Ú s t í n/L. - Po devíti dnech si zopakovali souboj krajští sousedé. Ústečtí Lvi byli v derby znovu úspěšnější a porazili Most tentokrát 3:1. Dali zapomenout na jediné domácí pondělní utkání sezony, tehdy krachli s Chomutovem a výsledek stále zůstává nejčernějším dnem v sezoně. V rámci 33. kola sice prohrávali, ale Havlíčkovi na odpověď stačilo 42 vteřin. Ve druhé třetině Lvi díky Dragounovi a Janu Kloboučkovi obrat dokonali.
po 15. 12. 2008
HC Slovan Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
3:1 1:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Havlíček (Šaffer, Novák M.), 29. Dragoun (Pazourek), 37. Klobouček (Hanzl) - 10. Poživil (Bednařík). Rozhodčí: Svoboda - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 1849. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Slovan Ústí nad Labem: Fiala - Tůma, Gýna Němeček, Macháček, Zeman, Klobouček, Bolf - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Hanzl, Pazourek - Novák, Havlíček, Šaffer – Heřman, Dragoun.

MOSTEČTÍ LVI: Závorka - Charousek, Hlubuček, Černý, Poživil, Stříteský, Lomička, Nosek, Gula - Prorok, Vrtek, Jan Bauer - Bednařík, Budínský, Machulda - Maxa, Zíma, Mach - Urban, Nedrda, Havlůj.

Komentář

Tito soupeři si na sebe bezpochyby ještě pamatují z nedávného souboje, ale stejně jim to nedalo, aby si nezkusili počáteční oťukávanou. V té zaujala ze strany Mostu snad jen bekhendová dorážka Macha nebo drzý průnik Bednaříka, který ale nakonec neznamenal pro Fialu nebezpečí. Z modrožlutých se před hostujícím brankářem mihl Mikulík. Vyloženou šanci přinesla až přesilová hra domácích. Heřman dostal namazáno od Dragouna ke druhé tyči, ale přestřelil branku. Vzápětí ale početní výhodu získal i Most, a to dokonce dvojnásobnou. Zvládl s ní naložit o poznání lépe. Hlubuček napálil puk, Fiala vyrazil, k dorážce se dostal ještě Vrtek. Až když Sklenička naskočil z trestné lavice, dokázali se hosté ujmout se vedení, od modré pálil opět Hlubuček a do dráhy puku se postavila až síť za domácím brankářem. Náskok se Mosteckým ale nepodařilo udržet déle než čtyřicet dva vteřin. To Šaffer objel branku a prostrčil puk na hranici kruhů, kde číhal Havlíček, aby dostal puk za Závorkova záda. Ústecké jako by v tu chvíli někdo polil živou vodou. Vzápětí měl Zeman odkrytu horní část branky, ale nedokázal zamířit tak rychle, jak bylo zapotřebí. Pazourek těsně minul levou tyčku střelou z první. A opět se nadechl Most. Poživil se snažil vrátit puk na Nedrdu, ten neměl šanci trefit puk plachtící vzduchem. V závěru třetiny pěkně rozezněl tyč branky hostů Skleničkův mohutný nápřah.

Aktivnější úvod druhé části umožnila Lvům přesilová hra. Kombinace v útočném pásmu ale nedošly ocenění. Kloboučkovo nahození nikdo netečoval, střela Janků byla sražena mimo. Na druhé straně provětral Nedrda zdálky Fialovy chrániče. Smělý výjezd Havlůje před branku domácí gólman pokryl. A zase zahrozil Slovan. Bekhendovou přihrávkou našel Mikulík Šagáta před brankou, urostlý útočník si ale musel urovnat puk a stál moc blízko na to, aby našel skulinu v Závorkově postoji. Neuvěřitelný průnik se vyplatil Michalu Dragounovi, nabral rychlost ve středním pásmu, obhodil si obránce a lehce zasunul puk k levé tyči mostecké branky. Janků prchl mosteckým strážcům a namazal Skleničkovi, tomu ale střela z první nesedla. Potrestat Lvy za neproměněné příležitosti mohl Zíma, který se dokázal prodrat do šance, z levého kruhu mířil mezi betony, domácí brankář reagoval včas. Klesající výkon hostů gradoval v promarněné přesilovce, v níž se musel Fiala nudit. Vzápětí se Klobouček vrátil z trestné lavice, aby hned mohl zvýšit vedení Lvů na 3:1, docílil toho sklepnutím Hanzlovy přihrávky. Hosté se nadechli k větší aktivitě v dalších početních výhodách. Vzkřísit jejich naděje mohl Poživil, jenže to by Fiala nesměl čarovat lapačkou. Proti Zímovi zase stihl postavit beton a pomohl tak udržet náskok svého týmu.

Třetí třetina začala v pomalejším tempu. Jako první se do útoku podívali domácí. Sklenička tečoval nahození Mikulíka. Zanedlouho dostal Pazourek sice puk před branku, ale Janků ho mohl trefit maximálně tak hlavičkou. Zdařilý přechod Mostu do útoku přetavil ve střelu zase Budínský. Urbanovi byla hokejová branka příliš malá. A zase se vydali kupředu Lvi. Zeman střílel po ledě, ale Závorka měl vcelku dobrý výhled. Oba týmy předváděly dobrý pohyb, ale zřejmě se rozhodly, že nebudou přetěžovat brankáře. Fialu vytrhla z klidu až Havlůjova teč, do níž musel sáhnout, aby zkrotil neposlušný puk. Machulda prostrčil puk na Budínského k druhé tyči, jeho spoluhráč ale přestřelil. Vzápětí si pozice vyměnili, jenže ani Machuldovi se nepovedlo procpat puk pod domácím gólmanem za brankovou čáru. Slovan se učí rychle – Mikulík vystavil do podobné pozice Šagáta, ovšem se stejným výsledkem. Havlůj přebruslil ústeckou obranu a dostal prostor ke střele na vyrážečku. Most se stal útočnějším týmem, domácí jako by zabezpečili obranu a čekali na brejky. Změnu přinesla až přesilová hra, v níž Závorku prověřili Mikulík, Němeček i Janků. Na výsledku už nic nezměnila ani poslední skrumáž před Fialou.

Ohlasy trenérů

Vladimír Petrovka (SK HC Most): Bylo to podobné utkání jako s Chomutovem. Dokázali jsme s domácími držet krok a naším největším problémem bylo, že jsme se nedokázali prosadit střelecky. Hlavně nám chybí důraz před brankou. Jeden nebo dva góly za zápas je hrozně málo. Domácí se dnes ve třetí třetině zaměřili na obranu a tam jsme si šance vytvořili. Bohužel, neproměňování šancí, to je náš problém.
Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Jsme teď rádi, že získáváme body a vůbec nehraje roli, jestli jsme první nebo třetí. Počítá se to až na konci, tam to bude důležité. Ještě je před námi spoustu zápasů. Ty naše výkyvy ještě neskončily, ale je jich už méně a jsou kratší. Je to na hráčích, musí oni sami chtít. Pokud by nechtěli, můžeme se stavět na hlavu a nepůjde to. Teď přijdou ty relativně těžší zápasy, tak uvidíme.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže