Chance Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Těžká zranění ze zákroků u hrazení zdaleka nejsou minulostí
24.01.2012 | Redakce

Ú s t í n/L. - V nedělním zápase 2. ligy Trutnov - Žďár nad Sázavou došlo k vážnému zranění žďárského hráče Jana Kočana. Klub v úterý 24. ledna odeslal dopis na ČSLH, ve kterém žádá jednak dodatečné potrestání viníka, ale hlavně ochranu hráčů.

O těchto případech je třeba stále psát a hovořit a vytvořit tak tlak na příslušné funkcionáře svazu. Je třeba chránit šikovné hokejisty před brutálními "magory". U nás se však nejvyšší tresty dávají pouze za to, když se někdo naveze do rozhodčího. Jednu takovou kauzu si v Chomutově nedávno prožil i hráč Ústeckých Lvů Miroslav Třetina a všichni si jistě pamatujeme, jak tvrdý trest obdržel. Když jde ale o život nebo o zdraví hráče, spraví se to vyloučením maximálně do konce zápasu. O častých úrazech hlavy se stále jen mluví, ale nikdo s tím nic nedělá.

O nejčerstvějším takovém případě, který zatím oficiální velká celostátní média prakticky nezmínila, si můžete přečíst zde. V českém hokeji není pouze extraliga. Tato problematika se totiž týká všech soutěží bez výjimky a měli bychom mít na paměti, že úplně všude jsou lidé stejní.