Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 28. 9. 2020 od 16:00 hod.
Ústí nás přestřílelo, uznal Hodek
09.12.2009 | Martin Pešout

Ústí nás přestřílelo, uznal Hodek

Ú s t í n/L. - Zeptejte se hráčů jihlavské Dukly, kde hrají nejraději. A ústecká Zlatopramen Aréna to rozhodně nebude. Stadion současného vládce první ligy je totiž pro klub z Vysočiny malou noční můrou. Loni v listopadu dostali od žlutomodrého celku naloženo osm branek. Tentokrát jasný pětigólový debakl zmírnili v závěrečných minutách. „Ústí nás přebruslilo, přestřílelo a zaslouženě vyhrálo,“ shrnul kapitán Dukly Daniel Hodek.

Bakus a Hodek znamenají pro Jihlavu to samé, co v loňské sezóně duo Bednář – Červenka pro Slavii. Bývalý kapitán Slovanu a současný lídr Jihlavy Daniel Hodek se musel bez svého parťáka z první formace v Ústí obejít.

Možná i proto nebyla Dukla na lvím ledě tolik nebezpečným soupeřem. Nezvládla začátek střetnutí a závěrečná dvacetiminutovka se nesla v exhibičním duchu. Tým, který v minulém kole skolil Chomutov, padl. „Řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Ústí bylo favoritem. Chtěli jsme hrát dobře zezadu. To se ale nepovedlo,“ prozradil původní plány svého týmu Hodek.

Hodek si byl v pozápasovém ohlédnutí vědom, že tentokrát jeho tým na bodový zisk neměl. „Ústí bylo celý zápas lepší. Netlačili jsme se do branky a bruslařsky za soupeřem zaostávali. Málo jsme bruslili, což rozhodlo,“ našel příčiny neúspěchu.

Jihlava nakonec nepříznivý vývoj střetnutí ještě zkorigovala. „Dvěma slepenými brankami jsme snížili. Výsledek může napovědět, že jsme tu neodehráli špatné utkání. Ale lepší závěr zápasu nám náladu určitě nezlepšil. Nebylo to z naší strany dobré,“ uzavřel pětatřicetiletý forvard.

Čachotský: Řehořovi jsme nepomohli

Znovu ukázal, proč v první lize patří mezi špičku. Třetí nejproduktivnější hráč první ligy si připsal gól a asistenci a zachránil Duklu od debaklu. „Můj gól ale stejně nic neřešil. Jsem za něj rád, určitě potěší. V rámci týmu stejně nemá význam, odjíždíme bez bodů,“ vysvětlil Tomáš Čachotský.

Jihlava šokovala výhrou nad Chomutovem. Na dalšího favorita soutěže ale neměla. „Proti Chomutovu jsme lépe bránili. Tentokrát jsme hru otevřeli. Rozjetí ústečtí útočníci se pak lehce dostávali do naší obranné třetiny. Tím pádem to měli těžší naši beci. Soupeř byl každopádně pohyblivější. Lépe bruslil, všude byli dříve,“ zkompletoval svůj pohled Čachotský.

Opora Dukly hřímala nad defenzivním projevem. „V obranné hře jsme udělali několik chyb. Což je chyba a obzvlášť, když proti vám stojí Ústí, které každé zaváhání dokáže využít. Domácí nás jasně přehráli v úvodní třetině. A díky Milanu Řehořovi jsme nedostali větší gólový příděl. Podržel nás. Jeho zásluhou výsledek vypadá ještě celkem slušně,“ chválil svého brankáře Čachotský.

Dukla selhala v posledním dějství. „Ve třetí třetině jsme chtěli vstřelit alespoň gól. A výsledek trochu upravit, aby nebyl tak hrozivý. To se nám vlastně podařilo. Ale vůbec jsme nepomohli gólmanovi. Aspoň kvůli němu jsme to už mohli v klidu dohrát. A místo toho jsme v závěru zase inkasovali,“ lamentoval.

Pro jihlavského strážce brankoviště nebyl středeční večer jednoduchý. Není proto divu, že po páté brance vypěnil a zahodil vyrážečku. „Byl samozřejmě naštvaný. Má na to právo. Nepomohli jsme mu,“ souhlasí.

Diváky ve třetí třetině rozproudila i bitka ústeckého Heřmana s Dobrovolným. „Důvod jejich rvačky neznám. Původně jsem roztržku ani nezaznamenal. Asi se srazili u střídaček,“ vzpomínal.

Čachotský nevidí za středeční porážkou absenci Oldřicha Bakuse. „Oldova ztráta je samozřejmě citelná, ale Radek Hubáček ho výborně zastupuje. V naší lajně je velkým přínosem. Oproti Oldovi je trochu jiným typem hráče. Hodně bojuje, stará se o takovou černou práci. Každopádně musíme hrát v takovém složení, v jakém jsme,“ zakončil Čachotský.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Daniel Vrdlovec zpět ve Slovanu!

Ú s t í n/L. - Hlásíme novou posilu a všem moc dobře známou. Do Slovanu přichází útočník Daniel... Celý článek

7. třída: Sedmáci znovu bez bodu, nestačili na Karlovy Vary

Ú s t í n/L. - Sedmáci už po třetí za sebou nezískali ani bod. Tentokrát nestačili na Karlovy Vary,... Celý článek

Na ústecký led přijedou jestřábi z Prostějova

Ú s t í n/L. - V den Svatého Václava přivítáme na našem ledě jestřáby z Prostějova. Slovan bude... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv