D ě č í n - Zápas proti svým hostitelům sehráli hráči Ústeckých Lvů na děčínském ledě. Poprvé během přípravy tak nebyli hokejisté Slovanu vedeni jako domácí, ale jako hosté. Tím jejich azyl v Děčíně skončil. Další přípravná i první tři mistrovská utkání totiž odehrají na ledě soupeřů. Teprve až 18. 9. se můžeme těšit na naše hokejisty doma na nově zrekonstruovaném stadioně.

út 24. 8. 2004, Děčín
HC Děčín
0:5 0:0, 0:1, 0:4

Branky: 27. Koudelka (Hodek), 48. Vlček (Koudelka), 48. Koudelka (Vlček, Mazanec), 53. Pavlas (Hodek, Koudelka), 54. Kříž (Švík, Lipina). Rozhodčí: Štěpán. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 300.

HC Děčín: Volf (31. Zámostný) - Havlík, Bedan, Luka, Svatoš, Vorel, Havlíček, Havel, Petlák - Hašek, Vaníček, Tomeček - Werner, Stibor, Filipovský - Peterka, Jurda, Karli - Hošek, Saska, Zámečník

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (31. Zikmund) - Mazanec, Pavlas, Kočí, Kříž, Vála, Drábek, Staněk, Kubeš - Hodek, Koudelka, Vlček - Fink, Lipina, Švík - Jankových, Bašta, Kudrna

Prvních 7 minut přineslo pouze vzájemné oťukávání obou soupeřů. Poté si najel mezi kruhy Lipina a šikovnou střelou prověřil pozornost Volfa. Vzápětí na druhé straně prokázal svoje kvality Sáblík proti pokusům Stibora a Svatoše. V 8. minutě vystřelil pěkně Kudrna a hned po něm Jankových, ale ani jejich pokusy úspěch nepřinesly. Hosté byli stále při chuti, ale v 10. minutě se neujala ani střela Finka, který pohotově pálil po přihrávce Lipiny zpoza branky. Ve 12. minutě seděli na trestné lavici hned dva hráči Lvů a domácím se naskytla téměř minutová přesilovka 5 proti 3. Jedinou jejich šanci při tečované střele však Sáblík zneškodnil. Ve 14. minutě zasáhl Mazancův projektil Haška, který se okamžitě skácel k ledu. Naštěstí se ale z otřesu brzy vzpamatoval. V 17. minutě střílel od modré čáry Kubeš, ale kotouč prosvištěl těsně vedle levé tyče děčínské svatyně. Nakonec to mohli být domácí, kteří mohli pohnout ukazatelem skóre, když se v poslední minutě z ojedinělého útoku dostali do obrovské šance, ale ústecký brankář skvěle zasáhl.

Začátek druhé třetiny byl herně velmi neurovnaný a na hokejky hostů z Ústí se pomalu vkrádala nervozita. Až teprve téměř v polovině zápasu, ve 27. minutě, když na trestné lavici seděl ústecký Vlček, poprvé zahřmělo. Koudelka obral za brankou děčínského brankáře o kotouč i hokejku, přihrál Hodkovi, který mu kotouč vrátil a střelou mezi betony bezmocného Volfa poslal Lvy do vedení. V obou týmech došlo v polovině utkání ke střídání brankářů, když v domácí brance Volfa nahradil Zámostný a na druhé straně Sáblíka Zikmund. Ve 32. minutě zavezl puk zprava do pásma Karli, pohotově vystřelil, ale Zikmund, ač ne úplně s jistotou, zlikvidoval. Necelé 4 minuty před druhou sirénou hráli domácí hokejisté opět přesilovku 5 proti 3, nyní dokonce minutu a 51 vteřin, ale hostující trojice se bez větších problémů ubránila. Poslední slovo měli ve druhé třetině hosté, ale Švík z nájezdu nedal.

Do poslední části hry vstoupili hosté s jasným cílem zvýšit vedení v utkání. Ve 45. minutě ujel v oslabení Jankových, vystřelil z kruhu, ale Zámostného lapačka byla na místě. Ve 48. minutě hráli hosté opět v početní nevýhodě. Mazanec vypálil od modré, Zámostný ještě vyrazil, ale na Vlčkovu dorážku už nedosáhl. Ještě v téže minutě dokázal zvýšit Koudelka na 3:0 z pohledu hostí. V 50. minutě dostal Jankových přesný pas na kruh, ale domácí brankář zareagoval výborně. V 53. minutě hráli Lvi pro změnu přesilovku a po bleskové kombinaci na jeden dotek poslal Pavlas dloubákem kotouč za záda domácího gólmana počtvrté. Na 5:0 pro Lvy zvýšil Kříž, když napoprvé trefil bombou od modré Stibora a vzápětí opakovanou ranou div neprotrhl síť za Zámostným, který jeho střelu neviděl. Vylepšit skóre mohl ještě Fink, ale minutu před koncem neproměnil sólo.