Slaný - Svěřenci Jiřího Merty v rámci sedmého kola druhé ligy zavítali na půdu Řisut, kde na ně čekala domácí podpora ústeckých příznivců. Ti také dokázali ústecký celek ve vyrovnaném střetnutí dotlačit k vítězství, ke kterému svou premiérovou brankou po návratu do žlutomodrého dresu přispěl Jan Kloz. Všem příznivcům, kteří dnes vyrazili do Slaného, děkujeme za podporu v tomto utkání.
so 14. 10. 2023
HC Řisuty
1:3 1:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 20. Janeček (Janda, Čech) – 4. M. Dubský (Popela, Roubík), 49. Kloz (Popela, Kubát), 60. Roubík (Sýkora). Rozhodčí: Battěk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

4:8

1:2

0:0

HC Řisuty: Pánek – Volráb, Zich, Janda, Řepka, Malovický, Strnad, Jakubec – Janeček, Wimmer, Bílek – K. Pejchal, Čech, Chamrád – Okegawa, Pulda, Mulač – Hajný, V. Procházka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – L. Sýkora, Kubát, Gottfried, Trefný , Funk, Popela, V. Hynek, Polata – M. Dubský, Roubík (A), Kloz – Rudovský, Petráš, Kuchynka – J. Tůma, Berčík, Bartoš – Špaček, Krédl.

Úvod utkání se nesl ve znamení vyloučení, když na začátku si Lukáš Sýkora šel odsedět trest za nedovolené bránění. Krátce po úspěšném oslabení to byl tentokrát Slovan, kdo dostal možnosti přesilové hry a tu taky využil! Martin Dubský šikovně tečoval nahození Lukáše Popely od modré čáry a poslal tak Slovan do vedení 0:1. V dalším průběhu první dvacetiminutovky jsme sledovali vyrovnaný průběh utkání, ve kterém se oba celky střídaly v útočné snaze ale bez výrazného gólového efektu. To se ale změnilo v závěru třetiny, kdy Štěpán Kuchynka byl vyloučen za podrážení a domácí svou výhodu bleskově využili zásluhou Petra Janečka, který střelou švihem prostřelil Davida Stahla – 1:1.

Druhá dvacetiminutovka nám nabídla stejný obrázek hry jako v té první. Oba týmy vyvíjely útočnou snahu a vytvářely si brankové příležitosti, ale bez gólového efektu, ačkoliv k tomu oba týmy neměly daleko. Nejvýraznějšími šancemi Slovanu byla nejprve nastřelená tyč a poté únik Jana Rudovského na domácího Patrika Pánka, který ho ale vychytal. Do kabin se tedy odcházelo za neměnného skóre 1:1.

Ústecký Slovan do třetí třetiny vstoupil aktivně ve snaze překlopit skóre na svou stranu. Hned na začátku periody se v předbrankovém prostoru ocitl ve slibné příležitosti Jan Tůma, toho ale domácí strážce svatyně vychytal. O chvíli později Martin Dusbký zadovkou zpoza branky našel aktivního Jana Kloze, který si stáhl puk na bekhend ale na Patrika Pánka nevyzrál, což ho nemuselo mrzet, protože o pár minut později z přesilové hry se mu to již povedlo, kdy Lukáš Popela vypálil puk od modré čáry a navrátilec do ústeckého dresu se dostal k odraženému puku, který pak jednoduše dopravil do branky – 1:2. Domácí se poté snažili vyrovnat stav utkání což vyvrcholilo hrou bez brankáře, kterou potrestal Jaroslav Roubík, když se pět sekund před koncem utkání trefil do odkryté klece - 1:3.