Ú s t í n/L. - Základní část první ligy je u konce. V posledním kole přivítají Ústečtí Lvi na ledě Zlatopramen Areny hokejisty Salithu Šumperk. Bilance vzájemných zápasů mírně favorizuje právě Moravany. Ti dokázali pokaždé zvítězit. Severočechy nejprve porazili 4:2, poté dvakrát 4:3 po prodloužení. Čtvrtý duel je na programu ve středu 19. února netradičně od 17:30 hodin.

• Šumperk - Litoměřice 2:3pp

Moravané jsou aktuálně v tabulce na desátém místě. Celkem nasbírali třiašedesát bodů. Ústečtí Lvi mají o jeden bod méně, tedy dvaašedesát bodů a na Draky tak ztrácí pouhý jeden bod. Šumperští během jedenapadesáti kol v základní části čtrnáctkrát zvítězili v základní hrací době. Pětkrát bodovali v nastaveném čase a čtyřikrát udolali soupeře po samostatných nájezdech. Hráči Salithu prohráli v pětadvaceti soubojích. Dvakrát prohráli v prodloužení a jedenkrát padli po penaltách. Nejvyšší výhru získali v duelu proti Benátkám nad Jizerou, které porazili 9:3. Naopak nejméně se jim dařilo proti jihlavské Dukle, které podlehli poměrem 0:6.

Kádr Salithu

Nejproduktivnějšími útočníky Šumperka jsou Aleš Staněk(13+21) a Patrik Moskal (11+23), kteří nasbírali celkem čtyřiatřicet kanadských bodů. Na druhém místě mezi forvardy se umístil Karel Plášek (13+20), který získal třiatřicet bodů. Třetí pozice náleží Lukáši Žalčíkovi (14+16), jenž nastřádal třicet bodů.

Paradoxně nejproduktivnějším hráčem Draků je obránce Tomáš Sedlák (12+29), který nasbíral jedenačtyřicet bodů. Na druhé příčce mezi zadáky skončil Aleš Holík (10+19), jenž získal děvetadvacet bodů. Třetím nejproduktivnějším bekem je Martin Dudáš (7+13), který si do statistik zapsal dvacet bodů.

Nejvytíženějším brankářem modrožlutých je Tomáš Šťůrala, který odchytal sedmačtyřicet duelů. Jeho úspěšnost je 91,22%. Průměrně obdrží 3,07 gólů za zápas. Šumperk má k dispozici také další dva gólmany. Jedním z nich je Libor Kašík, jehož statistiky vykazují tři odchytané zápasy. Jeho úspěšnost činí 88,03% a brankový průměr na jedno utkání je 4,67. Trojici gólmanů uzavírá Vratislav Vajner, který se divákům představil v devíti utkáních. Jeho konto vykazuje úspěšnost 87,50% a průměr branek 4,40.

Vzájemná střetnutí v sezóně 2013/2014

Moravané měřili síly s Ústeckými Lvy celkem třikrát. První vzájemný duel se odehrál na ledě Šumperka a hokejisté ze Severu Čech v něm podlehli 2:4. Úvodní branku sice vstřelil ústecký Markulinec, ale Draci zásluhou Brunce ještě v první třetině srovnali. Ve druhém dějství přidali Moravané další dvě branky a vytvořili si dvoubrankový náskok. Slovan sice ve 47. minutě snížil na rozdíl jedné branky, ale v závěrečné power-play inkasoval. Druhé klání se hrálo na ledě Zlatopramen Areny. Zápas byl velmi dlouho vyrovnaný. Slovan vždy vstřelil gól, ale Šumperk dokázal jednobrankový náskok vždy dorovnat. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém se v čase 64:54 trefil Dudáš a šelmy podlehly těsně 3:4. Třetí duel byl opět vyrovnaný. Hráči Slovanu v úvodní části vstřelili dvě branky a Moravané jednu. Další góly začaly padat až ve třetí třetině. Šumperk dvakrát skóroval a získal náskok. Už to vypadalo, že tři body zůstanou na Moravě. Osm vteřin před sirénou ale Loskot vyrovnal. Zápas znovu dospěl do prodloužení. V tom se prosadil Moskal a zajistil Šumperku výhru 4:3.

51. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 27. Dolníček (Laš, Dočekal), 53. Přibyl (Moučka, Křivohlávek) – 27. Rod (Roubík, Baránek), 32. Meidl (Grin), 58. Vávra (Hanzl, Kuchynka).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý - Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana - P. Přeučil, V. Meidl, Pořický - Baránek, Roubík, Rod - do 20. Videlka, M. Hanzl, Vávra - Dostálek, do 40. D. Merta, Kuchynka.
  • Salith Šumperk - HC Most 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
    Branky a nahrávky: 37. Půhoný (Plášek, Starý), 50. Novotný (Dudáš), 52. Půhoný (Kolouch, Semorád), 60. Kolouch (Haas, Dudáš) - 23. Slavíček (Tauš), 56. Písařík (Bojer, Smolka).
    Sestava Salith Šumperk:Štůrala - Holík, Starý, Dudáš, Pastor, Novotný, Gewiese - Haas, Plášek, Půhoný - Staněk, Moskal, Žálčík - Semorád, Kucsera, Kolouch - Brunec, Skoumal, Cink.

Autor fotografie: Miroslav Rosendorf

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.