Ú s t í n/L. - Lvíčata odehrála derby proti Litvínovu. V zápase vedla 4:2. Zdálo se, že zápas dotáhnou do vítězného konce. Jenže v poslední třetině přišlo mnoho vyloučení, která rozhodla o tom, že si všechny body odveze Litvínov. Po nepovedeném zápase jsme vyzpovídali obránce Jiřího Ságera, který se do sestavy vrátil po pauze kvůli zranění.

Jak při tréninku došlo ke zranění, které ti zabránilo zúčastnit se několika zápasů?

Zkoušeli jsme přesilovou hru. Já jsem do Martina Hanzla najel zezadu, vrazil jsem do něj ramenem a nějak se to pochroumalo.

Omezovalo tě zranění i v osobním životě?

Jak v čem, například při jídle ano.

Jak jsi prožíval zápasy, kterých jsi se nezúčastnil?

Prožíval jsem je špatně, ale musel jsem to vydržet. Kluci se snažili a já fandil.

Jsou to pro tebe větší nervy, když v zápase nemůžeš spoluhráčům pomoci?

Myslím, že ne. Nervy jsou pořád stejný, ať jsem nebo nejsem na ledě.

Po osmi zápasové pauze jsi nastoupil na led. Jaký to byl pocit?

Těžké to bylo, ale měl jsem už týden odtrénováno.

Hrál jsi dneska opatrně kvůli možné obnově zranění?

Opatrně určitě ne. Kdybych nemohl hrát na 100%, tak nenastoupím.

Jsi spokojený s časem, který jsi strávil na ledě?

Spokojený rozhodně jsem, ale na konci zápasu jsem toho měl plný kecky.

V první třetině jste vedli o jednu branku. Měli jste dojem, že byste mohli vyhrát?

V první třetině určitě ne, ale byla tam určitá naděje.

Kolik sil vás stálo ubránění mnoha oslabení?

Určitě dost. Museli jsme to udržet.

Litvínov není vůbec lehký soupeř. Loni se umístil na 1. místě. Překvapil vás dneska něčím?

Určitě ne. Litvínov hraje stále dobrý hokej, jsou rychlí.

Překvapili jste sami sebe, když jste zjistili, že se soupeřem udržíte krok?

Překvapili? To nevím. Víme, že se soupeřem krok dokážeme udržet.

Ve třetí třetině jste vedli o dvě branky. Jak jste mohli dopustit, že soupeř vyrovnal a k tomu si připsal branku navíc, která vás stála tři body?

No, to je těžká otázka. Hráli jsme jak profesoři botami. Mysleli jsme si, že už to máme vyhrané a přestali jsme hrát.

Často jste byli na trestné lavici. Byly fauly opravdu nezbytné?

Fauly jsou někdy nezbytné, někdy zbytečné.

V poslední třetině jste často hráli v oslabení pouze ve třech. Co se ti honilo hlavou?

Hlavně abychom nedostali gól.

15. kolo hrajete venku proti Chomutovu. Jak se na něj připravíte? Budete vycházet více z obrany či útoku?

Budeme se připravovat pořád stejně a hrát z obrany.