Ú s t í n/L. - V rámci 17. kola zavítaly do Ústí nad Labem nedaleké Litoměřice. Toto severočeské derby dokázali pro sebe urvat i podruhé v sezoně Kališníci. Ti vedli v utkání už o čtyři branky, Slovan však dokázal zápas zdramatizovat, ale i přes mohutný finiš, podpořený závěrečnou power-play, nebere ani bod.
po 22. 10. 2018, ZS Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
2:4 0:1, 0:2, 2:1

Branky a nahrávky: 46. Melka (Weinhold), 54. Roubík (Zukal) – 18. Buchtela, 25. Rousek (Jebavý, M. Havelka), 38. Flynn (Marcel, Strejček), 42. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski). Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 1289. Střely na branku: 22:26. Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 31:31. Průběh utkání: 0:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – Weinhold, Hes, Látal, Březák, M. Zdvořáček, Zukal – L. Volf, Vrdlovec (C), D. Merta – Severa, Roubík (A), Melka (A) – Chrpa, P. Kousal, Davídek – Tůma, Kropáček, T. Jandus.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Marcel, Buchtela, D. Málek (A), Smetana, Strejček (C), Jebavý, Dajčar – Rousek, J. Kloz, Korkiakoski – Řehoř, Flynn, Voženílek – Jirásek, M. Zadražil, Machala – Šik, M. Havelka, J. Dvořák.

Do utkání vstoupily oba celky ve velmi podobném tempu, takže v úvodu utkání byla vidět vyrovnaná hra. Ani jeden tým nepouštěl soupeře do větších příležitostí, takže hra nebyla příliš atraktivní. Avšak v závěru třetiny začali hosté Slovan tlačit a tento tlak se jim nakonec vyplatil, když od pravého kruhu nahodil kotouč na bránu Ondřej Buchtela a puk skončil až v pravém horním růžku. Domácí do konce třetiny ani při přesilovce nedokázali vyrovnat, a tak první třetina skončila v poměru 0:1

Do druhé třetiny vstoupil Slovan s odhodláním vyrovnat, ale to rychle přerušil Lukáš Rousek, který dostal fantastický pas do brejku a ten dokázal zkušeně proměnit. Domácí se však nevzdávali a dokázali si také vytvořit své šance, ale žádnou z nich nedokázali proměnit, a tak to byli opět hosté, kteří přidali další branku, když Oscar Flynn nahodil během přesilové hry kotouč na branku domácích a ten doplachtil až za záda Stezky. Domácí ve druhé třetině nedokázali odpovědět a tak druhá třetina skončila 0:3.

Již v úvodu třetí třetiny se hostům naskytla příležitost přesilové hry, kterou proměnil ústecký odchovanec Jan Kloz, když našel z velkého úhlu skulinku mezi betony brankáře Stezky. Avšak i domácí se nakonec dočkali vytoužené branky, když si Antonín Melka najel s pukem do mezikruží a trefil kotouč nad vyrážečku brankáře. Zanedlouho přišla i druhá branka domácích, když Jaroslav Roubík zkoušel nahodit puk před branku, který však tečoval do protipohybu brankáře Michajlova jeden z hostujících obránců. Ale ani přes toto snížení se Slovanu v závěrečném tlaku další branku přidat nepodařilo, a tak podlehl Litoměřicím 2:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl jednoznačně v režii Litoměřic. Do zápasu jsme vstoupili velice nervózně, nedali jsme si ani pořádnou přihrávku. Velice mě překvapilo nasazení některých hráčů, jelikož často vůbec nebojovali a jen si sem přišli zahrát. Začali jsme hrát až po první vstřelené brance, což je hrozně málo a obecně dnešní výkon byl velmi špatný.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Samozřejmě jsme rádi, že jsme uspěli v derby a navíc vyhráli na hřišti soupeře, jelikož nemáme moc bodů z venkovních zápasů. Myslím si, že jsme měli utkání pod kontrolou a hráli jsme poměrně dobře, i když jsme za stavu 4:0 nechali Ústí zbytečně snížit a tím jsme zdramatizovali závěr zápasu.