Ústí dokázalo v minulém zápase, kdy mělo na programu předehrávku osmatřicátého kola, přerušit sérii proher. Výborným výkonem porazilo Jihlavu 5:0. Ve středu 10. 12. ho však čeká nejtěžší možný soupeř. Chomutov má v čele tabulky náskok dvanácti bodů na druhé Budějovice. Slovan nabuzen výborným výkonem může favorita zaskočit. Bude však potřebovat vaší podporu! Tak dorazte a nezapomeňte s sebou vzít plyšové hračky, které poletí na led po prvním gólu domácích.

Piráti pod lupou

Chomutov má po třiatřiceti zápasech na svém kontě třiasedmdesát bodů a jasně vévodí první lize. Z dosavadních střetnutí prohrál pouze devět zápasů a z toho čtyři po samostatných nájezdech. Dvacet vítězství získal v základní hrací době, tři v prodloužení a jedno po samostatných nájezdech.

V minulém kole v rámci předehrávky 38. kola porazili Piráti Kladno v prodloužení 3:2. Dvakrát museli dohánět ztrátu jedné branky. Vítěznou trefu zaznamenal nejlepší hráč Hovorka.

• Asistent: Aleš Totter

Hlavním strážcem brány je Miroslav Kopřiva, který má odchytáno jednadvacet zápasů s úspěšností 93,51 %. Nejvíce bodů má exústecký Marek Hovorka, který nastoupil do všech zápasů. Celkem má čtyřiatřicet bodů za patnáct gólů a devatenáct asistencí. Na druhém místě je Nikola Gajovský, který má nejvíce asistencí a to dvacet. Na třetím místě je nejlepší obránce Jiří Drtina, který zaostává o osm bodů.

Vzájemné duely Ústí nad Labem a Chomutova

Dva zápasy a dvě výhry Chomutova, který tak ovládl zatím obě severočeská derby. Do prvního zápasu vstoupilo výborně Ústí. Už v první minutě šlo díky Kolafovi do vedení 1:0. O pět minut později vyrovnal exústecký Šagát. Piráti přidali ještě dvě branky, Slovan už ani jednu a i přes rychlé vedení nebral ani bod. Druhý zápas byl jasně v režii Chomutova. Pět gólů na jedné straně a nula na druhé.

38. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 3. Baránek (Hanzl), 8. Rod (Baránek, Roubík), 22. Vávra (Merta, Kloz), 34. Vágner (Kolafa, Roubík), 50. Tůma (Rod, Vágner) .
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Pohl, Brož, Vágner "C", Černý "A", Smetana, Trončinský – Tůma, Roubík "A", Rod – Merta, Kloz, Vávra – Baránek, Hanzl, Pořický – Navarra, Kopta, Kuchynka.
  • Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 3:2 v pr. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 13. David Květoň (Koma, Dušek), 47. Rutta (Hovorka, Hřebejk), 63. Hovorka. (Skinner) – 2. Kaberle (Stach), 35. Stach (Jaroměřský, Eberle).
    Sestava Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Mrázek, Koma, Bartejs, Rýgl, Šulák – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Růžička V., Sinisalo – McGregor, Dušek, Veselý – Kaše O., Kämpf, Květoň L..

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.