Ústí nad Labem - Podruhé v letošní přípravě změřil Slovan síly se soupeřem z Podkrkonoší a chtěl mu oplatit vysokou porážku z prvního střetnutí. To se však nepodařilo a Slovan vyšel i podruhé se soupeřem z Vrchlabí poražen. O osudu utkání rozhodla jeho druhá polovina, kdy se hosté dostali do brankového trháku. Za domácí barvy se dnes prosadili Kryštof Ouřada a v závěru Jiří Severa. Další přípravné utkání čeká Slovan 24.8.2021 na domácím ledě proti Litoměřicím.
út 17. 8. 2021, ZS Ústí n. L.
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Stadion Vrchlabí
2:4 0:0, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 32. Ouřada (Vrdlovec, Severa), 56. Severa (Vrdlovec) – 27. Machač (Pochobradský), 36. Urban (Machač), 44. Pochobradský (Kynčl, Zeman), 45. Pavlata (Chalupa, Kaut). Rozhodčí: Biedermann, Novák – Janíček, Zítka. Vyloučení: 3:5. Využití: Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Přindiš, Havránek, Brož, Trefný, Štoch, Bartoň, Zedek – Tůma, Vdlovec, Severa, Ouřada, Milfait, Tůma, Bláha. Čermák, Jouza, Grim

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Kaštánek, Nedbal, Voženílek, Kynčl J., Oliva, Kynčl T. – Pavlata, Kaut, Chalupa, Pochobradský, Urban, Machač, Moník, Chrtek, Zeman

Komentář

Přípravné utkání proti soupeři z Podkrkonoší začali lépe právě hosté, kteří prvních pár minut diktovali tempo hry. Poté pomohla domácím přesilová hra, ale Kryštof Ouřada nebyl se svou střelou úspěšný. V polovině první periody výborně protáhl kotouč do útočné třetiny Vladimír Brož a předložil jej Davidu Tůmovi, jemuž chybělo opravdu málo k otevření brankového účtu. Následovalo pak několik ran hostů, ale asi tu nejvýraznější od Karla Nedbala lapil pozorný Petr Hamalčík. Hodně svižná, ale bezbranková třetina, tak skončila zaslouženou remízou.

Druhou třetinu zahájil velkou šancí domácí Jan Milfait, který se zjevil sám před Soukupem, ale jeho pokus jen těsně minul pravou tyčku. Záhy přišel trest v podobě vedoucí branky Vrchlabí. Střelu Michala Pochobradského tečoval nevědomky za záda Petra Hamalčíka Michal Machač – 0:1! Slovan však těsně po polovině hrací doby reagoval. Nádhernou přihrávku Daniela Vrdlovce přes brankoviště zakončoval z první do víka Kryštof Ouřada – 1:1! Domácím však radost nevydržela dlouho. V signalizované výhodě otřel svou střelu o Petra Hamalčíka Patrik Urban a poslal tým z podkrkonoší zpět do vedení, zároveň stanovil výsledek po dvou třetinách – 1:2!

Do třetí třetiny vstoupil lépe opět brankově hosté. Těsně po vypršení přesilové hry se krásně pod horní tyč trefil Ondřej Chrtek a navýšil vedení Vrchlabí – 1:3! O pár minut později se rozsvítilo červené světlo za Petrem Hamalčíkem znovu. Samostatný únik využil ranou po ledě Dominik Pavlata – 1:4! V polovině třetí třetině měl opět na hokejce branku v přesilové hře Jan Milfait, ale lapačka Soukupa byla rychlejší. Slovan se nakonec přeci jen ještě radoval, když se pět minut před koncem prosadil Jiří Severa, jenž kotouč doslova procpal za Soukupa - 2:4!

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (Ústí nad Labem): Další přípravné utkání, které bylo dvě třetiny dobré. Jediné, na co může opět skuhrat je koncovka. Nedáváme vůbec branky. Utkání se rozhodlo na začátku třetí třetiny, kdy jsme inkasovali dvě rychlé branky a už jsme nebyli schopni s tím utkáním nic udělat.

Martin Koudelka (HC Vrchlabí): S utkáním jsme spokojení, i když jsme přijeli s obměněnou sestavou. Více méně jsme působili celkem živě, dařila se nám kombinace, hru jsme kontrolovali. Výborný výkon předvedl brankář Soukup a musím také pochválit mladé hráče. Už aby začala soutěž, jelikož se nám daří.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže