Chance Liga: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
Ústečtí Lvi jedou do dalekého Šumperka
28.10.2011 | Michaela Seifertová

Ústečtí Lvi jedou do dalekého Šumperka

Ú s t í n/L. - V rámci 18. kola první hokejové ligy zajíždí Ústečtí Lvi do tři sta kilometrů vzdáleného Šumperka, kde v sobotu, 29. října 2011, od 17 hodin odehrají druhý vzájemný duel. Šumperští Draci se aktuálně nachází na desátém místě tabulky, ale z osmi domácích utkání prohráli pouze tři. Pro Slovan tedy budou jistě tvrdým oříškem, ale na druhou stranu to byl právě Šumperk, který z Ústí nad Labem odjížděl s devítibrankovým nášupem a roztočil tak ústecký brankostroj. Sobotní utkání mezi Draky a Lvy můžete sledovat na textovém online přenosu či v přímém přenosu zde.

18.kolo


sobota, 26.10. 17:00
4-3-2-8
celková bilance
12-2-1-2
10.
postavení v tabulce
1.
20
získané body
41
50:73
skóre
72:26
1
utkání bez vstřelené branky
0
0
utkání se shut-outem
3
7:3 (Litoměřice)
nejvyšší výhra
9:1 (Šumperk)
1:9 (Ústí nad Labem)
nejvyšší prohra
1:3 (Chomutov)
Jakub Hulva; 14 b. (7+7)
nejproduktivnější hráč
Jan Alinč; 19 b. (5+14)
Michal Velecký; 9
nejlepší střelec
Jaroslav Roubík; 8
Jakub Hulva; 7
nejvíce asistencí
Jan Alinč; 14
Aleš Holík; 38
nejtrestanější hráč
Jan Klobouček; 42
Roman Boška - 89,63 %;
Tomáš Štůrala - 89,56 %,
Filip Šindelář - 87,84 %
úspěšnost brankáře Pavel Francouz - 94,81 %;
Zdeněk Orct - 93,83 %
Roman Boška – 4,31;
Tomáš Štůrala – 4,01,
Filip Šindelář – 4,39
průměr inkas. branek Pavel Francouz - 1,47;
Zdeněk Orct - 1,56
18 góly v přesilovkách 16
20,69 % využití přesilovek 20,25 %
1 góly v oslabení 2

Aktuální forma Šumperku

Šumperští Draci se momentálně uhnízdili na desáté příčce tabulky s celkovými dvaceti body za čtyři tříbodové výhry, tři výhry za dva body a dvě výhry za jeden bod. Do sedmnácti zápasů tak zbývá připočíst celkově osm proher, ve kterých Draci od svých soupeřů dostali velký náklad: například prohra 0:7 s Havlíčkovým Brodem v úvodním kole sezóny, prohra 2:7 na ledě Olomouce či porážka 3:7 v jihlavské Dukle. A samozřejmě nesmíme zapomenout i na největší prohru Šumperku v letošní sezóně a to právě s Ústeckými Lvy, kteří naložili Drakům na cestu hned devítibrankový příděl. Na druhou stranu ale dokázali šumperští hokejisté porazit týmy jako je Dukla Jihlava (3:1), střelecky vyškolili Stadion Litoměřice (7:3) a s chomutovskými Piráty dokázali hrát vyrovnanou partii, když v prvním vzájemném zápase sebrali Pirátům při samostatných nájezdech dva body (4:3sn), ale ve druhém střetu si nechali vzít druhý bod při prodloužení (2:3p). Z osmi zápasů, které Salith Šumperk odehrál na domácím ledě, prohrál jen ve třech případech, přičemž hned dvakrát došlo k prodloužení. Ačkoli jsou Draci týmem s největším počtem inkasovaných branek (celkem 73 branek), na svém ledě jsou velmi silní a Lvi budou muset přidat krok, aby jejich letu stačili.

Opory šumperských Draků

Nejproduktivnějším hráčem a útočníkem týmu je Jakub Hulva se čtrnácti kanadskými body za sedmnáct zápasů. Na paty mu šlapou spoluhráči Daniel Vrdlovec a Michal Velecký, kteří mají na svém kontě po třinácti a dvanácti bodech. Z útočníků tvoří stálou oporu i Marek Haas, Adam Červenka či dvojnásobný mistr světa Roman Meluzín.

Z obránců v týmu Draků vyniká kapitán Aleš Holík (2+5), ale sekunduje mu Tomáš Sedlák (3+3), Jan Tesařík (1+3) či Tomáš Drtil (0+4). V obranných řadách nově vypomáhá i devatenáctiletý vítkovický odchovanec Tomáš Pastor.

Posledními důležitými články jsou šumperští brankáři. Gólmanskou jedničku zastává šestadvacetiletý Tomáš Štůrala a jako dvojka mu kryje záda jednadvacetiletý Roman Boška. Ke sto třiceti odchytaným minutám nastoupil i jednatřicetiletý Filip Šindelář, který v minulosti chránil svatyni Mladé Boleslavy či Vítkovic.

Vzájemná střetnutí

Jelikož vloni bojovali Šumperští v druhé lize, na vzájemná střetnutí se musíme podívat až do sezóny 2009/2010. V ní se obě mužstva střetla čtyřikrát a všechna utkání byla vítězná pro Ústecké Lvy. Zatímco na domácím ledě Slovan rozdával střeleckou nadílku (8:1 a 8:3), na ledě Šumperka již bylo vítězství Slovanu těsné (3:2 a 3:1).

První vzájemné letošní střetnutí padlo ke konci září na Zlatopramen Arénu, kam přicestovali hokejisté ze Šumperka. Ti po první třetině odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 0:2, ale měli spoustu času na to, aby skóre zvrátili ve svůj prospěch. Po bezbrankové druhé třetině se však Slovan rozstřílel a během dvaceti minut naložil Drakům sedmibrankový příděl. Salith Šumperk sice v poslední minutě vstřelil branku, ale ta měla spíše zkrášlovací význam. Draci odjeli zpět s debaklem 1:9.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

  • SK Kadaň - Salith Šumperk 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 12. Stoklasa (Charousek, Trefný), 24. Skořepa (Chlouba, Schmidt), 35. Chlouba (Skořepa, Schmidt) - 15. Brunec (Hulva, Vrdlovec), 22. Haas (Matějka, Červenka), 37. Hulva (Brunec, Plášek), 41. Meluzín (Plášek, Holík).
    Sestava Salith Šumperk: Štůrala - Pastor, Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Matějka, Červenka - Skoumal, Vrána.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov 3:2sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 33. Třetina (Pajič), 58. Třetina (Hanzl, Gureň), rozhodující nájezd Alinč - 2. Hafenrichter (Ondřej, Sikora), 11. Ondřej (Palin, Havíř).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - A. Sedlák, Vobořil, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Gureň, Dominik Boháč - R. Kovář, Alinč, Hampl - Daniel Boháč, Roubík, Ludvík - Třetina, Pajič, Pazourek - Rod, R. Hanzl, Handlovský - Nahodil.
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První třetina rozhodla o prohře v Sokolově

S o k o l o v - Hrůzostrašná dvouminutovka v půlce první třetina rozhodla o další prohře... Celý článek

Před Vánoci můžete nakoupit ve fanshopu, pořiďte dárek pod stromeček!

Ú s t í n/L. - Kamenná prodejna fanshopu musela být kvůli plošným vládním nařízením dlouho... Celý článek

Těžký program pokračuje, Slovan míří do Sokolova

Ústí nad Labem – Ústečtí hokejisté odehrají ve čtvrtek další zápas Chance ligy. V rámci 10. kola... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv