Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Souboj generací: Věk rozhodující není, říká sedmnáctiletý gólman Rebelů Dolejš
28.11.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Souboj generací: Věk rozhodující není, říká sedmnáctiletý gólman Rebelů Dolejš

Ústí nad Labem - Dvacet čtyři roky, dva měsíce a šest dní. Takový byl věkový rozdíl obou aktérů z brankoviště pondělního klání. Teprve sedmnáctiletý Daniel Dolejš stanul v duelu s Ústím nad Labem jako starší dorostenec proti jednačtyřicetiletému veteránovi Zdeňkovi Orctovi. Dolejš inkasoval pět branek, zneškodnit ale dokázal třicet šest střeleckých pokusů nejlepšího útoku
I. hokejové ligy ČR. Procentuální úspěšnost zákroků talentovaného mladíka činila za střetnutí 87,8 %.

Celek HC Rebel Havlíčkův Brod padl ve Zlatopramen Areně 0:5. Za šedesát minut si svěřenci Karla Dvořáka připravili devatenáct střel, prosadit se ale proti Orctovi nedokázali. „Nedokázali jsme vstřelit branku. Soupeř byl silný, prokázal své kvality, přehrál nás a zaslouženě zvítězil. Přijeli jsme v oslabené sestavě, někteří kluci hráli v neděli extraligu a měli toho plné zuby,“ komentoval představení Havlíčkova Brodu Daniel Dolejš.

Jak již bylo zmíněno, oba gólmany od sebe dělily více než dvacet čtyři roky. Proti zkušenému mazákovi Orctovi se na protější straně objevil sedmnáctiletý Dolejš, který si bitvou na severu Čech odbyl premiéru v I. hokejové lize ČR. „Věk není rozhodující, a tak jsem to ani raději nevnímal. Před začátkem jsem měl trochu strach, ale chtěl jsem v brance zůstat, co nejdéle. Věděl jsem, že to bude těžké, ale jsem rád, že jsem vydržel až do konce. Mrzí mě inkasované góly,“ smutnil reprezentační brankář české mládeže.

„V Kotlině jsem od začátku sezóny trénoval dvakrát týdně. Poté přišel Jarmo Laitinen (FIN) a s „A“ týmem jsem chvilku netrénoval. Nyní přestoupil Jarmo do Chomutova a já opět začal. Jelikož je zraněný Jaroslav Suchan, byl jsem v domácích střetnutích proti Benátkám nad Jizerou a proti Šumperku v zápise o utkání uvedený jako dvojka. V Ústí nad Labem jsem od trenéra dostal důvěru již od úvodu,“ popisuje své působení na Vysočině, kde trénoval ještě za Petra Nováka. Nově příchozí kouč Karel Dvořák má za sebou dobrý vstup, z devíti bitev šest vyhrál.

„Petr Novák byl již v Havlíčkově Brodě dlouho. Kluci se zvedli, zřejmě tým potřeboval nový impuls,“ komentuje změnu v realizačním týmu ambiciózní maskovaný muž.

„Chtěl bych podávat nejlepší výkony v Pelhřimově, kam jezdím akorát na zápasy. (v Pelhřimově Dolejš nastupuje v extralize SDO a 2. lize mužů; pozn. red.) Pokud se naskytne možnost, rád bych si zachytal ještě nějaký zápas druhé nejvyšší české seniorské soutěže,“ uzavřel.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

S tempem zápasu jsem se seznamoval, říká brankář Oliver Šatný

Ú s t í n/L. - Hned několik poprvé zažil sedmnáctiletý brankář Oliver Šatný v zápase proti... Celý článek

Bojovný výkon na Jestřáby nestačil, body zůstávají v Prostějově

Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v... Celý článek

PREVIEW: Další utkání sehraje Slovan proti Jestřábům z Prostějova

Ú s t í n/L. – V rámci třiadvacátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Prostějova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv