OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Sešla se tu skvělá parta a rád ve Slovanu pokračuji, říká Martin Tůma
17.03.2021 | David Řezníček
Autor fotografie: Sporty Ústí

Sešla se tu skvělá parta a rád ve Slovanu pokračuji, říká Martin Tůma

Ú s t í n/L. - Svou první brankou v play-off poslal Slovan do dvoubrankového vedení, přesto to na vítězství nestačilo a sezóna pro něj a pro celý tým skončila už v předkole. Nejen poslední zápas sezóny hodnotí Martin Tůma.

Pokud jste chtěli ještě sérii prodloužit, museli jste včera bezpodmínečně zvítězit, s čím jste šli na led?

Do zápasu jsme šli tak, jako do celé série. Hlavně si to užít, nevytvářet na sebe zbytečně tlak a nebát se. Chtěli jsme hrát opět dobře od obrany, vyčkávat na příležitosti a nekomplikovat si hru. I když se nám to po většinu zápasu dařilo, nakonec to bohužel nevyšlo a prohráli jsme.

Začátek zápasu Vám vyšel, ve dvanácté minutě se prosadil Dominik Sklenář. Poté jste vstřelil branku na 2:0, jaké byly v tu chvíli emoce na střídačce?

Celkově ten zápas vypadal z naší strany o dost lépe než ten první domácí. Byli jsme aktivnější a zcela zaslouženě jsme vedli. Na střídačce byla dobrá atmosféra, neustále jsme se povzbuzovali a byli jsme maximálně soustředěni.

Z dalšího střídání Vsetín korigoval, ale Vás to nijak nezaskočilo a během chvíle jste si vrátili opět dvoubrankové vedení.

Vsetín snížil takřka ihned po naší hloupé chybě. Vzápětí nám nabídli přesilovou hru, kterou jsme perfektně sehráli a znovu odskočili na rozdíl dvou branek.

Pak se stalo to nejhorší. Nejprve minutu před koncem druhé třetiny se prosadil Jenáček a poté během čtyř minut Valaši zápas zcela otočili. Věřili jste, že dokážete zápas ještě obrátit?

Dostali jsme gól do kabiny, což je vždy nepříjemné. V úvodu třetí třetiny jsme neproměnili několik šancí, Vsetín vyrovnal a v oslabení jsme inkasovali počtvrté. Pořád jsme ale věřili, že dokážeme srovnat. Pár šancí jsme měli, ale Vsetín si to už pohlídal. 

V samém závěru jste měli veliké šance na vyrovnání, ale žádnou jste využít nedokázali a sezóna tak pro Vás skončila. Jak byste zhodnotil sezónu z Vašeho pohledu?

Sezónu musím hodnotit kladně, sešla se tu skvělá parta! Mimo krizi, kterou jsme měli po Covidové pauze, jsme podávali stabilní výkony. Dařilo se nám hlavně na domácí půdě. Měli jsme cíl dostat se do play-off, který jsme jen tak tak zvládli. Od začátku série jsme byli pasováni do role outsidera, ale myslím si, že jsme odehráli více než vyrovnanou bitvu. Bohužel vždy rozhodly malé detaily, které posunuly dále Vsetín. 

V Ústí máte už podepsáno na další sezonu, zvažoval jste před podpisem i nějaké jiné řešení nebo Slovan byla jasná volba?

Byla to jasná volba. Jsem Ústecký odchovanec a jsem tu naprosto spokojený, takže nebylo vůbec co řešit. 

Co Vás teď čeká?

Teď už nás nečeká nic, sezóna je za námi, kabina vyklizená. Já osobně si pár dní odpočinu, než se opět začnu udržovat v kondici a připravovat na novou sezónu. Dále mě čekají vysokoškolské povinnosti.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv