Ú s t í n/L. - V pátém kole druhé hokejové ligy zavítal na sever Čech soupeř z jihu Čech. Zápas nabídl celkem devět gólů. Domácí po první třetině vedli 1:0. Písek v druhé třetině skóre otočil na 1:3. V posledním dějství strhl vedení na svou stranu Slovan, ale Písek během chvilky odpověděl a odváží si tak vítězství. Další zápas sehraje Slovan na ledě Řisut za týden - 14.10.2023 od 18:00.
so 7. 10. 2023
IHC Komterm Písek
4:5 1:0, 0:3, 3:2

Branky a nahrávky: 13. Kuchynka (Roubík, Kubát), 44. Popela (Roubík, Stahl), 45. Bartoš (Gottfried, Špaček), 46. Rudovský (Dubský, Roubík) – 24. Radoš (Volf, Rousek), 28. Koupal (Hollar, Vajner), 38. Hollar (Hracholski), 49. Hollar (Koupal, Radoš), 51. Hracholski (Ženíšek, J. Turek). Rozhodčí: Hlinka – Žídek, Hradil. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 741. Průběh utkání: 1:0,1:3,4:3,4:5.

5:3

1:1

0:0

Diváci

741

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Štěpka) – Kubát (A), Popela, Trefný (C), L. Sýkora, Funk, V. Hynek, Mareš, Gottfried – Kuchynka, Roubík (A), Dubský – Berčík, Petráš, Rudovský – Bartoš, J. Tůma, Krédl – Špaček.

IHC Komterm Písek: Kříž (Korytar) – Hanus, Kurfürst, Radoš (A), Vajner, Pavlát, J. Turek, Šilhán – Matiášek, Volf (C), Pouzar – Hollar, Koupal, Rousek (A) – M. Novotný, Ženíšek, Hracholski – Dubský.

Úvodní dvacetiminutovka začala po deseti vteřinách přesilovou hrou pro domácí Slovan, ale domácí hru nedokázali využít. V 5. minutě dostal výhodu jednoho muže v poli Písek, ale ani Písek neotevřel skóre. Ve 13. minutě se Jaroslav Roubík skvěle uvolnil a předložil puk na Štěpána Kuchynku, který si položil gólmana a poslal puk do sítě – 1:0! Největší šanci Písku měl Hracholski, který tečoval nahození těsně vedle branky.

Hned z kraje druhé třetiny dostal Písek výhodu přesilové hry 5 na 3 a výhoda byla rychle využita, střelu před branku tečoval Jan Radoš – 1:1! O 4. minuty později bylo pro Slovan ještě hůře, nedůraz před brankou znamenal vedoucí gól, který vstřelil Martin Koupal – 1:2! Domácí mohli během minuty skórovat, ale Jiří Špaček nestihl puk dostat do odkryté klece. Otěže zápasu držel Písek a 38. minutě bylo pro domácí ještě hůře, hosté se dostali do rychlého přečíslení tři na nikoho a Tomáš Hollar poslal puk z první do branky – 1:3! Na konci třetiny dostal Písek další početní výhodu pět na tři, která se protáhla do poslední třetiny.

Na začátku závěrečného dějství ujel z trestné lavice Ladislav Funk, který nastřelil tyčku. Ve 44. minutě přišlo na řadu vyloučení hostí a domácí ho rychle využili, Jaroslav Roubík našel Lukáše Popelu, který se nemýlil – 2:3! Hned o 38 vteřin později bylo vyrovnáno Pavel Gottfried našel skvělou přihrávkou Dana Bartoše, které doklepl puk do prázdné branky – 3:3! O další minutu bylo s hosty ještě hůře, v brankovišti se rychle zorientoval Jan Rudovský a poslal puk za bezmocného gólmana – 4:3! Ve 49. minutě, ale hosté vyrovnali, před brankou byl důrazný Tomáš Hollar – 4:4! V 51. minutě si vzali hosté své vedení zpět, Jahor Hracholski si vybruslil a střelou mezi betony překonal Davida Stahla – 4:5! Domácí se snažili ještě v závěru o hru bez brankáře což k vyrovnání nevedlo.

Jiří Merta (Ústecký Slovan s.r.o.): Utekl nám úvod zápasu a po dvou třetinách jsme prohrávali 3:1 po hrubých chybách. V poslední třetině jsme se dokázali vrátit do zápasu a strhnout vedení na naší stranu. Hráčům jsme řekli, že musíme hrát zodpovědně v obraně, ale bohužel jsme dostali dva góly na 5:4. Dostáváme strašně moc branek, přitom na tréninku se zaměřujeme hlavně na obranu, ale hráči dělají stále ty stejné chyby.