B e r o u n - Remízou 3:3 skončila bitva Berouna a Ústí. Oba celky dělil v tabulce před zápasem pouhý bod a rozdíl zůstává po jednatřicátém kole tedy stejný, Berounští se se 64 body stále drží na třetí příčce, hokejisté z Ústí hned za nimi. Oběma týmům se ale vzdalují první dva celky, Jihlava i Chomutov totiž na svých hřištích vysokými výsledky porazili soupeře z Hradce, resp. Olomouce. Naopak se zatím díky bodové prohlubni nemusejí bát útoku z pátého místa, o které spolu bojují právě tyto týmy.
so 10. 1. 2004
Medvědi Beroun 1933
3:3 0:0, 1:1, 2:2

Branky: 34. Frolík (Eiselt, Křesťan), 45. Slížek (Jareš), 56. Eiselt (Frolík) - 28. Hodek, 48. Buďa (Kočí, Drábek), 59. Sýkora (Appel). Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1500.

Přímý souboj o třetí příčku prvoligové tabulky rozehrála obě mužstva se čtyřmi útočnými formacemi. Začátek zápasu, také vzhledem k jeho důležitosti, začal velmi opatrně a útočníci se jen těžko prosazovali proti nejlepším obranám v soutěži. Během prvních šesti minut tak výrazněji prověřili oba brankáře snad jen hostující Tvrzník a berounský kapitán Eiselt. V rozmezí 7. a 8. minuty se domácí dostali do výraznějšího tlaku, jehož vyvrcholením byl málem vlastní gól Ústeckých, když se nahrávka před jejich branku nešťastně odrazila od beka Kočího a až reflexivní zákrok brankáře Zikmunda zkrotil neposedný kotouč. V 8. minutě byl vyloučen za hákování hostující Sýkora a domácím se tak naskytla první možnost přesilové hry. Po půl minutě vyloučení se do vyložené šance dostal po špatném vyhození Šulce domácí Víšek, ale branku po vybruslení před Zikmunda těsně přestřelil. Zbytek oslabení sehráli Lvi zodpovědněji a Medvědi se tak do další šance nedostali. Přesně s návratem potrestaného Sýkory z trestné lavice se do samostatného nájezdu řítil hostující Buďa, podle mínění čárového rozhodčího se však k nelibosti Ústeckých sám vystavil do postavení mimo hru. Od 13. minuty si hru v početní výhodě vyzkoušeli po faulu Frolíka také hosté, ale až na neefektivní tlak v první minutě přesilovky se do vážnější šance nedostali. V 16. minutě z prostoru mezi kruhy vypálil prudkou ránu domácí útočník Horčička a hostující strážce svatyně jen se štěstím ztlumil puk mezi betony na brankové čáře. V následné přesilové hře domácí nic nevymysleli a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny se podobal vstupu do zápasu a horké chvilky tak jako první zažil hostující brankář až ve 24. minutě, kdy domácí uzamkli Lvy v jejich obranném pásmu. Největší šancí byla promarněná tutovka osamoceného Šinágla, který před brankou minul nahrávku od zadního mantinelu. Poté si šel odpočinout na dvě minuty za hákování ústecký Lipina. Paradoxně největší šanci v přesilové hře však měli hosté, když nájezd 2 na 1 neproměnil po nahrávce Sýkory obránce Drábek, který střelou z mezikruží jen těsně minul branku domácího Kopřivy. Ve 28. minutě, když na trestné lavici seděli hostující Kočí a domácí Eiselt, se poprvé v zápase měnilo skóre. Po dobrém napadání dvojice Šulc - Hodek se druhý jmenovaný zmocnil berounské rozehrávky, vybruslil si před Kopřivu a chladnokrevně poslal pod bezvládným brankářem puk do sítě. Další vyloženou příležitost neproměnil ve 32. minutě po hezké individuální akci beka Kříže ústecký Lipina, kterému berounský brankář zázračně lapačkou vytěsnil nad branku střelu mířící do horního růžku domácí klece. Ve 34. minutě se nejprve řítil na ústeckého brankáře Eiselt, kterému se i přes snahu hostujícího obránce Drábka podařilo nebezpečně vystřelit a následně v nepřehledné situaci nikým neatakován vyjel zpoza branky Frolík a střelou mezi betony překonal poprvé Zikmunda. 34. minuta se stala pro Lvy ještě hořčí, když musel ze hry po jednom ze střetů s bolestivou grimasou odstoupit útočník Dragoun. Druhá třetina se dohrávala v bojovném duchu a i když se hra přelévala z pásma do pásma, ani jedno z mužstev už si žádnou vyloženou příležitost nepřipravilo.

Na třetí dějství konečně dorazila i početná skupina ústeckých fandů a tak i ona mohla sledovat ve 42. minutě samostatný nájezd hostujícího útočníka Koudelky, jenž se po pasu Pavlase řítil osamocen na brankáře Kopřivu. Pokusil se vystřelit mezi betony, domácí brankář byl však připraven a bravurně zlikvidoval i Koudelkovu dorážku. Ve 45. minutě tak udeřilo na druhé straně. Slížek si najel až na útočnou modrou čáru a prudkou, avšak chytatelnou střelou překonal nešťastného strážce ústecké svatyně Zikmunda. O tři minuty později bylo opět srovnáno, to když Buďa přihrával puk na najíždějícího Lipinu. K tomu však puk nedoputoval, protože si ho domácí obránce Vaněček srazil na vlastní branku a Kopřiva již na změnu směru nestihl zareagovat - 2:2. I v dalších minutách hráči obou mužstev hýřili útočnou aktivitou a diváci tak sledovali rychlý kombinační hokej. V 56. minutě vzal na sebe odpovědnost domácí kapitán Eiselt, který předvedl hokejovou akci jako z učebnice. Ve střední třetině převzal puk, postupně obešel tři hostující hráče a nakonec chladnokrevně překonal blafákem „ala Forsberg“ bezmocného brankáře Zikmunda. Když v čase 57:32 po faulu na Eiselta vykázal rozhodčí na trestnou lavici na dvě minuty za hákování ústeckého obránce Kříže, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Medvědi ihned uzamkli Lvy v útočné třetině a na začátku 59. minuty mohli po hezké kombinační akci utkání rozhodnout. Hostující brankář však se štěstím i za přispění tyče své klece puk za svá záda nepustil a tak se Berounští museli i nadále spokojit s hubeným jednobrankovým náskokem. Uspokojení však domácí útočník Gengel podlehl tak dokonale, že se po fatální chybě nechal obrat o puk forčekujícím Appelem, který zpoza branky našel najetého Sýkoru a ten v čase 58:53 nechytatelnou dělovkou pod víko opět srovnal skóre utkání. Hosté si ihned po vyrovnání vybrali oddechový čas a jak zbytek přesilové hry domácích, tak zbytek normální hrací doby přečkali bez další pohromy. V prodloužení pokračovali hráči v útočných manévrech, ale nakonec se žádnému z mužstev branku vstřelit nepodařilo, byť k tomu měli hráči na obou stranách hned několik příležitostí. Utkání tak ani po 65 minutách nemělo svého vítěze a Ústečtí remízou prodloužili sérii neporazitelnosti již na 5 zápasů.

Otakar Vejvoda (Beroun): Převládá u mě pocit zklamání. Dnes jsme spíš o dva body přišli, než jeden získali. Ústí tu rozhodně sehrálo dobrý zápas. Tomu utkání asi opravdu více sluší remíza, ale měli jsme k výhře blízko. Máme hodně mladý kádr a občas se to v zápasech projeví. Myslím, že Ústí bylo hokejovější, ale naši mladí hráči to nahradili bojovností. Ústečtí by podle mého názoru, po tom co jsem viděl, mohli základní část i vyhrát. V naší současné situaci by již bylo alibismem říkat, že v Berouně je stále cílem pouze postup do play off. Chceme do vyřazovacích bojů vstoupit v domácím prostředí, neboli skončit do čtvrtého místa. K tomu budeme nyní směřovat.

Vít Borůvka (Ústí n./L.): Sehráli jsme zde dobré utkání a měli jsme řadu šancí. Bylo tam i několik samostatných nájezdů, ale shořeli jsme bohužel v koncovce, domácím navíc výborně zachytal brankář Kopřiva. Nás vždycky srážejí ty neproměněné šance, což je škoda. Domácí si občas ovšem vytvářeli také tlak a tak si myslím, že dnešní dělba bodů je nakonec spravedlivá. Do prodloužení jsme šli s tím, že nechceme inkasovat a rádi bychom branku vstřelili. Tomu odpovídalo i rozestavení, kdy jsme nastupovali se dvěma obránci i útočníky. Ve středu nás čeká doma Chomutov a budeme chtít určitě vyhrát, abychom se opět přiblížili našemu cíli. Chceme samozřejmě skončit v tabulce po základní části co nejvýš a vybudovat si tím co nejvýhodnější pozici do play off.