Ú s t í n/L. - Neskutečné drama přineslo předposlední utkání základní části, Slovan dlouho tahal proti Havířovu za kratší konec, když prohrával už o dvě branky. K obratu zavelel Severa a zápas rozhodl v poslední minutě Vrdlovec. Příští utkání čeká Slovan v pondělí na ledě Litoměřic.
so 6. 3. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Slovan Ústí nad Labem
AZ Heimstaden Havířov
3:2 0:0, 1:2, 2:0

Branky a nahrávky: 34. Severa (Tůma, Trávníček), 44. Protasenja (Klikorka, G. Szturc), 60. Vrdlovec (Trávníček, Drtina) – 22. Doktor (O. Procházka, Bořuta), 23. Doktor (O. Procházka). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Coubal, Belko. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Moravec, Vala, M. Voženílek – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Tůma, G. Szturc, O. Bláha – Costa, Matějček, Grim – Furch, Protasenja, D. Sklenář.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Rašner, Chroboček, Bořuta, Kachyňa, R. Havel, Mrowiec, Ševěček – R. Szturc, Prokeš, Rudovský – O. Procházka, F. Seman, Doktor – Cihlář, Maruna, Mrva – Becher, Petriska, Horváth.

Komentář

Důležité utkání zahájila akce Martina Tůmy, který se dokázal otočit kolem Stezkovy branky, puk ale nestihl zasunout mezi beton a tyč. Od té doby měli ovšem více ze hry hosté, Slovan ale získal po tvrdém faulu Szturce přesilovou hru. V té se ale prosadit domácí nedokázali a dál byli v útoku aktivnější hosté, kteří měli také výhodu v podobě přesilové hry, největší šanci si v ní vytvořil Rudovský, který orazítkoval tyč. Havířov byl nadále nebezpečnějším týmem, ke svým šancím se dostával i po chybách Ústí v rozehrávce. Poslední větší příležitost ke skórování měl hostující Doktor, ani jeho střela se ale neujala a do šaten se šlo za nerozhodného stavu - 0:0

Jakub Doktor zahájil druhou třetinu v tom nejlepším možném stylu, nejprve vypálil přesně z mezikruží a překonal Hamalčíka poprvé. Minutu na to se po parádní přihrávce Procházky ocitl opět sám před Hamalčíkem Jakub Doktor a navýšil vedení Havířova. Dvě inkasované branky Slovan nakoply a málem snižoval Havránek. Následovala série havířovských vyloučení, v té první vychytal Szturce Stezka. V té další spálil obrovskou šanci Severa, který mířil nepřesně do poloodkryté branky. Těsně před koncem této přesilovky přišel další faul hostů a nabídnutý jedenáctivteřinový úsek hry pět na tři zužitkovalo Ústí střelou Jiřího Severy, který dokázal snížit. Necelé čtyři minuty před koncem přišlo čtyrminutové vyloučení Moravce a Havířov byl několikrát blízko k navýšení náskoku, do tyče postupně pálili Procházka a Rudovský – 1:2

Po dobráněném oslabení se před Stezku natlačil Bláha a vybojoval faul, v nabídnuté přesilovce se naskytla zajímavá situace, Slovan fauloval, jeden z obránců hostí ovšem v nabídnuté výhodě vyhodil puk mimo mantinely. Pokračovalo se tak pět na čtyři. Tu sice ústečtí nevyužili, hned po jejím skončení ovšem tečoval mezi betony nahození Anatolij Protasenja, který tak vyrovnal. Slovan hrál další přesilovku, hlavně její úvod byl v podání žlutomodrých velmi dobrý, do vedení se ale domácí nedostali. Po deseti minutách hry musel vytáhnout po delší době zákrok i Hamalčík, Szturce dvakrát vychytal. Na druhé straně vytáhl neskutečný zákrok proti Vrdlovcovi Stezka. Chvíli poté šli domácí do čtyř. Hamalčík ovšem s klidnou hlavou chytal všechny pokusy hostů. Sedm minut před koncem začal Havířov opět nabírat na tempu a ústecká obrana měla plné ruce práce. Velký tlak hostů uklidnila útočná akce čtvrté formace domácích. Necelé dvě minuty před koncem dostal Slovan velkou výhodu v podobě přesilové hry. Slovan výborně zakombinoval a Daniel Vrdlovec s klidem zakončil do odkryté branky a rozhodl utkání ve prospěch Ústí - 3:2

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (Slovan Ústí nad Labem): Pro nás dnes velmi důležitý zápas, kdy byl začátek z obou stran poměrně nervózní. Havířov byl poté o něco lepší, měl tam dvě šance, ale třetina skončila 0:0. O přestávce jsme si řekli, že se musíme zklidnit, což se nám nepovedlo a dostali jsme dva góly. Poté bylo důležité, že náš brankář už za svá záda nic nepustil a my do konce třetiny stačili dát ještě jeden gól. Díky tomu jsme mohli jít do třetí třetiny s tím, že máme o co hrát. Třetí třetina byla vyrovnaná, kdy asi rozhodla větší disciplinovanost. Hosté udělali o pár faulů více a my jsme následně dokázali využít naší přesilovku. Poté se ve hře zase projevila nervozita, Havířov v jednu chvíli nastřelil dvakrát tyč, ale stálo u nás štěstí. Těsně před koncem jsme z další přesilovky vstřelili důležitou branku a dokázali si pohlídat závěr zápasu.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Dnes jednoduše zvítězil tým, který si to více přál. Hosté prohrávali 0:2, ale šli si za tím. My jsme dělali zbytečné fauly a dostali dva góly v oslabení, což dnes rozhodlo.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže