HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Tomáš Mareš: Sezóna je neúspěšná
26.02.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Tomáš Mareš: Sezóna je neúspěšná

Ú s t í n/L. - Po dlouhých dvaceti letech končí ústeckým hokejistům sezóna po základní části soutěže. Dvaapadesát zápasů rozhodlo o tom, že se Slovan nepodívá do play-off. Hlavní kouč Tomáš Mareš v rozhovoru hovoří o skončené sezóně.

Jak hodnotíte sezónu 2017-2018?
Jako neúspěšnou. Náš cíl byl dostat se do play-off, což se nám nepodařilo. Je to zklamání pro všechny. Po zápase s Frýdkem-Místkem jsem klukům v kabině řekl, že můžeme být spokojení s poslední čtvrtinou soutěže. Získali jsme v ní dvacet bodů. Odešlo nám pět nebo šest klíčových hráčů a mužstvo to nezabalilo. Tato čtvrtina byla bodově nejúspěšnější. Mrzí mě zápasy s Havířovem a s Kadaní, protože jsme v nich podali nedůstojný výkon. Vadí mi, když tým nebojuje.

Překvapila vás vyrovnanost WSM Ligy?
Předpokládali jsme, že bude soutěž vyrovnanější než v minulých letech. To se potvrdilo. Pokud tým bojuje a dobře bruslí, může porazit kohokoliv.

Která fáze základní části rozhodla o nepostupu do play-off?
Rozhodla třetí čtvrtina soutěže. V listopadu jsme měli sérii pěti porážek v řadě a získali jen šest bodů. Tou dobou nám soupeři hodně utekli a my jsme se na ně nedokázali dotáhnout.

Mareš k mladým hráčům

Někteří mladí hráči by každý večer měli sledovat hru Jaroslava Roubíka. V jeho letech nechává na ledě úplně všechno, hraje fantasticky.

Dokázal byste najít momenty, které byly pozitivní?
Myslím si, že jsme odehráli dost dobrých zápasů. Asi ten nejlepší byl doma s Kladnem, které jsme porazili 6:0. Vyhráli jsme nad Českými Budějovicemi, to byl také povedený zápas.

Jak se vám líbili mladí hráči, kteří zde byli na hostování?
Hráči juniorského věku vyloženě nezklamali. Davídek z Varů začal hrát výborně, Pšenička ze Sparty zde také odváděl dobré výkony. Právě Pšeničku vidím jako hráče, který bude mít v další sezóně jisté místo v sestavě Sparty. Jsme rádi, že nám pomohli.

Je zrušení ligy juniorů problém?
Ano, problém to je.

Máte představu o složení kádru pro další sezónu?
Představu vůbec nemám, já ani nevím, jestli tady budu pokračovat. Brzy bude zasedat vedení klubu, které by se mělo rozhodnout. Mám zájem v Ústí pokračovat.

V průběhu sezóny jste se rozloučil s kolegou Miroslavem Machem…
Tak to ve sportu chodí. Vznikla takováto situace a museli jsme se s tím vypořádat. Z asistenta trenéra jsem se posunul na pozici hlavního a poslední čtvrtinu jsem si s týmem užil.

 
 
Aktuálně na webu

Začíná předprodej permanentek!

Ú s t í n/L. - Prodej permanentních vstupenek začne v pondělí 16. července 2018. Rezervace míst pro... Celý článek

Chci na ledě trávit co nejvíce času, říká Roman Navarra

Roman Navarra se poctivě připravuje na nadcházející sezónu, chce být platným členem týmu a navýšit... Celý článek

Slovan zahájí sezónu doma s Třebíčí

Jako v minulé sezóně do play-off první ligy postoupí prvních osm týmů, což znamená, že ani v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv