CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 7. 12. 2019 17:00 hod. | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Slovan míří do Prostějova
20.11.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan míří do Prostějova

Ústí nad Labem - Ústecké hokejisty čeká v rámci 26. kola Chance ligy venkovní zápas. Po domácím duelu s Budějovicemi tým vedený Martinem Štěpánkem a Tomášem Marešem míří do Prostějova. Slovanu se v poslední době proti tomuto týmu příliš nedaří, a tak má svému soupeři co vracet.

Tváří v tvář Prostějov vs Ústí

LHK Jestřábi Prostějov

Hokejisté Prostějova se nachází v tabulce na čtvrté pozici a jejich výkony tomu odpovídají. Ve všech z posledních pěti zápasů bodovali. Přerovu podlehli na nájezdy 3:4 (góly Dvořáček 2, Karpov), porazili nynějšího lídra Chance Ligy, České Budějovice 5:3 (Žalčík 2, Luňák, Mikliš, Divíšek). Následovala jednoznačná výhra v Kadani 6:2 (Divíšek 3, Karpov, Zdráhal). Dalším těžkým soupeřem bylo Kladno. Rytíři sice vedli o dva góly, ale ve třetí třetině dokázali Karpov s Dvořáčkem vyrovnat, a tak Prostějov vyválčil bod. Prodloužení rozhodl kladenský Zikmund. V zatím posledním utkání vybojoval Prostějov tři body na ledě Havířova, vyhrál 3:2 (Venkrbec 2, Zdráhal).

Kanadskému bodování Chance ligy vládne s třiatřiceti body (15+18) Tomáš Divíšek. V elitní desítce produktivity ligy sice další prostějovský hráč není, ale to nic nemění na tom, že má tento klub nejvíce vstřelených branek v soutěži. 23 odehraných zápasů a 91 gólů. Jestřábi nemají jen jednu formaci, která se prosazuje, prakticky všichni hráči se podílí na brankách.

Utkání přinese zajímavou konfrontaci nejofenzivnějšího týmu s mužstvem, které má druhý nejvyšší počet inkasovaných branek. Slovan inkasoval 94 gólů (více jen Kadaň 108).

Vzájemné zápasy

Jedná se o 30. vzájemný zápas v novodobé historii. Bilance předchozích je příznivá pro Slovan. 15 výher, 3 výhry v prodloužení či nájezdech, 8 proher a 3 prohry v prodloužení či nájezdech. V poslední době má však převahu Prostějov. Ten z posledních sedmi utkání vyhrál hned šest. Slovan tohoto soupeře naposledy porazil 17. února 2018, vyhrál 4:2 (Severa 2, Bernad, Merta). Nejčastějším výsledkem je výhra Ústí 4:1.

Poslední utkání obou celků

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 2:3
(2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kotala (Cihlář), 16. Maruna (Haas) – 6. Venkrbec (Dvořáček), 12. Račuk (Žálčík, J. Zdráhal), 56. Venkrbec.
Sestava Prostějova: Neužil – Rašner, Mikliš, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Motor České Budějovice 0:4
(0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. M. Novák (Gilbert, Kutlák), 31. Pýcha (Babka, Šimánek), 48. Fillman (Pýcha, R. Přikryl), 52. Gilbert (M. Novák)<
Sestava Ústí: Stezka – M. Jandus, Látal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert, Zukal – Jánský, T. Jandus (C), Melka – Severa, L. Volf, Chrpa – Tůma, Pšenička, Davídek (A) – Jícha, Kropáček, Krliš.
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv