Ústí nad Labem – Ústečtí porazili favority z Tábora. Další utkání sehraje Slovan na domácím ledě ve středu 25.10. od 18:00 proti soupeři HK Kralupy nad Vltavou.
so 21. 10. 2023
HC Tábor
2:1 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 48. Berčík (Kuchynka, Petráš), 61. M. Dubský (Berčík) – 49. Šulek (Plášil, Hajič). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Baxa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 832. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

5:6

0:0

0:0

Diváci

832

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Vlach) – Kubát (A), L. Sýkora, Trefný (C), Gottfried, Popela, Funk, Polata – Kloz, Roubík (A), M. Dubský – Berčík, Petráš, Kuchynka – Krédl, Špaček, J. Tůma. Trenér: Jiří Merta

HC Tábor: Gába (T. Dvořák) – Plášil, Hubata, Jáchym, Hajič, A. Čížek, Suchánek (A), K. Černý – Severa, Krliš, Seidl (C) – Matušík (A), Zeman, Šulek – Dančišin, Zadražil, Zayml – Zíb, Nevšímal, Bárta. Trenér: Tomáš Matušík

Do zápasu nastoupil líp vybaven Tábor. Hned v prvních minutách se mu povedlo několikrát vystřelit na bránu domácích. Ústí se podařilo dostat se ve čtvrté minutě do přesilové hry, kterou ale bohužel neproměnilo. Gólové šance byly na obou stranách, brankáři však zůstali první třetinu neprostřeleni. Osm vteřin před koncem proběhlo ještě druhé vyloučení dnešního zápasu a na trestnou lavici opět odjel hráč hostů. Přesilová hra pokračovala do druhé třetiny a uzavřela tak tuto - 0:0.

K přesilovce, se kterou Ústí nastoupilo do druhé třetiny, se hned v první minutě přidalo další vyloučení na straně Tábora a začala tak hra 5 na 3. Bohužel ani v této výhodě se domácím nepodařilo zasunout puk za záda brankáře. Za podrážení se ve dvacáté páté minutě hry vylučuje opět z týmu Hockey Club Tábor. Ticho se však prolomit nepovedlo. V polovině druhé třetiny došlo k brutálnímu střetnutí dvou hráčů, ke kterému byl přivolán doktor. Převaha se v průběhu hry proměnila a tempo začal určovat domácí celek. Pár minut před koncem druhé třetiny na trestnou lavici odjíždí hráč Ústí nad Labem. Tábor se k němu přidal v následujících sekundách a poslal svého hráče sedět za sekání do lapačky. Hra nabyla svižnějšího tempa a k prvnímu vyloučenému se přidal další hráč domácích. Fanoušci viděli hru 5 na 3 již na obou stranách. Sudí po hře vysokou holí vyloučil ještě z domácích řad, a to na čtyři minuty. Slovan si však ubránil nulu a druhá třetina tak skončila opět – 0:0.

Poslední třetinu začal s převahou pro změnu Tábor, kterou se jim naštěstí nepovedlo proměnit. Ve čtyřicáté osmé minutě zkušený útočník Martin Berčík konečně prolomil dnešní nekonečné ticho a tribuna se rozezněla ve prospěch domácích. Hockey Club tábor nás ale nenechal vydechnout a svůj tlak ještě znásobil. Před polovinou třetí hrací části vstřelil gól hráč týmu hostí Ondřej Šulek a vyrovnal tak skóre. Před brankovištěm domácích se do sebe pustili Dubský s Hubatou, proběhlo kvůli tomu vyloučení na obou stranách. V posledních minutách třetí třetiny ústečtí lvi předvedli krásnou obranu a hrací část se uzavřela – 1:1.

Šedesát minut hracího času nestačilo pro rozhodnutí o vítězi a týmy nastoupily do prodloužení. Do režie si to vzal hráč Martin Dubský, který vstřelil rozhodující gól dnešního utkání a Ústí nad Labem tak poráží favority z Tábora – 2:1.

Jiří Merta (Ústecký Slovan): Dnes se mi utkání hodnotí velmi dobře i když jsme měli problém dát sestavu dohromady. Máme 4 kluky co marodí z toho dva dlouhodobě ke všemu to jsou útočníci a mužstvo jsme lepili před zápasem. Mužstvo dneska neskutečně bojovalo a semklo se a šlo si pro ten výsledek. Viděli jsme parádní hokej nahoru, dolu a kluci se vydali a nechali na ledě úplně všechno. Utkání se muselo líbit i divákům a ten bonusový bod si kluci zasloužili.