Ú s t í n/L. - Tři zápasy, jeden bod, dvě vstřelené branky. Taková je bilance ústeckých hokejistů, kterým se v poslední době příliš nedaří. V posledním střetnutí proti Jihlavě podlehli 1:5. V sobotu 8. října vyzvou na souboj další celek z Vysočiny. Tentokrát na sever Čech zamíří Třebíč. Utkání začíná v 17:00 hodin na ústeckém zimní stadionu.

Třebíč pod lupou

Hráči Horácké Slavie mají po dvanácti kolech WSM ligy na svém kontě 17 bodů, za což jim náleží devátá příčka. Od šesté pozice, na které se nachází ústecký Slovan, je dělí pouze horší skóre. Tabulka je v současné chvíli velmi vyrovnaná.

Třebíčští čtyřikrát dosáhli na plný počet bodů a jednou vyhráli po samostatných nájezdech. Čtyřikrát prohráli v základní hrací době a třikrát podlehli soupeřům v prodloužení. Nejlepšího výsledku dosáhli v klání proti pražské Slavii, kterou porazili rozdílem tří gólů, 5:2. Naopak vůbec jim nevyšel poslední domácí duel, když podlehli Frýdku-Místku 0:5.

Opory týmu

Nejproduktivnějším hráčem klubu z Vysočiny je Roman Erat (2+8), který nasbíral deset kanadských bodů. Prvně jmenovaný je současně nejlepším nahravačem. Mezi nejlepší střelce se šesti góly patří útočník Richard Kristl. Nejvytíženějším gólmanem je Pavel Jekel. Tento maskovaný muž odchytal šest utkání. Jeho úspěšnost je 90,50% a průměrně za svá záda pustí 3,09 gólů.

Spolu s ním se v bráně střídá Dominik Svoboda, jenž se do klece postavil ve čtyřech soubojích. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 91,20% a brankový průměr 2,74. Brankářskou trojici doplňuje Karel Vejmelka. Ten se divákům představil ve dvou kláních, během nichž zaznamenal úspěšnost 92,42% a průměr 2,50 gólů.

• Asist. trenéra: Jaroslav Barvíř

Ročník 2015/2016 svedl oba celky dohromady pouze v základní části. Týmy se tak utkaly celkem čtyřikrát. První klání hrané na Vysočině vyšlo lépe Ústeckým. Gengel v osmé minutě překonal Vejmelku a zajistil Severočechům vedení 1:0. Po dvaadvaceti vteřinách ale Třebíčští srovnali. Hosté přidali další dva zásahy, ale domácí ještě snížili na 2:3.

Další góly padaly až v poslední třetině. Šest minut před koncem snížil na 3:4 Pekr. Bíločervení ještě zkusili power-play. Ta jim nevyšla a ještě navíc inkasovali. Tři body za výhru 5:3 tak putovaly do krajského města.

Také druhý souboj vyšel modrožlutým na výbornou. Hostům nedali vůbec žádnou šanci, když je deklasovali 5:0.

Třetí utkání hostila opět Mann+Hummel Arena. Zápasový účet otevřel ve čtyřiadvacáté minutě Čejka. Dalecký sice o chvíli později vyrovnal, ale domácí poté přidali další dvě trefy. Slavia tak nakonec zvítězila 3:1.

Poslední vzájemný souboj skončil nejtěsnějším možným výsledkem. Na první a zároveň poslední branku zápasu si ústečtí fanoušci museli počkat do čtyřiapadesáté minuty, když se prosadil Tůma. Krušnohorci tak zvítězili 1:0.

12. kolo z pohledu obou celků

• HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (2:0, 0:1, 3.0)
    Branky a nahrávky: 10. Protasenja, 20. F. Seman (Říha, Důras), 49. F. Seman (Diviš, Důras), 55. Čachotský (Stoklasa, Šidlík), 55. Skořepa (Čachotský, Dundáček) – 38. Loskot (Kasík, Kloz).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Kasík, Bernad, M. Vágner, Husák, Přindiš, Brož, Hes – Kloz, Vrdlovec, Loskot – Merta, Poulíček, Z. Doležal – Moučka, Melka, Gengel – Navarra, Komárek, Markulinec.
  • SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek-Místek 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 11. Adámek (L. Doudera), 17. Jank (Luka), 23. M. Kovařčík (Jašek, Miloš Roman), 29. Michal Roman (Cienciala, Jašek), 52. O. Kovařčík (M. Kovařčík, R. Meidl) .
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Lojek, Zdráhal, Niko, Bartejs, F. Král, Čejka, Schejbal, Přibyl – Kristl, Dolníček, Erat – Psota, T. Havránek, Kusko – Novák, Huňa, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Všetečka.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.