Ú s t í n/L. - V pondělním utkání přivítal Slovan na domácím ledě Trhače z Kadaně. V tomto severočeském derby se dlouho čekalo na branku. Nakonec poprvé změnil bezbrankový stav domácí Štěpán Bláha těsně před polovinou hrací doby. Jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož domácí fantom v brance David Stahl pochytal všech jednačtyřicet pokusů Trhačů a zapsal si čisté konto. Další utkání čeká Slovan ve středu na ledě Sokolova.
po 13. 1. 2020, ZS Ústí n/L
Ústecký Slovan s.r.o.
SK Trhači Kadaň
4:0 0:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 28. Š. Bláha (Müller, Pšenička), 45. O. Bláha, 50. Vildumetz (TS), 59. Klikorka (Vildumetz). Rozhodčí: Sýkora, Vrba – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: Bez využití. Diváci: 311. Střely na branku: 28:41. Zblokované střely: 4:3. Vhazování: 32:17. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Smetana (C), Müller, Klikorka, Vl. Brož (A), Hes, Veber – Š. Bláha, Pšenička, Kružík (A) – Filip, Vildumetz, Maršoun – O. Bláha, J. Havel, Jelínek – Krliš, Grim, Kordule.

SK Trhači Kadaň: Neužil – Trefný (C), Eliáš, Poizl, Klodner, Foltýn, Procházka, Delmarche – Chlouba (A), Rindoš, Wágner – Zd. Zabloudil, Žolobov, J. Müller (A) – Homer, Čech, Wojnar – D. Zeman, Koblížek, Dubský.

Komentář

Asi největší šanci první třetiny měl minutu po začátku Josef Rindoš, který ujel sám ústecké obraně, ale Stahl ho dokázal krásně vychytat. Poté převzali otěže zápasu hráči domácích, kteří herně dominovali, ale svojí největší šanci proměnit promarnili, jelikož Havel nedokázal trefit odkrytou Neužilovu branku zcela ideálně a nastřelil pouze hostujícího brankáře. Poté se hra pomalu začala vyrovnávat, kdy ani jeden z týmů zatím není v herní pohodě, takže nebylo k vidění příliš mnoho hezkých kombinací ani gólových šancí.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první, kdy se ani jednomu z celků příliš nedařilo. Domácímu týmu se nakonec přeci jen podařilo otevřít skóre, když po pravé straně ujel Müller, který našel na druhé straně osamoceného Štěpána Bláhu, jenž měl už snadnou práci. Po této brance začal Slovan opět dominovat a několikrát mohli domácí hráči svůj náskok navýšit, ale Vildumetz pouze orazítkoval břevno a následně ani Pšenička neuspěl při samostatném úniku. Poslední velkou šanci měl Maršoun, ale ten natrefil pouze tyč Neužilovy branky, takže se skóre neměnilo.

Poslední dějství začalo lépe pro domácí, když se o druhou branku utkání postaral Ondřej Bláha, který využil špatného zpracování kadaňského obránce a sám před Neužilem zkušeně zavěsil. Kadaň se po této brance herně položila, čehož domácí využili a byli před Neužilovou brankou velmi nebezpeční. Vše nakonec vyústilo v trestné střílení, ke kterému se postavil faulovaný Tomáš Vildumetz a krásně svůj pokus proměnil. Slovan ve svém tlaku nepolevil, takže se mu nakonec povedlo vstřelit ještě jednu branku, když se z dorážky prosadil Karel Klikorka a upravil tak konečný stav na 4:0.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak dneska to byl hrozný zápas, myslím si že z obou stran. Na začátku byly šance na obou dvou stranách, ale naštěstí jsme nedostali gól. Postupem času kdy jsme dali ten první gól tak jsme se trošku uklidnili a nakonec jsme dali čtyři góly, takže to vypadá jednoduše , ale bylo to takové těžké ubojované vítězství.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): V utkání se Slovanem jsme měli hodně neproměněných šancí. Trápil nás nedůraz v koncovce. Řekl bych, že jsme se nechali ukolébat poslední vítězstvím proti Prostějovu. Bez poctivého přístup a nasazení to však nejde. Je třeba se vrátit zpět na zem a začít pracovat na 120 %.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže