Že budeme hrát na sedm beků, jsem uvítal, řekl obránce Krejčí
24.09.2019 | Anna Kuželová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Že budeme hrát na sedm beků, jsem uvítal, řekl obránce Krejčí

Ú s t í n/L. - V ústeckém dresu se poprvé proti Porubě objevil obránce Daniel Krejčí, který v loňském roce hrál za Trenčín. Jak sám sedmadvacetiletý bek po utkání řekl, všechno kolem hokeje už mu moc chybělo, ale v prvním ostrém zápase ještě cítil, že to nebylo úplně ono. V zápase s Porubou však Ústí sahalo po cenných bodech, které nakonec těsně před koncem ztratilo.

Do utkání jste vstoupili s obranným stylem, což se dalo asi z duelu s první Porubou očekávat…

Věděli jsme, kdo k nám jede, že je to soupeř, který zatím ještě neprohrál. Řekli jsme si, že když to půjde, nebudou mít zpracovaný puk, že po nich půjdeme jako po každém jiném soupeři. Chvílema se nám to dařilo, ale bohužel nás v závěru zápasu porazili.

Překvapivě jste šli jako první v utkání do vedení, narostla Vám křídla, zjistili jste najednou, že se s tím soupeřem dá hrát?

Nevím, jestli nám narostla křídla, to doufám, že asi úplně ne, protože to je vždycky problém, když se něco takového stane. Určitě jsme si ukázali, že můžeme takový tým porazit, bylo škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Co jste si řekli během druhé přestávky v kabině, protože jste po ní inkasovali velmi rychle. Šli jste do toho udržet co nejdéle ten těsný náskok?

Žádné první střídání ani v jedné třetině se nám nepovedlo. Musíme se podívat na video a něco si k tomu říct, přišlo mi, že jsme tam byli příliš zbrklí.

Vedoucí branka Poruby Vás asi srazila na kolena. Byla ještě hlavně ta psychická síla na obrat?

Síly ještě určitě byly, snažili jsme se hned po vstřeleném gólu, ale bylo tam sporné vyhození puku. Další střídání jsme se hned snažili jít do útoku, ale bohužel jsme tam propadli, dostali jsme na 4:2, bylo pozápase, už s tím nešlo nic dělat.

Dvakrát jste vedli, ale nakonec je z toho smolná prohra, čím nakonec Poruba rozhodla?

Rozhodla tou přesilovkou na konci zápasu. To už bylo vidět, když měla přesilovku v zápase, že je má dobře sehrané, jsou tam zkušení hráči, kteří si puk podrží a umí zakončit.

Hráli jste na téměř čtyři kompletní lajny, jak těžké je se v tomto počtu dostat do tempa?

Abych řekl pravdu, tak já jsem hrál zápas po dlouhé době, takže jsem uvítal, když jsem se dozvěděl, že se hraje na sedm beků.

Znáte někoho ze spoluhráčů, nebo jak těžké pro Vás je přijít do kompletního týmu?

Mně to vůbec nevadí. Hokej je skvělý sport a mně to všechno už strašně moc chybělo, že jsem nebyl v žádné kabině. Nebyly žádné srandičky a věci kolem, co s hokejem souvisí. Takže pro mě to těžké nebylo. Jsem rád, že jsem tady. Znal jsem pár kluků, teď už de facto znám všechny, troufnu si říct i jménem. Ale jsem tady teprve od soboty, tak ještě to není ono. Ale jsem rád, že jsem tady a budu makat.
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv