OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Tomáš Mareš: Sezóna je neúspěšná
26.02.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Tomáš Mareš: Sezóna je neúspěšná

Ú s t í n/L. - Po dlouhých dvaceti letech končí ústeckým hokejistům sezóna po základní části soutěže. Dvaapadesát zápasů rozhodlo o tom, že se Slovan nepodívá do play-off. Hlavní kouč Tomáš Mareš v rozhovoru hovoří o skončené sezóně.

Jak hodnotíte sezónu 2017-2018?
Jako neúspěšnou. Náš cíl byl dostat se do play-off, což se nám nepodařilo. Je to zklamání pro všechny. Po zápase s Frýdkem-Místkem jsem klukům v kabině řekl, že můžeme být spokojení s poslední čtvrtinou soutěže. Získali jsme v ní dvacet bodů. Odešlo nám pět nebo šest klíčových hráčů a mužstvo to nezabalilo. Tato čtvrtina byla bodově nejúspěšnější. Mrzí mě zápasy s Havířovem a s Kadaní, protože jsme v nich podali nedůstojný výkon. Vadí mi, když tým nebojuje.

Překvapila vás vyrovnanost WSM Ligy?
Předpokládali jsme, že bude soutěž vyrovnanější než v minulých letech. To se potvrdilo. Pokud tým bojuje a dobře bruslí, může porazit kohokoliv.

Která fáze základní části rozhodla o nepostupu do play-off?
Rozhodla třetí čtvrtina soutěže. V listopadu jsme měli sérii pěti porážek v řadě a získali jen šest bodů. Tou dobou nám soupeři hodně utekli a my jsme se na ně nedokázali dotáhnout.

Mareš k mladým hráčům

Někteří mladí hráči by každý večer měli sledovat hru Jaroslava Roubíka. V jeho letech nechává na ledě úplně všechno, hraje fantasticky.

Dokázal byste najít momenty, které byly pozitivní?
Myslím si, že jsme odehráli dost dobrých zápasů. Asi ten nejlepší byl doma s Kladnem, které jsme porazili 6:0. Vyhráli jsme nad Českými Budějovicemi, to byl také povedený zápas.

Jak se vám líbili mladí hráči, kteří zde byli na hostování?
Hráči juniorského věku vyloženě nezklamali. Davídek z Varů začal hrát výborně, Pšenička ze Sparty zde také odváděl dobré výkony. Právě Pšeničku vidím jako hráče, který bude mít v další sezóně jisté místo v sestavě Sparty. Jsme rádi, že nám pomohli.

Je zrušení ligy juniorů problém?
Ano, problém to je.

Máte představu o složení kádru pro další sezónu?
Představu vůbec nemám, já ani nevím, jestli tady budu pokračovat. Brzy bude zasedat vedení klubu, které by se mělo rozhodnout. Mám zájem v Ústí pokračovat.

V průběhu sezóny jste se rozloučil s kolegou Miroslavem Machem…
Tak to ve sportu chodí. Vznikla takováto situace a museli jsme se s tím vypořádat. Z asistenta trenéra jsem se posunul na pozici hlavního a poslední čtvrtinu jsem si s týmem užil.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv