Hronov - Slovanu se podařilo na ledě Hronova využít hned čtyři přesilové hry, nakonec zasadil soupeři hned osm gólových ran a odváží si tak z Hronova zasloužené vítězství. Další utkání čeká Slovan v sobotu od 16:00 na domácím ledě proti Táboru.
st 18. 10. 2023
HC Wikov Hronov
3:8 1:4, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky:11. Voděracký (Rubáček), 21. Řezáč (Murtazin) – 5. Rudovský (Gottfried), 8. Roubík (Kloz), 17. M. Dubský (Roubík, L. Sýkora), 19. Kloz (Roubík, Kubát), 28. M. Dubský (Roubík, Kubát), 31. L. Sýkora (Kubát), 35. Rudovský (Trefný, Berčík). Rozhodčí:T. Hacaperka – D. Herles, E. Hlinka. Vyloučení: 9:7. Využití:0:4 . V oslabení:1:1. Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:8, 3:8.

9:7

0:4

1:1

HC Wikov Hronov: J. Tichý (21. Malychin) – Kopecký, Voňka (A), Exner (C), Vermeulen, Rubáček, Babrusev, Ondruš – Voděracký, Vaňkovský, Popitič – Štrombach (A), Řezáč, Murtazin – Bačkovský, Przybyla, Lederer – Klátil, Kocián. Trenér: M. Táborský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Vlach) – Trefný (C), L. Sýkora, Gottfried, Funk, Polata, Kubát (A) – Petráš, Špaček, M. Dubský – J. Tůma, Krédl, Rudovský – Berčík, Roubík (A), Kloz – Kuchynka. Trenér: J. Merta.

V první třetině utkání Ústí skórovalo hned čtyřikrát. První branku zápasu vstřelil Jan Rudovský, který domácího gólmana překonal střelou do horní části branky - 0:1. Jaroslav Roubík neotálel a po asistenci Jana Kloze dával druhou branku utkání - 0:2. První gól domácích se podařilo vstřelit Matěji Voděrackému, který na druhý pokus dostal puk za Stahlova záda - 1:2. Ústí na to reagovalo tři minuty před koncem první třetiny, kdy v přesilovce vstřelilo svoji třetí branku zápasu - 1:3. Střelcem byl Martin Dubský. Nebyla to však jediná využitá přesilovka, vzápětí skóroval Jan Kloz a uzavíral tak první třetinu - 1:4.

Do druhé třetiny vstoupil Hronov sebevědoměji a hned v první minutě se mu podařilo snížit na - 2:4. Prudká rána šla z hole Tomáše Řezáče. Ústí nezůstalo dlouho bez odpovědi a úder vrací v osmadvacáté minutě Martin Dubský do prázdné brány - 2:5. Hronov se vzápětí po hře vysokou holí dostal do oslabení, ve kterém proměnil svou střelu hráč hostů Lukáš Sýkora - 2:6. V následujících minutách byl vyloučen za podrážení Jan Rudovský. Povedlo se mu ale vstřelit poslední gól druhé třetiny, hned po tom, co si odseděl svůj trest. - 2:7.

V prvních deseti minutách třetí třetiny byla k vidění pomalejší hra než doposud. Ticho prolomil v padesáté minutě hráč hostů Zdeněk Petráš, který svou rychlou střelou pod břevno zvedl náskok týmu - 2:8. Hronov si to nenechal líbit a Jan Lederer snižuje vzápětí na konečných - 3:8. Hra do konce třetí třetiny proběhla bez velkých zásahů a zápas tak skončil výhrou HC Slovan Ústí - 3:8.

Jiří Merta (Ústecký Slovan): Dnes jsme podali dobrý týmový výkon. Byli jsme produktivní a zápas jsme měli pod kontrolou.