Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Ústečtí jedou bojovat o další body k tabulkovému soupeři do Benátek
21.09.2018 | Anna Kuželová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústečtí jedou bojovat o další body k tabulkovému soupeři do Benátek

Ú s t í n/L. - Po dvou domácích zápasech míří Slovan opět na led soupeře. V sobotu 22. září ho čekají od 17:00 Benátky nad Jizerou, soupeř, který se nachází aktuálně jednu příčku před Ústím. Loňská bilance mluví ve prospěch ústeckých hráčů, kteří vyhráli tři ze čtyř vzájemných zápasů. Necháme se tedy překvapit, v jaké kondici jsou oba dva celky v novém ročníku.

Tváří v tvář: HC Benátky n. J. – HC Slovan Ústí n. L.

HC Benátky nad Jizerou

Loňský ročník zakončily Benátky až na třináctém místě, příčku za Ústím. V sezóně však získaly o šestadvacet bodů méně než Slovan, což ukazuje na velkou propast mezi těmito dvěma příčkami. Připsaly si dvanáct vítězství, z nichž jedno bylo až po samostatných nájezdech. Nedokázaly tak navázat na předchozí sezónu, ve které se umístily po základní části na osmém místě, což jim zajistilo předkolo play-off.

Ani v letošním ročníku zatím Benátky úplně nezáří. V přípravě odehrály pět utkání, ve kterých se ani jednou nemohly radovat z výhry, a to celek do nové sezóny moc nenaladí. V prvním utkání narazily na České Budějovice, kterým podlehly 5:1, ale poté přišla dvě vítězství. Nejprve na svém ledě porazily Prostějov 6:4 a už o dva dny později se radovaly také v Kadani, kde zvítězily těsně 6:7 po prodloužení. Po dvou vítězstvích však Benátky opět dvakrát prohrály. Nejprve s Kladnem 3:6 a následně s Havířovem 3:1. Aktuálně se tak nacházejí na dvanácté příčce o bod před svým dalším soupeřem z Ústí.

Vzájemné zápasy

Z loňského ročníku má Ústí s Benátkami příznivou bilanci 3:1. Hned dvakrát vstřelilo svému soupeři šest branek. Zářijový zápas přinesl nejvyrovnanější průběh. Ústečtí sice vedli po první třetině 2:1, ale Benátky v závěrečné dvacetiminutovce dokázaly vyrovnat, a tak muselo přijít na řadu prodloužení. V tom se do černého po čtyřech minutách trefil Jaroslav Roubík a přisoudil bod navíc pro Ústí. Naopak poslední vzájemný zápas, který se odehrál v lednu, vyhrály Benátky. Slovan se začal trefovat až v závěrečné části, což už však bylo pozdě a Benátky vyhrály 4:2.

Poslední zápas z pohledu obou celků

 • AZ Residomo Havířov – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
  Branky a nahrávky: 2. Gřeš (Bambula, Pořízek), 14. Luža, 43. L. Bednář – 32. Maier (Bittner, Psota).
  Sestava HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kolmann, Kunst, Husa, T. Hanousek, Jan Bednář, Niko, Maier – Duda, J. Mikyska, M. Zachar – D. Špaček, Chrtek, Šír – Bittner, Najman, Psota – Klapka, Braid, Průžek.
 • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
  Branky a nahrávky: 53. L. Volf (M. Vágner, Vrdlovec) – 28. Klimša (Rudovský, Martynek), 44. Przybyla (Martynek, Klimša).
  Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – Hes, M. Vágner, Weinhold, M. Zdvořáček, Látal, Jeřábek, Mert – Pšenička, Roubík, Melka – L. Volf, Vrdlovec, D. Merta – J. Havel, Krliš, Chrpa – Planý, Jícha.
 •  
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Slovan porazil Most

Most - Žáci ústecké deváté třídy dokázali vyhrát i na půdě soupeře. Hráče Mostu dokázali porazit... Celý článek

Slovan si připisuje vítězství na domácím ledě

Ú s t í n/L. - V rámci dalšího domácího utkání hostil Slovan soupeře z daleké Ostravy. Od začátku... Celý článek

Z9: Ústí porazilo Sokolov

Ú s t í n/L. - Ústecká devátá třída dokázala porazit v dalším zápase Sokolov. Na domácí půdě se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv