Ústí n/L - Slovan prohrál potřetí v řadě. Hosté využili hned čtyři přesilové hry, což rozhodlo zápas. Ústí se tedy bodově na svého soupeře nedotáhlo. Napravit ztrátu můžou svěřenci Jiřího Merty v sobotu 4.11.2023 od 16:00 proti Příbrami.
st 1. 11. 2023
HC Stadion Vrchlabí
1:5 0:2, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 36. Kloz (Rudovský, Trefný) – 13. Bendík (Kastner, Chrtek), 20. Kastner (P. Urban, Chrtek), 25. D. Chalupa (Chrtek, P. Urban), 39. P. Urban (Chrtek, Kastner), 48. Kastner (Chrtek, D. Chalupa). Rozhodčí: Barek – Teršíp, Tuháček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Průběh utkání:0:3, 1:3, 1:4.

8:7

1:4

0:0

Diváci

598

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Vlach) – Trefný, L. Sýkora (C), Kubát, Gottfried, Popela, Funk, V. Hynek, Polata (A) – Rudovský (A), Roubík, Kloz – M. Dubský, Berčík, Simon – Kuchynka, Bartoš, M. Bláha – J. Tůma, Špaček, Krédl.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Kamenický) – D. Sýkora, Abraham, Bendík (A), Hladík, Boukal, Kynčl, Kerekanič, Perička – T. Bláha (A), Kastner, Chrtek – Moník, P. Urban (C), Tatar – Cerman, Kozák, Jirků – D. Chalupa, Šlaicher, Krsek.

V úvodu první dvacetiminutovky měli více ze hry domácí hráči, kteří ještě ve 4. minutě dostali výhodu přesilové hry, ale Slovan puk do branky nedostal. Hra se postupně vyrovnala a šance byly na obou stranách. Skóre se měnilo ve 13. minutě kdy puk dostal do branky JÁN BENDÍK – 0:1. Hosté dostali v 17. minutě výhodu přesilové hry, ale brankou neskončila, ovšem hned po konci byl vyloučen další domácí hráč a v čase 19:05 zůstal před brankou nehlídán LUKÁŠ KASTNER a poslal puk za bezmocného Stahla – 0:2.

Na začátku měl Slovan výhodu přesilové hry, ale ta zůstala nevyužita. Hosté dostali výhodu jednoho muže v poli a přesilovou hru využili, v 25. minutě nalezl Ondřej Chrtek na levé straně DAVIDA CHALUPU, který z první poslal puk pod víko – 0:3. V 35. minutě dostal Slovan další početní výhodu a domácí hráči jí využili, Jan Rudovský nalezl na opačné straně JANA KLOZE, který střelou k tyči snížil – 1:3. Ve 38. minutě byli domácí hráči poslání do tří a hosté tuto výhodu využili, PATRIK URBAN dostal puk za brankou kde se dal do protipohybu než Stahl a poslal puk do branky u tyče – 1:4.

V poslední dvacetiminutovce měli domácí výhodu přesilové hry, ale ta zůstala nevyužita a nevyužita zůstala početní výhoda hostů o chvíli později. Ve 47. minutě dostali hosté další přesilovou hru a tu dokázalo Vrchlabí využít, LUKÁŠ KASTNER si sjel před branku a z prostoru pro vhazování prostřelil Stahla – 1:5. V 53. minutě se do dobré pozice dostal Karel Kubát, ale proti byla pohotová lapačka Vaceka. Třetina se už pouze dohrávala.

Jiří Merta (Ústecký Slovan) - Budu stručný, zápas se nám nevyvedl od první, do poslední minuty. Apelujeme na hráče, aby si dávali pozor na fauly hokejkou. Opět jsme měli několik vyloučení a inkasovali jsme čtyři branky v oslabení. S hráči situaci intenzivně řešíme a doufáme, že jsi to vezmou k srdci.