislav Gengel a i třetí jeho trest byl využit. Lukáš Sýkora se napřáhl na modré a puk skončil po teči Jana Kloze za zády Tichého – 4:5. V 53.minutě měl Hasman na holi hattrick, ale Stahl vytáhl parádní semafor. Domácí se dočkali vyrovnání v 57. minutě kdy Martin Dubský přenechal puk na Jakuba Trefného, který střelou zápěstím prostřelil Tichého – 5:5. Ústí nadále pokračovalo v tlaku a snažilo se strhnout vítězství na svou stranu, ale Roubík, Dubský, Kloz nebyli úspěšní. V poslední minutě strhla Příbram vedení na svou stranu, kdy Josef Hasman vstřelil hattrick a vítěznou branku – 5:6. Slovan zbraně nesložil a dvě vteřiny před koncem mohl vyrovnat Jan Kloz jeho střelu z mezikruží zlikvidoval Tichý.

Jiří Merta (Ústecký Slovan) - Dnes jsme viděli kvalitní utkání, které se muselo divákům líbit, protože to mělo úroveň. Dostali jsme se zpět do zápasu i když jsme prohrávali 1:4 a srovnali jsme na 4:4 dobrou hrou. Myslím si, že výsledek je pro nás hodně krutý když jsme srovnali na 5:5 a mohli jsme to strhnout na svoji stranu. Kluci makali a hráli s plným nasazením a výsledek je pro nás krutý.