OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Vrdlovec vystřelil Slovanu play-off
07.03.2021 | David Řezníček
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ú s t í n/L. - Slovan do zápasu nevstoupil vůbec dobře. Prohrával 0:2, ale skvěle využitými přesilovkami zápas otočil. Právě Daniel Vrdlovec rozhodl 56 vteřin před koncem a posunul tak svůj tým do předkola play-off. Jak hodnotí toto poslední domácí utkání se dočtete níže.

Začátek zápasu byl hodně opatrný, co jste si řekli v kabině? S čím jste chtěli na led nastoupit?
My jsme si před samým začátkem řekli, že si jdeme takto důležitý zápas o všechno užít a zvítězit. Takové zápasy se nehrají každý den, takže jsme šli na led s pokorou, ale zároveň s obrovským odhodláním.

Po opatrném začátku převzali otěže utkání hosté, když se dvakrát během chvíle prosadil J. Doktor. V čem jste viděl hlavní chybu?
Do druhé třetiny jsme vstoupili velmi špatně a Havířov má velice zkušený tým, který to okamžitě potrestal. Vlastními chybami jsme si zápas udělali velmi těžký.

V krátké přesilovce 5 proti 3 se Vám podařilo snížit na rozdíl jediné branky, to vás muselo určitě nabudit.
Každopádně, 5 na 3 bylo sehrané fantasticky a vlilo nám to krev do žil.

Na přelomu druhé a třetí třetiny jste přežili dlouhou čtyřminutovou přesilovou hru, když hosté dokonce dvakrát nastřelili horní konstrukci branky. To byly asi horké chvilky že?
Velmi těžké okamžiky, ale ustáli jsme to a máte i pravdu, že občas při nás stálo štěstí.

Po tížené vyrovnávací brance ale Havířov opět zabral a mačkal Vás dlouho v obranném pásmu. Vypadalo to, jako byste chtěli utkání dohrát do remízového konce?
Nechtěli, my jsme chtěli vyhrát za tři body, ale v této pasáži měl Havířov více ze hry. Zaplať pán bůh jsme to ustáli.

Minutu před koncem se Vám podařilo vstřelit vaší zásluhou rozhodující branku a prodloužit tak týmu sezónu ve formě play-off. Probíhaly bujaré oslavy v kabině po utkání?
Po utkání byla euforie veliká, ale museli jsme čekat ještě na výsledky z ostatních stadiónů. Spíše bych to definoval jako spokojenou únavu.