Ú s t í n/L. - Po úspěšném vystoupení v pražském Edenu přivítal Slovan v prvním domácím utkání nové sezony jednoho z favoritů soutěže, ostravskou Porubu. Slovan v utkání dvakrát vedl, nakonec však musel zachraňovat alespoň bod necelé dvě minuty před koncem. To přesilovou hru využil Martin Tůma. Utkání dospělo nakonec do samostatných nájezdů, ve kterých uloupili bod navíc hosté z Poruby. Další těžké utkání čeká Slovan hned v sobotu, kdy zajíždí na led Jihlavy.
st 16. 9. 2020, ZS Ústí n. L.
HC Slovan Ústí nad Labem
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4sn 2:1, 0:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 5. P. Svoboda (TS), 16. Pšenička (Klikorka, Cienciala), 59. Tůma (Houška, Brož) – 9. J. Káňa (T. Jáchym, Žovinec), 30. Korkiakoski (Kozák), 48. Endál (Žovinec, Korkiakoski), rozh. náj. J. Káňa. Rozhodčí: Čáp, Hucl - Bohuněk, Dědek. Vyloučení: 4:9. Navíc: Vladimír Brož (UNL) – trestné střílení, hákování - Tomáš Pastor (POR) - trestné střílení, hákování. Využití: 2:1. Diváci: 854. Střely na branku: 29:26. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: Schwarz – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Klikorka, M. Voženílek – Trávníček, Matějček, Severa – Tůma, P. Svoboda, Houška – O. Bláha, Čermák, Cienciala – Furch, Grim, Tlačil.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, T. Voráček, Kozák, Urbanec, Pastor, Slavík – Špaček, T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Brodek, Kanko, Toman – J. Káňa, M. Hlinka, Hotěk.

Komentář

Slovan vstoupil do prvního utkání na domácím ledě v nové sezoně nejlépe, jak jen mohl. Hned v páté minutě bylo za faul Tomáše Pastora nařízeno trestné střílení, jenž dokázal využít dokonalým blafákem Přemysl Svoboda – 1:0!. Nicméně hosté s odpovědí příliš dlouho neotáleli. V přesilové hře dokázal srovnat Jana Káňu, jenž překonal již ležícího Marka Schwarze – 1:1. Poruba zůstala i nadále aktivní a ve třinácté minutě měl na hokejce vedoucí branku Petr Stloukal, ale v samostatném úniku si na domácího brankáře nepřišel. O minutu později dostal Slovan možnost dvojnásobné přesilové hry. Tu zúročit nedokázal, nicméně tu klasickou již ano a v šestnácté minutě se trefil Tomáš Pšenička – 2:1! Do kabin šel tak Slovan o jednu gólovou radost spokojenější.

Vstup do periody druhé byl rozpačitý z obou stran a příliš šancí nenabídl. Slovan se nedokázal prosadit ani v nabídnuté přesilové hře po vyloučení Petra Stloukala. Udeřili tak Ostravští. Při hře ve čtyřech na obou stranách se prosadila posila Poruby Markus Korkiakoski, který se prosadil těsně na hranici brankoviště – 2:2! Další branku již druhá perioda nenabídla, a tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

Lepší vstup do třetí třetiny měli hosté, ale ani Jakub Teper, a ani Tomáš Jáchym nedokázali překonat Marka Schwarze. To se povedlo až osm minut po začátku třetí třetiny Lukáši Endálovi, který před brankou zužitkoval přesný pas od Dušana Žovince – 2:3! Pět minut před koncem měli i hosté možnost trestného střílení, ale to Markus Korkiakoski proměnit nedokázal. Slovan tak trestal. Do konce utkání zbývalo něco přes tři minuty, když dostal možnost přesilové hry. Tu dokázal dvě vteřiny před jejím uplynutím využít pohotovou dorážkou Martin Tůma – 3:3! Tato branka tedy poslala utkání do prodloužení.

Do prodloužení naskočil Slovan v přesilové hře, kterou si přenesl ze základní hrací doby, nicméně za 44 vteřin ji využít nedokázal. V polovině prodloužení dostal ještě jednu možnost přesilové hry, ale ani tuto nabídku nevyužil ke vstřelení rozdílové branky. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch rozhodla Poruba hned v prvních třech sériích, když se trefili všichni střelci ostravského celku. Rozdílový nájezd proměnil Jan Káňa.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl z naše pohledu složitý, měli jsme těžkého soupeře, který je pasovaný do role favorita celé soutěže. My kluky můžeme pochválit, i když první dvě třetiny nebyly takové, jaké jsme si představovali, tam byl soupeř o něco lepší. V třetí třetině se to už trošku srovnalo, začali jsme hrát a dokázali jsme se soupeři vyrovnat. Tím pádem jsme ke konci dali zasloužený gól. Poruba sice měla více šancí, ale tou bojovností jsme to tam urvali. V prodloužení byla chyba, že jsme tam měli dvě přesilovky 4 na 3 a to bychom měli dát gól. Soupeř potom už ty nájezdy udělal lépe a vyhrál.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba): Já si myslím, že pokud jsme hráli v pěti, tak jsme byli lehce lepším týmem. Bohužel nám to tam nepadalo, domácím pomohl výborný brankář a bojující domácí. Asi jim trošku odcházeli síly po té karanténě, bylo to na nich vidět. My jsme si tím prošli taky, takže velká úcta a pokora k tomuto jejich výkonu. Nás samozřejmě mrzí, že neodvážíme tři body a na druhou stranu se musíme zamyslet nad tím, že už několikátý zápas včetně těch přípravných děláme hodně faulů. Je to škoda, protože v pěti jsme opravdu silní a pokud chceme hrát nahoře, tak musíme dodržovat disciplínu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 44 103
2. Chomutov 44 97
3. Ústí n. L. 44 97
4. Tábor 44 94
5. Příbram 44 87
6. Vrchlabí 43 68
7. Kobra 44 62
8. Most 43 49

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže