Ústí nad Labem – Domácí Slovan nenavázal na vítěznou šnůru a hosté si odváží do Kralup 3 body. Hosté se dostali do vedení 0:2, domácí Slovan ve druhé třetině zabral a otočil skóre na 3:2, ale hosté se nevzdali a třemi góly ve třetí třetině utkání otočili. V sobotu 28.10.2023 zajíždí Slovan na led dlouholetého rivala do Chomutova.
st 25. 10. 2023
HC Kralupy nad Vltavou
3:5 0:2, 3:0, 0:3

Branky a nahrávky: 28. Petráš (M. Bláha), 29. J. Tůma (Kuchynka, M. Bláha), 39. M. Dubský (Roubík, Popela) – 16. Šilhavý (T. Pejchal, Sochůrek), 18. Šilhavý (Kellerstein, T. Pejchal), 43. Husarik (A. Straka), 43. Bezouška (Zídek, Zajíc), 60. A. Straka. Rozhodčí: Vada – Janíček, Hradil.. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 912. Průběh utkání: 0:2,3:2,3:5.

7:7

1:1

0:1

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Vlach) – L. Sýkora, Popela, Gottfried, Funk, Polata, V. Hynek, Kubát (A), Trefný (C) – Krédl, M. Bláha, Kloz – Roubík (A), Petráš, Špaček – M. Dubský, J. Tůma, Kuchynka – Berčík.

HC Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (L. Novotný) – Kapoun, A. Straka, Kehar, Chládek, Zajíc, David (C), J. Kučera – Kellerstein, Hrala, Binko – Hampl, Bradáček, Bezouška (A) – T. Pejchal, Zídek, Husarik – Šilhavý (A), Broš, Soukup.

Úvodní dvacetiminutovka začala současným vyloučením. Do první výraznější šance se dostaly Kralupy, ve 13. minutě se dostal k odraženému puku hostující Zídek, ale domácí gólman se roztáhl na brankové čáře. Skóre se měnilo v 16. minutě, Vojtěch Šilhavý tvrdou střelou z levého kruhu trefil rameno Davida Stahla, ale od ramene doskákal puk do branky – 0:1. O necelé tři minuty bylo pro domácí ještě hůře, na správném místě byl opět Vojtěch Šilhavý, který dorážkou z blízka poslal puk do branky – 0:2. Hosté na konci třetiny dostali ještě výhodu přesilové hry a tlačili se k navýšení skóre, ale bez úspěchu.

Druhá dvacetiminutovka začala krátkou výhodou hostů, kteří nabídku nevyužili. Ve 26. minutě se do obrovské šance dostal hostující Zídek, ale ztroskotal na domácím gólmanovi. Slovan začal být více aktivnější a to se vyplatilo, ve 28. minutě projel hostující obranou, jak nůž máslem Zdeněk Petráš a střelou zápěstím poslal puk na vzdálenější tyč – 1:2. O minutu později vyrovnal Jan Tůma, který dokonal výpad Štěpána Kuchynky – 2:2. Ve 39. minutě bylo pro domácí ještě lépe, ti dokonali obrat, když po velkém závaru v brankovišti dotlačil puk do branky Martin Dubský – 3:2.

Poslední třetina začala velmi svižně a ve 43. minutě se radovali hosté, puk se po odrazu dostal na hůl Patrika Husarika, který vymetl pravý roh domácí svatyně – 3:3. Hosté dostali možnost početní výhody a tuto výhodu rychle zužitkovali, Michal Bezouška, který vymetl šibenici Stahlovo branky – 3:4. Domácí mohli vyrovnat ve 47. minutě, ale puk se odkutálel po tvrdé střele Karla Kubáta těsně vedle branky. Domácí se hnali za vyrovnáním v 58. minutě se jim naskytla početní výhoda a v 59. minutě dostali domácí výhodu 29 sekund 5 na 3, kterou nevyužili. Po návratu z trestné obral Adolf Straka domácí obranu a dopravil puk do branky – 3:5.

Martin Volke (Ústecký Slovan) - Měli jsme špatný vstup do utkání, hodně vlažný. Mysleli jsme si, že soupeře přehrajeme, což se samozřejmě nedělo. Ve druhé třetině jsme začali hrát hokej, který jsme hrát chtěli, ale o vedení jsme přišli svými chybami, nedisciplinovaností a nezodpovědností ve třetí třetině. Soupeř bojoval a chyby potrestal.